Kā ķiploku forma ietekmē ēdiena garšas intensitāti, kam tas pievienots? Sagriežot vai sasmalcinot ķiplokus, jūs sadalāt tajā esošās šūnas, un tieši tad garša kļūst īpaši intensīva. Jo vairāk šūnu tiks sadalīts, jo spēcīgāka būs garša un aromāts, tāpēc izspiests ķiploks vienmēr garšos bagātīgāk nekā lielāki tā gabaliņi. Par to, kādas konsistences ķiploks garšos labāk dažādos ēdienos, raksta “postimees.ee”.
Ar nazi sagrieztas vai saspiestas ķiploka daiviņas padara tās vieglāk karamelizējamas, padarot tās saldākas. Rīvēts vai saspiests ķiploks piešķir ēdienam spēcīgāku garšu, bet var arī viegli piedegt.
Ķiploku rīvēšana var ietaupīt daudz laika, jo tas ir ātrāk, nekā tos smalki sagriezt ar nazi, taču tad tie gatavošanas procesā var piedegt un garša kļūs nepatīkami rūgta.
Tā kā zupu un sautējumu gatavošana ir ilgs process, ķiplokus nevajag sasmalcināt. Buljons efektīvi tiks galā ar uzdevumu un “izvilks” nepieciešamo garšu. Ja vēlaties intensīvāku garšu, pirms ievietošanas pannā varat sasmalcināt daiviņas ar nazi vai gaļas āmuru.
Ja vēlaties pagatavot ātri apceptus dārzeņus, ķiploki ir lieliska izvēle. Ir svarīgi novērtēt gatavošanas laiku, lai ķiploki nepiedegtu un nesabojātu ēdiena garšu, tāpēc šādiem ēdieniem lieliski piestāvēs smalki sagriezti ķiploku gabaliņi.
Tā kā ķiplokus termiskās apstrādes laikā sabojāt ir diezgan viegli, tad salātu mērcēm, uzkodu mērcēm un marinādēm izmanto smalki sagrieztus, sarīvētus vai presētus ķiplokus. Ja gaļu, piemēram, marinē, uzmanīgi vērojiet, lai, liekot to pannā, nekur nav pielipušas ķiploku paliekas - ja tās piedeg cepšanas laikā, tās var neatgriezeniski sabojāt ēdiena garšu.