TOP10 notikumi kultūrā no 7. līdz 13. oktobrim

Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Hermanis un Skutelis, Ābelīte un Vītoliņa, Ķirsis un Sējāns, Auznieks un Peltokoski.

Muzikāla interaktīva spēle ar vēsturiskām atsaucēm

Publicitātes foto

Sestdien, 7. oktobrī, plkst. 16.00 un 19.00 Ziemera muižā (Alūksnes novada Ziemeru pagastā) būs skatāma muzikāla interaktīva spēle ar vēsturiskām atsaucēm “Katrīna I - vidzemniece ar ķeizarienes kroni”. Titullomā - Agnese Zeltiņa (attēlā).

Izrāde stāsta par pirmo sievieti - Krievijas ķeizarieni Katrīnu I, Livonijā dzimušo Martu Skavronsku, kura Lielā Ziemeļu kara laikā 1702. gadā pēc Marienburgas (tagadējās Alūksnes) ieņemšanas nokļuva krievu gūstā. Kādreizējo prāvesta Ernsta Glika kalponi, par kuras izcelsmi ir vairākas versijas, drīz ievēroja Pēteris I. No cara mīļākās Marta pamazām kļuva par viņa draugu un tuvāko līdzgaitnieci, kā arī oficiālo sievu, dzemdējot Pēterim divpadsmit bērnus. Voltērs viņas dzīvi vēlāk novērtēja kā visneticamāko stāstu par 18. gadsimta Pelnrušķīti.

Bet vai Martas/Katrīnas dzīve svešā vidē un cilvēkos tiešām līdzinājās pasakai?

Teksts: Guna Zeltiņa, Dita Balčus, režija, telpas iekārtojums - Dita Balčus, kostīmi - Ināra Gauja, mūzika - Vineta Līce, Georgs Frīdrihs Hendelis, itāļu baroka mūzika, krievu tautas mūzikas stilizācija. Mūziķi: Vineta Līce, Elizabete Balčus, Marta Marija Silāre, soliste - Elizabete Baldiņa.

Titullomā: Agnese Zeltiņa Lomās: Dita Balčus, Egija Silāre, Guna Zeltiņa, Jolanta Baldiņa un skatītāji. Izrādē būtiska nozīme ir saspēlei ar skatītājiem, kuri dažbrīd tiks arī iesaistīti izrādes norisēs.

Turpinājumu lasi nākamajā lapā

Dzīvesstils

Baltmaize jau sen ir pasaules veselo cilvēku melnajā sarakstā. Patiešām, cepts ar kviešu miltiem, kas iegūti no graudiem, kas ir apstrādāti un kuriem ir atdalīti veselīgie apvalki, šis ātro ogļhidrātu avots izraisa bīstamus cukura līmeņa paaugstināšanos asinīs.