Kad un kā pienāks cilvēces gals - superdators uzmodelējis Zemes nākotni

© Pexels.com

Zinātnieki, izmantojot superdatoru, ir simulējuši Zemes nākotni, kurā cilvēku izdzīvošana kļūs neiespējama - Bristoles universitātes zinātnieki savā pētījumā izsekoja šīs katastrofas hronoloģijai un noteica, cik daudz laika ir atlicis līdz cilvēces civilizācijas beigām, raksta “indiandefencereview.com”

Pētījums paredz, ka pēc 250 miljoniem gadu Zemes sauszemes masas saplūdīs, veidojot jaunu superkontinentu, ko sauks par Pangea Ultima. Šī zemes masa, kas, iespējams, veidosies netālu no ekvatora, piedzīvos ārkārtēju temperatūru, slāpējošu mitrumu un palielinātu vulkānisko aktivitāti, padarot lielu planētas daļu neapdzīvojamu zīdītājiem un jo īpaši cilvēkiem.

Pexels.com

Tajā pašā laikā datormodelēšana identificēja trīs galvenos faktorus, kas padarīs dzīvi uz šīs nākotnes Zemes praktiski neiespējamu:

  1. Milzīga siltuma slazda izveidošanās - temperatūra strauji paaugstināsies, izraisot ārkārtējus, tuksnesim līdzīgus apstākļus.
  2. Vulkāniskā aktivitāte palielināsies, saduroties tektoniskajām plāksnēm, izdalot atmosfērā milzīgu daudzumu oglekļa dioksīda. Šis CO₂ pieaugums palielinās siltumnīcas efektu.
  3. Arī saule veicinās šīs naidīgās vides veidošanos - paredzams, ka pēc 250 miljoniem gadu būs par 2,5% gaišāks nekā šodien, pievienojot vēl vienu termiskā stresa slāni.

Cik karsti kļūs?

Pētījumā, kas publicēts “Nature Geoscience”, prognozēts, ka liela daļa Pangea Ultima piedzīvos temperatūru virs 40°C, bet dažos apgabalos pārsniegs pat 50°C. Šādā siltuma un mitruma līmenī daudzi zīdītāji, tostarp cilvēki, nevarētu izdzīvot.

Lai regulētu ķermeņa temperatūru, zīdītāji paļaujas uz iztvaikošanas dzesēšanu - svīšanu vai elsošanu, tomēr Pangea Ultimā mitruma līmenis būtu tik augsts, ka sviedri neiztvaikotu, izraisot zīdītāju pārkaršanu un nāvi.

Tajā pašā laikā pētījums liecina, ka 92% Zemes zemes būs nepiemēroti zīdītājiem, kas nozīmē, ka apdzīvojami var palikt tikai polārie un piekrastes reģioni.

Pexels.com

Vai cilvēce ies bojā?

Cilvēkiem būs jāatrod veidi, kā izdzīvot vidē, kur valda ārkārtējs karstums un mitrums - viena no iespējām ir bioloģiskā adaptācija. Miljonu gadu laikā cilvēki, iespējams, būs attīstījuši karstumizturīgas īpašības, piemēram, biezāku ādu, izmainītus sviedru dziedzerus vai pat dažādas ķermeņa formas, lai labāk regulētu temperatūru un izturētu skarbos klimatiskos apstākļus.

Turklāt, lai izvairītos no karstuma uz virsmas, cilvēce varētu pievērsties pazemes dzīvībai, veidojot plašas pazemes pilsētas, kas ir aizsargātas no karstuma.

Vēl viena iespējamā pielāgošanās ir ikdienas paradumu maiņa - tā vietā, lai izturētu dienas dedzinošo karstumu, cilvēki varētu pielāgoties dzīvei naktī, kad temperatūra ir vēsāka. Daži zinātnieki arī norāda, ka ilgi pirms Pangea Ultima izveidošanās cilvēki, iespējams, jau būs kolonizējuši citas planētas vai izstrādājuši tehnoloģijas, lai apgūtu neapdzīvojamus Zemes reģionus.

Dzīvesstils

Dzīve īrētā mājoklī reizēm var būt izaicinoša - ir jāpieliek zināmas pūles, lai dzīvesvietu, kuru iekārtojis kāds cits, padarītu mājīgu un tieši jums tīkamu, neveicot paliekošas pārmaiņas. Ar četriem dizaineru ieteikumiem, kā īrētā mājoklī justies kā mājās, dalās “Southern Living”.