TOP 10 notikumi kultūrā no 16. līdz 22. septembrim

6.lapa

Izraēliešu brīnumbērns

Publicitātes foto

Liepājas Simfoniskā orķestra 143. koncertsezonas atklāšanas koncertā, kas sestdien, 16. septembrī, plkst. 18.00 notiks koncertzālē “Lielais dzintars”, uz skatuves kāps izraēliešu brīnumbērns, pianists Joavs Levanons (attēlā).

“19 gadu vecumā Izraēlas pianists Joavs Levanons jau demonstrē milzīgu spēku un briedumu,” tā “Frankfurter Allgemeine Zeitung” komentēja jaunā pianista iespaidīgo uzstāšanos pērn Eiropas brīvdabas izstādē Frankfurtē, kur viņš 25 tūkstošu skatītāju klātbūtnē atskaņoja Friderika Šopēna Otro klavierkoncertu ar Frankfurtes Radio simfonisko orķestri.

Pirmo reizi uz skatuves Levanons kāpa četru gadu vecumā, un drīz kļuva par uzvarētāju savā pirmajā Nacionālajā pianistu konkursā Izraēlā. Gadu vēlāk viņš saņēma pirmo zelta medaļu Starptautiskajā pianistu konkursā ASV un uzstājās uz prestižās Kārnegī zāles skatuves Ņujorkā.

143. koncertsezonas atklāšanā kopā ar izraēliešu pianistu Joavu Levanonu Liepājas Simfoniskais orķestris un tā galvenais diriģents Guntis Kuzma klausītājus vedīs emocionālā ceļojumā no tumsas uz gaismu, no izmisuma uz cerību: triumfs pār paša piedzīvoto psiholoģisko krīzi un atgriešanās pie radošās darbības ir Sergeja Rahmaņinova Otrā klavierkoncerta tēma.

Vēl koncerta programmā iekļauts poļu komponista Vitolda Ļutoslavska Koncerts orķestrim. Ļutoslavskis ir viens no ievērojamākajiem 20. gadsimta Eiropas komponistiem, kā arī viens no ietekmīgākajiem Polijas mūziķiem. Viņš saņēmis neskaitāmu daudzumu dažādu apbalvojumu, ieskaitot Polijas augstāko apbalvojumu - Baltā ērgļa ordeni.

Līdzās abiem citzemju dižgariem likts ievērojamais Liepājas kultūras darbinieks un komponists Agris Engelmanis, kura kora dziesmas vairākkārt skanējušas Vispārējos latviešu dziesmu svētkos, savukārt viņa mūziku simfoniskajam orķestrim Liepājas Simfoniskais orķestris atskaņoja arī koncertzāles ”Lielais dzintars” atklāšanas koncertā 2015. gada 6. novembrī.

Turpinājumu lasi nākamajā lapā

Dzīvesstils

“Jūsu ķermeņa reakcija uz stresu var izraisīt vairākas fizioloģiskas izmaiņas, kas var ietekmēt imūnsistēmu. Kad jūtat stresu, ķermenī notiek vairākas izmaiņas, lai palīdzētu izdzīvot un pārvarēt uztvertos draudus un šķēršļus. Taču ķermenim ir arī imūnā atbilde stresa reakcijas laikā. Precīzās sekas ir atkarīgas no stresa izraisītāja un tā, cik ilgi esat pakļauts iedarbībai. Tas var veicināt dažādu īstermiņa un ilgtermiņa ietekmi uz veselību, tāpēc ir jāpievērš pastiprināta uzmanība stresa faktoriem,” raksta healthline.com.

Svarīgākais