Man pietrūkst bijušā, ko darīt? Padomi, kā pārdzīvot ilgas pēc bijušā partnera

© Foto: pixabay.com

Daudziem cilvēkiem vissarežģītākā šķiršanās daļa ir šī sajūta: ķerties pie tālruņa, lai piezvanītu savai mīļotajai personai, pirms ātri saproti, ka katrs esat aizgājis savā virzienā. Arī attiecību ilgumam nav nozīmes.

Neatkarīgi no tā, vai bijāt kopā dažus mēnešus vai vairākus gadus, attiecības, kas tuvojas beigām, pat ja tās bija sliktas, atstāj jūsu sirdī cilvēka formas caurumu, ko var būt grūti aizpildīt. Tas bija sagaidāms, ka trūkst bijušā, un tas ir tikai normāli.

Ja trūkst bijušā, ir ļoti svarīgi rīkoties veselīgi, lai varētu atgūties un turpināt darbu. Ir pareizi atskatīties uz mirkļiem, kas dalīti ar viņu; var pārdomāt, kāpēc izšķīrāties. Tomēr tas, ka jums trūkst bijušā, ne vienmēr ir zīme, ka vajadzētu atkal būt kopā. Tā vienkārši ir daļa no sērošanas procesa, kad jūs zaudējat saikni ar kādu, kurš jūsu dzīvē bija nemainīgs, raksta verywellmind.com.

Tātad, ko darīt, ja tik ļoti pietrūkst bijušā, ka rodas kārdinājums sazināties un mēģināt atkal satikties?

Kāpēc varētu pietrūkt bijušā?

Foto: pixabay.com

Ja pēc šķiršanās jūtaties pārņemts ar domām par savu bijušo, pirmais, kas jādara, ir apsēsties ar šīm jūtām un atrast sakni. Ja jūsu šķiršanās ir nesena, iespējams, tas joprojām ir prātā un pamatota iemesla dēļ. Jūsu ikdiena ir iesaistījusi mēnešiem ilgi; prasīs kādu laiku, lai pierastu pie funkcionēšanas bez viņiem vai nedomātu par viņiem.

Ja esat izšķīries pirms mēnešiem vai gadiem un pēkšņi atklājāt, ka jums bijušā pietrūkst, meklējiet sajūtu izraisītājus. Vai savā tālrunī saņēmāt atgādinājumu par viņu dzimšanas dienu vai savu veco jubileju? Vai sastapāties ar kādu, kas viņam ļoti līdzinājās? Šajos brīžos sajūta, ka viņa trūkst, var būt īpaši akūta. Padomājiet par to, kas jums pietrūkst viņos vai kas jums pietrūkst sevī, ko piedzīvojāt, kad bijāt kopā.

Jūs izveidojat saikni

Pavadot kopā ar kādu daudz laika, jūs veidojat emocionālu saikni. Saskaņā ar licencēta psihoterapeita Tailera Dž. Jensena teikto, bijušā pietrūkšana ir viena no normālākajām attiecību sastāvdaļām, ja tās ir beigušās.

Kādā reizē bija attiecības, ko jūs izvēlējāties uzņemties, un jutāt sevī mīlestību. Kas zina, kādi vēl ir sarežģīti mainīgie? Kad mēs pieļaujam sev šādu atvērtību un ievainojamību, daļai no mums pietrūks drošības vai vienkārši pazīstamības/komforta.

Pietrūkst rutīnas/ieradumu, ko kopīgojāt

Foto: pixabay.com

Vēl viens iemesls, kāpēc var pietrūkt bijušā, ir ieradums. Attiecības veido ieradumi, kas kļūst par rutīnu. Labrīt īsziņas, vakara zvani vai nedēļas nogales randiņi ātri iesakņojas dzīvē, un jūs nesaprotat, cik ļoti, līdz tie pēkšņi beidzas. Kad to vairs nav, ir dabiski palaist garām komfortu, tuvumu un paredzamību, ko tie sniedz.

Jūs jūtaties iekšēji tukšs

Bijušā partnera trūkums var izjaukt jūsu emocionālo līdzsvaru pat tad, ja saprotat, ka šķiršanās galu galā bija labākā. Šīs intensīvās, mulsinošās ilgas un skumjas turpina piemeklēt, alkst visas šīs pazīstamās rutīnas un tuvības, kas kādreiz bija kopīga. "Tas ir kā sastapties ar šo tukšo tukšumu, kur kādreiz atradās kāds, kas tik ļoti svarīgs ikdienas dzīvē," piebilst Dr. Daniels Glezers, klīniskais psihologs.

Nepieciešama attiecību slēgšana

Dažreiz šķiršanās nenodrošina nepieciešamo noslēgumu. Ja ir neatrisinātas jūtas vai neatbildēti jautājumi, ir dabiski pavadīt pārmērīgi daudz laika, domājot par to, kas nogāja greizi, un pietrūkst šī cilvēka, kurš kādreiz bija liela daļa no jūsu dzīves. Tomēr jāzina, ka, atsākot saziņu ar savu bijušo, netiek garantēts, ka meklējat attiecību slēgšanu.

Atcerieties tikai labos laikus

Foto: pixabay.com

Kad jums kāda pietrūkst, ir viegli romantizēt savu pagātni ar viņu. Visticamāk, īpaši koncentrējaties uz labajām atmiņām un aizmirstat slikto. Raugoties uz savām pagātnes attiecībām ar rozā brillēm, tu ilgosies pēc sava bijušā. Atcerieties, ka nevienas attiecības vai cilvēks nav ideāls, un šķiršanās notika kāda iemesla dēļ.

Pārdzīvošanas stratēģijas

Pēc šķiršanās ilgas pēc tā, kas jums bija un kas varēja būt, var būt intensīvas. Ja esat pārliecināts par savu lēmumu šķirties un vēlaties koncentrēties uz virzību uz priekšu, šeit ir dažas stratēģijas, lai šīs sajūtas būtu vieglāk pārvaldāmas.

Ierobežot kontaktu

Viens no efektīvākajiem veidiem, kā turpināt, ir ierobežot kontaktus ar savu bijušo. Ja tas nozīmē to atcelšanu vai bloķēšanu sociālajos medijos, atiestatot savu numuru vai izvairoties no vietām, par kurām zināt, ka tās apmeklē, tad dariet to. Sākumā tas būs grūti, taču kontaktu ierobežošana var dot jums iespēju dziedināt un no jauna atklāt sevi ārpus attiecībām bez tik daudziem izraisītājiem.

Esiet aizņemts un koncentrējieties uz pašaprūpi

Foto: pixabay.com

Nodarbinātība var palīdzēt novērst domas par savu bijušo. Atrodiet jaunu hobiju, no jauna atklājiet vecos un pavadiet laiku kopā ar draugiem un ģimeni. "Varat izmēģināt nodarbības, ko vienmēr esat vēlējies apmeklēt, ceļot kaut kur savā ceļojuma listē vai pārveidoties," saka Mišela Bopre (PhD), licencēta klīniskā sociālā darbiniece un Villa Oasis klīniskā direktore. Viss, kas liek justies labi, palīdzēs paaugstināt jūsu pašcieņu un pārliecību, padarot to vieglāku.

Runājiet ar kādu

Runāt ar jūtām, ko pilnībā nesaprotat, var būt sarežģīta, taču tas ir lielisks veids, kā atšķetināt sarežģītas emocijas. Uzticēšanās tuvam draugam, brālim vai māsai vai terapeitam sniegs skaidrību un jaunas perspektīvas par jūsu ilgošanos. Dažreiz, ja ir kāds, ar kuru parunāties, jūtaties mazāk vientuļš, aizpildot tukšumu, ko atstājis bijušais.

Uzstādiet jaunus mērķus

Jums varētu būt bijuši noteikti mērķi ar savu bijušo, piemēram, pārcelties kopā vai iegūt mājdzīvnieku. Neļaujiet šo mērķu zaudēšanai jūs nomākt; tā vietā novirziet savu uzmanību uz jauniem personīgiem mērķiem neatkarīgi no tā, vai tie ir karjeras vai citi mērķi, piemēram, labas veselības saglabāšana.

Šie mērķi sniedz jums kaut ko, uz ko koncentrēties, un virzības sajūtu jaunajā dzīvē bez bijušā. "Šī fokusa maiņa palīdzēs jums izmantot sevi, nevis pārņemt domas par to, kas varētu būt bijis," saka Hetere Vilsone, sertificēta traumu speciāliste un Epiphany Wellness izpilddirektore.

Dažreiz attiecībās otrs cilvēks kļūst par traucēkli, kas novirza no jūsu mērķiem. Ja pirms šķiršanās bija mērķi, kas bija svarīgi, vai varat atjaunot saikni ar šīm lietām un no jauna noteikt to un savas prioritātes?

Centieties “necepties”

Foto: pixabay.com

Ir viegli iekļūt negatīvu domu un “kā būtu, ja” lokā. Kad tā jūtaties, mēģiniet novirzīt savas domas uz kaut ko konstruktīvāku. Dienasgrāmatas rakstīšana var būt īpaši efektīva, lai pārtrauktu šo ciklu. Rakstīšana palīdz apstrādāt emocijas un laika gaitā uzraudzīt personīgo izaugsmi. Pierakstot, kā jūtaties, varat izteikties, sniedzot ieskatu par to, kas ir noticis. Turklāt veco ierakstu lasīšana var palīdzēt redzēt, cik lielu progresu esat panācis, stiprinot apņēmību virzīties uz priekšu.

Pats galvenais, jums nevajadzētu sagaidīt, ka vienā naktī tiksiet pāri savam bijušajam. Būs dienas, kad attapsieties pie telefona, lai piezvanītu viņiem vairākas reizes dienā. Pieņemiet katru dienu tādu, kāda tā nāk, un esiet laipns pret sevi, strādājot pie šķiršanās.

Atvēliet laiku apzinātības praksēm, iedziļinieties hobijā, kas jums patīk, un paļaujieties uz saviem tuvākajiem draugiem un ģimeni, lai kvalitatīvi novērstu uzmanību un atbrīvotu sesijas. Šīs veselīgās tirdzniecības vietas var nodrošināt stabilu pamatu, ja tos izraisa atmiņas vai nostalģija.

Atceries, kas notika...?

Dzīvesstils

Virtuves huligāns Pipars stāsta, ka šie ir salāti ar raksturu. “Vēl var pievienot vārītu kartupeli un skābētus kāpostus un tad būs vinegrets, bet, ja tos nepievieno, tad sanāks salāti. Un ļoti garšīgi salāti,” iedrošina Pipars.

Svarīgākais