Iemācīties pateikt “nē” bez vainas apziņas

© Pexels.com

Tik vienkāršo vārdu "nē" dažkārt var būt ļoti grūti pateikt, īpaši cilvēkiem, kuri nav īpaši pārliecināti par sevi vai kuriem nepatīk konflikti. Tomēr dažreiz ir ļoti svarīgi novilkt skaidru līniju un iemācīties pateikt “nē”, raksta CNBC.

"Mēģiniet pārstāt domāt par to, kā otrs cilvēks reaģēs, un tā vietā koncentrējieties uz to, kādu labumu jūsu lēmums dos jums personīgi," skaidro uzvedības zinātniece un Kornela universitātes asociētā profesore Sunita Saha.

Piemēram, atsakoties uzņemties papildu darbu, kad jums jau ir pilns grafiks, tas jūs nepadarīs par slinku vai sliktu komandas spēlētāju.

"Tas parāda, ka jūs novērtējat savu ilgtermiņa produktivitāti un garīgo veselību. Un, ja jūs koncentrējaties uz labumu sev, nevis kādam citam, jums var būt daudz vieglāk pateikt nē," viņa skaidro.

Pexels.com

Kā pateikt “nē”, lai nevienu neaizvainotu

Varat izmantot dažas galvenās frāzes, lai palīdzētu mīkstināt triecienu, raksta Džuljeta Funta, grāmatas “A Minute to Think” autore.

Tā vietā uzdodiet šādus jautājumus:

"Vai es varu veltīt mazliet laika, lai apdomātu, pirms jums atbildu?” "Šoreiz es to varu izdarīt jūsu vietā, bet es nevaru to izdarīt jūsu vietā katru reizi.”

"Tas man neder..."

"Es nevaru, bet esmu gatavs piedāvāt citu iespēju."

"Es tagad to nevaru izdarīt, bet neizslēdzu šādu iespēju nākotnē.”

Lai ko jūs teiktu, saglabājiet pārliecību par sevi, izskaidrojiet savu iemeslu un piedāvājiet citu veidu, kā paveikt uzdevumu.

Un atcerieties, ka pietiek ar vienkārši "nē", bez papildu paskaidrojumiem, norāda Funta: “Jūs vienmēr varat vienkārši pateikt nē, un viss!”

Dzīvesstils

Šajā sakarā ar viņiem labāk vispār nesākt attiecības. Ir bijušie, kuri turpinās ietekmēt pat pēc šķiršanās. Neko darīt – tāda ir viņu daba. Zvaigznes pateiks, kuri vīrieši vajās arī pēc šķiršanās, pat ja jums jau ir jaunas attiecības.

Svarīgākais