Daudzi kandidāti melo savos CV un interviju laikā, lai iegūtu vēlamo darbu - lai arī var šķist, ka tā ir slikta taktika, kas novedīs pie neveiksmes, taču eksperti ir pārliecināti, ka dažreiz patiesību var un pat vajag un "izskaistināt", raksta izdevums “Forbes”.
Personāla direktore Eiverija Morgana sacīja, ka dažos gadījumos "baltie meli" var strādāt par labu kandidātam - viņa paskaidroja, kad ir jāmelo intervijā, lai iegūtu darbu.
Morgana apliecināja, ka pat tad, ja jūsu bijušais priekšnieks ir šausmīgs, par to nebūtu jārunā intervijā - pat ja tas ir iemesls aiziešanai no iepriekšējā darba, labāk to nepieminēt.
Eksperte uzskata, ka šajā gadījumā ir vērts teikt kaut ko līdzīgu: "Es meklēju vairāk iespēju izaugsmei." Viņa uzsvēra, ka darba devēji meklē pozitīvismu, nevis drāmu.
Pat ja jūs izmisīgi meklējat darbu, jums nevajadzētu par to runāt intervijā, saka Morgana. Viņa iesaka teikt, ka šobrīd izskatāt vairākus piedāvājumus, taču tieši šī vakance jūs interesē visvairāk, pat ja tas tā nav. Taču nevajag arī pārāk “uzpūst savu cenu”, lai nenobiedētu darba devēju.
Ja jaunais darbs ir tikai atspēriena punkts sava biznesa uzsākšanai, Morgana iesaka to paturēt noslēpumā. Potenciālais darbinieks, kurš plāno uzsākt savu biznesu, visticamāk, nobiedēs darba devēju. Eksperte skaidroja, ka tas var radīt bailes, ka topošais darbinieks drīz pēc sava mērķa sasniegšanas pametīs uzņēmumu.
Morgana stāsta, ka darba devēji savos darba sludinājumos bieži iekļauj milzīgus prasību sarakstus kandidātiem, taču viņi necer, ka topošais darbinieks atbildīs visām prasībām.
"Lasiet starp rindiņām, koncentrējieties uz svarīgākajām prasmēm, kuras viņi meklē, nemelojot par tām, un parādiet pārliecību par savām spējām mācīties un augt," sacīja eksperte.
Tā vietā, lai vienkārši paziņotu, ka jums nav noteiktu prasmju, sakiet, ka varat tās ātri apgūt, iesaka Morgana. Vislabāk ir teikt, ka esat iepriekš veicis līdzīgu darbu.