Drošības adatiņa jeb spraužamadata ir ne vien šūšanā noderīgs piederums, bet arī viens no senākajiem rotājumiem - jau kopš seniem laikiem tai tiek piešķirtas maģiskas īpašības, un ar to ir saistītas daudzas pazīmes un māņticības. Kāpēc valkāt šādu adatiņu pie drēbēm un kā to izdarīt pareizi, raksta “unian.net”.
Jau izsenis valda uzskats, ka spraužamadata pie apģērba ir “aizsargājoša” no ļaunas acs. Tiek uzskatīts, ka tā, pat izgatavota no parasta metāla, var būt talismans, tomēr, pēc ezoteriķu domām, labāk izvēlēties spraužamadatas no sudraba. Sudraba amuletus ieteicams nēsāt tiem, kuri dzīvē bieži sastopas ar negatīvismu, jo īpaši ar skaudību.
Vissvarīgākais ir pareizi piespraust adatiņu - lai maģiskās īpašības “darbotos”, tā jāpiesprauž ar aso galu uz leju - pateicoties tam, viss negatīvais nonāks zemē, ļaunā acs un slikta vēlējumi “nepieķersies”.
Savu amuletu varat arī pielāgot īpašām vēlmēm - lai to izdarītu, ir nepieciešamas daudzkrāsainas pērlītes, kuras jāver uz spraužamadatiņas.
Saskaņā ar māņticību, pērlīšu krāsa ietekmē tās aizsargājošās īpašības.
Zilas pērlītes kalpos mājas un ģimenes aizsardzībai,
sarkanas - attiecību uzturēšanai, aizsardzībai pret bojājumiem,
zaļas - grūtnieču un bērnu aizsardzībai,
dzeltenas - lai saglabātu draudzību un aizsargātu mīļos.
Tiek uzskatīts, ka, ja spraužamadata tiek atrasta uz kāzu kleitas, tad kāds tuvs cilvēks vēlas kaitēt topošajai ģimenei. Pastāv arī uzskats, ka nevajadzētu noņemt spraužamadatu no drēbēm un kādam atdot, jo tas sola nabadzību un nepatikšanas.
Ja kāds dodas uz bērēm ar pie apģērba piespraustu spraužamadatu, tad tiek uzskatīts, ka pēc tam šo amuletu nevajadzētu ienest mājā - pirms atgriešanās mājās no bērēm ieteicams to aprakt zemē.
Turklāt māņticīgi cilvēki uzskata, ka drošības adatiņas pazaudēšana nozīmē neveiksmi.