TOP 10 notikumi kultūrā no 16. līdz 22. decembrim

2.lapa

Stāsts par mīlestības alkām un piedošanu

Publicitātes foto

Trešdien, 20. decembrī, plkst. 19.00 VEF Kultūras pilī Operetes teātra desmitajā jubilejas sezonā gaidāma pirmizrāde - Latvijā pirmais multimediālais jukebox mūzikls “Mežrozīte. Pilsētas romance divās daļās” ar Raimonda Paula mūziku Matīsa Žilinska aranžējumā.

Maestro Raimonda Paula un tekstilmākslinieces Edītes Pauls Vīgneres tēvs Voldemārs un vectēvs Ādolfs Pauli bija stikla pūtēji Iļģuciema stikla fabrikā. Pagājušā gadsimta 60. gados gandrīz visa Iļģuciema mazstāvu apbūve tika nojaukta, un tās vietā uzceltas padomju laika blokmājas. Pazuda pat veselas ielas, arī mazā Nordeķu ieliņa, kur kādreiz atradās Paula vecāku māja. Taču Nordeķu parka zaļums vilina joprojām...

Rīgas pilsētas ielu ritmos, tramvaja un cilvēku dzīves motīvos risinās muzikāls Evas un Raimonda stāsts par mīlestības alkām un piedošanu, par radoša cilvēka, sievietes - mākslinieces dzīves izaicinājumiem, alkām un izvēlēm.

Mūzikla libreta autore ir dramaturģe Dace Micāne-Zālīte, režisors - Mārtiņš Kagainis. Galvenajās lomās - dziedātāji Dināra Rudāne un Dainis Skutelis.

Pārējās lomās: Operetes teātra solisti Jolanta Strikaite-Lapiņa (attēlā), Kārlis Rūtentāls, Anastasija Dolgoņenko, kā arī jaunie mūziklu dziedātāji - aktieri: Austra Elza Kozuliņa, Maija Punka, Sarma Liede, Emīls Gilučs, Edvards Grieze, Toms Kalderauskis, no kuriem vairāki ir Rīgas Doma kora skolas mūziklu nodaļas absolventi, arī dejotāji: Zane Prokofjeva, Asnate Rikse, Rolands Šteinbergs, Kārlis Kemlers un instrumentālais ansamblis Matīsa Žilinska vadībā.

Izrādes radošā komanda: muzikālais vadītājs, aranžētājs, pianists - Matīss Žilinskis, režisors - Mārtiņš Kagainis, dramaturģe - Dace Micāne-Zālīte, horeogrāfe - Ieva Kemlere, scenogrāfe - Ineta Sipunova, kostīmu māksliniece - Antra Hanna Elerta.

Turpinājumu lasi nākamajā lapā

Dzīvesstils

Aizmirstiet par alus slazdiem un kailgliemežu indes granulām. Dāņu zinātniece uzskata, ka ir tikai viena metode, lai atbrīvotu dārzu no kaitinošiem spāņu gliemežiem, raksta sciencenordic.com.