Kultūras pasākumi līdz 29. septembrim, apmeklējami bez maksas

Vērts apmeklēt: izstādes, koncerti, Ziemeļvalstu dienas un Jam Session.

Raimonda Paula daiļrade skaņuplatēs un fotogrāfijās

Publicitātes foto

Mūzikas telpa “Vinilkoks”, kolekcionārs Raitis Pavlovičs (Liepāja), fotomeistars Aigars Hibneris (Liepāja) un Latvijas Nacionālā bibliotēkā (LNB) piedāvā izstādi - “Komponista Raimonda Paula daiļrade skaņuplatēs un fotogrāfijās”.

Izstāde būs aplūkojama LNB, M (-1) stāvā no 28. septembra līdz 30. novembrim, darba laikā, Mūkusalas ielā 3, Rīgā. Izstādes prezentācijas pasākums notiks 28. septembrī plkst.18.00. Pasākumā piedalīsies izstādes veidotāji, un pasākuma īpašais viesis - tikšanās ar grāmatas “Raimonds Pauls - skanošs un klātesošs” autori Liu Guļevsku.

Mūzikas telpas “Vinilkoks” saimnieks Raitis Pavlovičs ir skaņuplašu entuziasts un kolekcionārs ar stāžu. Viņa kolekcijā ir liels klāsts ar latviešu un ārzemju mūziķu izdotām skaņuplatēm. Viena no plašākajām kolekcijām ir saistīta komponista Raimonda Paula daiļradi.

Raita Pavloviča kolekcijā ir gandrīz visas ar komponista mūziku un piedalīšanos ierakstos izdotās skaņuplates - sākot ar 1957. gadā izdoto 78 apgriezienu šellaka plati ar Raimonda Paula skaņdarbu “Lēna rumba”, Japānā 1987. gadā izdoto singlu “Dāvāja Māriņa vai 1’000’000 sārtu rožu” japāņu dziedātājas Tokito Kato izpildījumā, 1984.gadā lielu popularitāti ieguvušās dziesmas “Anno Domini” dziedātāja Don Marko izpildījumā. Skaņuplates ar Maestro mūziku un piedalīšanos ierakstos ir izdotas Latvijā, ASV, Austrālijā, Japānā, Kanādā, Zviedrijā, un citās valstīs. Daudzi pašmāju, ārzemju mūziķi un emigrācijā dzīvojošie latvieši ir iekļāvuši Raimonda Paula dziesmas savos skaņuplašu izdevumos.

Patreizējā brīdī kolekcijā ir vairāk kā 300 skaņuplates. Lielākā daļa skaņuplašu ir Maestro autogrāfētas.

Raitis Pavlovičs veido arī Raimonda Paula skaņuplašu katalogu, kas drīzumā būs pieejams visiem interesentiem.

Savukārt fotogrāfs Aigars Hibneris, kurš ir pazīstams kā Liepājas teātra “galma foto Meistars” ir dokumentējis ļoti daudz gan Raimonda Paula koncertus, gan mēģinājumus un arī aizkulises Liepājas koncertzālēs. Viena no plašākajām fotogrāfiju kolekcijām ir tapusi Raimonda Paula 75. jubilejas koncertā “Pilsētā vētru un dzintara krastā” no Liepājas olimpiskā centra lielās arēnas un no koncerta 2022. gada vasarā koncertdārzā “Pūt vējiņi”.

Turpinājumu lasi nākamajā lapā

Svarīgākais