TEĀTRA AFIŠA novembrim

Pirmizrādes, atgriešanās, dzejas izrāde, viesizrādes: Slucka, Pole, Ēcis, Piņķis, Martinsons, Kaža, Boters, Kalniņa, Lesāžs, Petrenko, Sīlis, Hermanis, Abalikhina, Kairišs, Šoriņš, Vilsons, Znotiņš un Bērziņa.

PIRMIZRĀDE

Izcils komiskā baleta paraugs

Publicitātes foto

Piektdien, 10. novembrī, Latvijas Nacionālais balets aicina uz sezonas pirmo jauniestudējumu - krāšņo un dzīvespriecīgo baletu “Veltīgā uzmanība” ar Frederika Eštona horeogrāfiju un Luija Žozefa Ferdinanda Herolda mūzikas partitūru Džona Lenčberija aranžijā.

Rīgā baletu iestudē Žans Kristofs Lesāžs, jauniestudējuma mākslinieciskā uzraudzība ir šī baleta tiesību turētāja Žana Pjēra Gaskē pārziņā.

Uzveduma muzikālais vadītājs ir Farhads Stade.

Atraitne Simone vēlas savu vienīgo meitu Līzi izprecināt turīga zemes īpašnieka dēlam Alēnam, taču meitene mīl jauno zemnieku Kolā. Lai arī Simone dara visu, lai nepieļautu viņas meitas un Kolā attiecības, tomēr mīlētāji pārvar šķēršļus, un Simonei nākas samierināties ar meitas izvēli.

Līzes lomu jauniestudējumā atveidos Jūlija Brauere (attēlā), Sabīne Strokša, Elza Leimane, Jolanta Lubēja un Annija Kopštāle, Kolā lomu dejos Filips Fedulovs, Dariuss Florians Katana, Viktors Seiko, Eidens Viljams Konefrijs un Kārlis Cīrulis. Atraitnes Simones lomu jau kopš šī baleta pirmsākumiem dejo vīrieši, un Latvijas Nacionālā baleta versijā šo tēlu interpretēs Antons Freimans un Andris Pudāns. Alēna lomu atveidos Aleksandrs Osadčijs un Fabio Sonconji.

Nākamā izrāde: 11. novembrī. Sarunas pirms pirmizrādēm par baletu “Veltīgā uzmanība” notiks pirmdien, 6. novembrī Jaunajā zālē.

Turpinājumu lasi nākamajā lapā

Dzīvesstils

“Pētījumi liecina, ka indivīdiem, kuri ievēro bezglutēnu diētu, organismā bieži ir zems noteiktu vitamīnu līmenis, jo bezglutēnu miltu maisījumos un konditorejas izstrādājumos ir mazāk šķiedrvielu, dzelzs, B vitamīnu, cinka, magnija un kalcija nekā glutēnu saturošajos pārtikas produktos,” raksta extension.usu.edu.