Kultūras pasākumi līdz 7. jūlijam, apmeklējami bez maksas

5.lapa

4.Starptautiskās mākslas biennāle “Marīna 2023”

Publicitātes foto

No 7. jūlija līdz 3. septembrim Jūrmalas mākslas telpās un brīvdabā notiks 4. Starptautiskā mākslas biennāle “Marīna 2023”.

Atbilstoši šī gada tēmai “Ūdensdievam uz pleciem”, mākslinieki pievērsušies personīgai pieredzei saistībā ar jūru. Mākslas cienītāji aicināti apmeklēt 7 vizuālās mākslas izstādes, radoši izzinošus pasākumus un aktivitātes ģimenēm ar bērniem.

- Mākslas stacijā “Dubulti” skatāma Baibas Osītes (attēlā) personālizstāde “Exodus”, kur skatītājam ir iespēja sastapties ar ainaviskiem, abstraktiem un reizē gan arhaiskiem, gan moderni ekoloģiskiem darbiem, kas veidoti no jūras izskalotiem koka gabaliņiem. Izstādē ir arī darbi filcējuma un zīda apdrukas tehnikā, objekti, kā arī kociņu klasika un Latvijā pirmoreiz eksponētas miniatūras, kas apvieno “redīmeidu” un izšuvumu.

- 29. jūnijā plkst. 17.00 Raiņa un Aspazijas vasarnīcā tiks atklāta izstāde “Uz robežas. Divas pasaules. Aspazijas luga “Zalkša līgava””. 2023. gadā Aspazijas lugai “Zalša līgava” aprit 95 gadi kopš tās izdošanas. Lugas mitoloģiskie slāņi, simboli un ideja par pasaules atjaunošanos ir plašs pētniecības lauks, un tas Raiņa un Aspazijas muzeja pētnieces Astrīdas Cīrules un scenogrāfa Reiņa Suhanova sadarbībā rezultējies daudzšķautņainā mākslinieciskā interpretācijā.

- 1. jūlijā plkst. 15.00 tiks atklāta izstāde “Foto Marīna 2023” Raiņa un Aspazijas vasarnīcā - tajā skatītājus ar saviem darbiem priecēs 15 Jūrmalas biedrības “Fotostudija ASPAZIJA” biedri. Izstādē fotogrāfi caur saviem darbiem atklās to mītisko, bērnības atmiņās vai dzīves laikā piedzīvoto, tās sajūtas, ko rada neizskaidrojamais, un tas šoreiz būs ūdens dievs, kurš uz saviem pleciem notur maģisko brīnumu - mirkļa mūžību ikkatrā fotoattēlā.

- 6. jūlijā plkst. 14.00 Dubultu pludmalē ikviens interesents aicināts uz mākslinieka Kirila Panteļejeva vides objekta “Ūdens, zeme, gaiss” atklāšanu. Tas atspoguļojas jūrā, debesīs vai liedaga smiltīs. Apvienojot atspulgus, objekts simbolizē dabas spēku vienotību un varenību. Vienmēr esam domājuši, ka daba, mūsu planēta, kārtība, kādā dzīvojam, būs mūžīgas, bet pēdējā laika notikumi, kā arī klimata pārmaiņas, liek ieraudzīt, ka pārvērtības var norisināties strauji. Un cilvēks ir šo iznīcinošo pārvērtību iniciators. Mākslinieks ar savu darbu aicina cilvēkus ieskatīties sevī, sajust pasaules, dabas un cilvēku vienotību un kļūt cilvēcīgākiem.

- 6. jūlijā plkst. 16.00 Bulduru Izstāžu namā klasiskās mākslas gardēžiem tiks atklāta izstāde “Sapnis par aizjūru”. Izstādei atlasīto darbu autori pieder pirmskara mākslinieku paaudzei. Tās mērķis ir parādīt, kāds ir bijis katra izvēlētā mākslinieka kārotais, eksotiskais, mistiskais, brīnumu pilnais galamērķis. Izstādei izvēlēti latviešu mākslinieku - Eduarda Kalniņa, Niklāva Strunkes, Aleksandras Beļcovas un citu autoru darbi.

- 7. jūlijā biennāles centrālās izstādes - konkursa “Ūdensdievam uz pleciem” atklāšana un laureātu paziņošana notiks Jūrmalas muzejā plkst. 17.00, izstādes 2. daļas atklāšana - Jūrmalas Brīvdabas muzejā plkst. 19.30, kur gaidāma šim notikumam īpaši radīta mākslinieka Kirila Panteļejeva performance “Straumes”. Izstādes ekspozīcijai žūrija Latvijas Mākslas akadēmijas profesora Alekseja Naumova vadībā ir atlasījusi 143 darbus dažādās tehnikās, kurus pieteikuši mākslinieki no 7 valstīm (attēlā - Rūdis Pētersons, ”Esi sveicināts manā mīlestības dārzā”, 2022).

Pēc performances vasaras vakara mākslas noskaņas papildinās grupas “Blue Jean Serenade” koncerts.

- 13. jūlijā plkst. 15.00 tiks atklāta izstāde “Maģiskās jūras būtnes. Kur tās mīt?” Aspazijas mājā - tā atklās Aspazijas radīto alternatīvo jūras pasauli, kur mīt jūras raganas, bangu lauvas, vilki, tīģeri, un citas radības. Mākslinieces Veltas Emīlijas Platupes mērķis ir ar dažādiem izteiksmes līdzekļiem izcelt Aspazijas dzejas maģiju un tās spēju reālā laikā mainīt arī mūsu uztveri.

Turpinājumu lasi nākamajā lapā

Svarīgākais