Kultūras pasākumi līdz 20. oktobrim, apmeklējami bez maksas

Vērts apmeklēt: izstādes, koncerti, jubileja, muzeja sezonas noslēgums un aktieru godināšana.

Žaņa Katlapa balva

Publicitātes foto

Žaņa Katlapa dzimšanas dienā - sestdien, 14. oktobrī - plkst.16.00 Durbes pilī gaidāma Žaņa Katlapa balvas pasniegšanas ceremonija.

Žaņa Katlapa balvai šogad jau 10. jubilejas reize. Balva sākotnēji tapusi, lai atgādinātu par Žaņa Katlapa ievērojamo ieguldījumu Latvijas teātra vēsturē. Viņš bija gan leģendārs aktieris pirmās brīvvalsts laikā, gan arī ievērojams skatuves mākslas pedagogs un iedvesmotājs tik daudziem aktieriem ne tik vieglajos padomju okupācijas gados. Savā stājā un attieksmē iemiesoja tik daudz ko no latvieša goda prāta un patiesuma, tādēļ, ikreiz lūkojoties pēc balva laureātiem, tiek meklēti tie mākslinieki, kas ar savu daiļradi ir spējuši skatītājus iedvesmot mūsu nacionālo vērtību virzienā un ir stiprinājuši latvisko identitāti.

Šoreiz Žaņa Katlapa balva tiks pasniegta Nacionālā teātra aktierim, daudzu leģendāru lomu teātrī un kino atveidotājam Ģirtam Jakovļevam un Nacionālā teātra aktrisei Maijai Doveikai (attēlā).

Laureātus un klātesošos ar muzikālu priekšnesumu iepriecinās Elīna Šimkus un Santa Jākobsone.

Ieeja pasākumā - bez maksas.

Turpinājumu lasi nākamajā lapā

Dzīvesstils

Ideāli piemērots tiem, kas rūpējas par savu veselību un svaru. Salāti ar dārzeņiem un tortiljas čipšiem – vienkārša recepte, kuras gatavošana aizņem tikai 20 minūtes.

Svarīgākais