2.lapa

Latvijas impresijas

Publicitātes foto

Sestdien, 18. novembrī, plkst. 19.00 VEF Kultūras pilī uz Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltītu koncertu “Latvijas impresijas” aicina Orķestris “Rīga” un diriģents Valdis Butāns.

Orķestris “Rīga” tā mākslinieciskā vadītāja un galvenā diriģenta Valda Butāna vadībā rīdziniekiem valsts svētkos piedāvās vokāli simfoniskas mūzikas programmu.

Skanēs skaistākās Emīla Dārziņa vokālās dziesmas un latviešu instrumentālās mūzikas pērle “Melanholiskais valsis”. Ērika Ešenvalda Kantātes “Latvija. Gadalaiku impresijas” lasījumā Orķestrim “Rīga” līdzās stāsies Valsts Akadēmiskais koris “Latvija” (attēlā). Koncertā atskaņoto mūziku rotās solisti Jūlija Vasiļjeva (soprāns), Jānis Apeinis (baritons) un saksofonists Aigars Raumanis. Vakara programmu ar stāstiem papildinās mūzikas žurnāliste Signe Lagzdiņa.

Koncerta centrālais opuss ir Ērika Ešenvalda kantāte “Latvija. Gadalaiku impresijas”, kas sacerēta 2008. gadā pēc Orķestra “Rīga” pasūtījuma un veltīta Latvijas 90. gadadienai.

Katra no četrām kantātes daļām - “Pavasaris”, “Vasara”, “Rudens” un “Ziema” - aizsākas ar Jāņa Jaunsudrabiņa trimdā sacerētās esejas “Piemini Latviju!” fragmentu un turpinās ar kora un solistu dziedātām Imanta Ziedoņa, Ineses Zanderes, Māras Zālītes, Andas Līces un Ilgas Bērzas dzejas rindām.

Neiztiks arī bez Dārziņa populārākā simfoniskā skaņdarba “Melanholiksais valsis”, kam aranžējumu pūtēju orķestrim veidojusi komponiste Ilona Breģe. Latviešu tautas mūzikas un dziesmu tēmas izskanēs neparastā skanējumā - britu izcelsmes komponista Džona Holanda (John Holland) radītajā svītā “Latviešu tautas dziesmu svīta” (Latvian Folk Song Suite). Interesanti, ka šīs mūzikas pirmatskaņojums bijis ārpus Latvijas robežām, savulaik skanējis Latvijā ar saksofonista Tima Vatsona (Tim Watson) solo, taču šoreiz, 18. novembra vakarā, to kopā ar Orķestri “Rīga” atskaņos saksofonists Aigars Raumanis.

Ieeja koncertā ar bezmaksas ielūgumiem, kas pieejami interneta vietnē www.bilesuparadize.lv un “Biļešu paradīzes” kasēs, atbilstoši to darba laikam.

Uzdod sev interesējošo jautājumu NRA Dzīvesstila ekspertiem, sūtot to uz e-pastu: dzivesstils@nra.lv

Turpinājumu lasi nākamajā lapā