7 triki, kas palīdzēs ilgstoši uzturēt svaigu pārtiku ledusskapī

© Foto: pixabay.com

Žēl, ja pēc pāris dienām tomāti, burkāni vai zaļumi sabojājas. Dažkārt nākas izmest ļoti dārgus produktus. Tomēr, ja seko ekspertu ieteikumiem, dārzeņi un augļi saglabāsies svaigi ilgu laiku.

Pārtika ledusskapī var kļūt mīksta, var rasties nepatīkama smaka un sapelēt. Tādā gadījumā tie ir jāizmet, saka mediķi. Raudzētam ievārījumam nevajadzētu noņemt "slikto" virskārtu vai nogriezt daļu maizes: pelējuma sporas, visticamāk, jau ir izplatījušās uz visu produktu.

Pārtikas bojāšanās ātrumu ietekmē vairāki faktori: temperatūra, gaisma, gaiss un uzglabāšanas laiks. Ja ņem vērā visas nianses, dārzeņus un augļus varēs saglabāt svaigus daudz ilgāk.

Pirmkārt, ledusskpis vienmēr ir jāuztur tīrs: regulāri noslaukiet ledusskapja iekšpusi ar ziepjūdeni. Ierobežojiet arī pārtikas daudzumu plauktos un atvilktnēs, lai nodrošinātu gaisa cirkulāciju; nav nepieciešams tos sakraut vienu virs otra.

Otrkārt, paši produkti būtu jāuzglabā saskaņā ar noteiktiem noteikumiem. Šeit ir vissvarīgākie no tiem.

Foto: pixabay.com

Nomazgājiet zaļumus. Lapu zaļumi paliks svaigi, ja pirms uzglabāšanas ledusskapī noskalosiet tos zem vēsa ūdens. Noteikti noņemiet visas novītušas vai lapas, kas zaudējušas krāsu. Pēc tam zaļumi jāizžāvē, jāievieto maisiņā vai traukā un tikai pēc tam jānovieto uzglabāšanai.

Lasi arī: 4 ingvera labvēlīgās īpašības, kas veicina veselību ziemā

Saglabājiet garšaugus vertikāli. Šis noteikums attiecas uz pētersīļiem, dillēm, koriandru, piparmētru. Tās jāieliek traukā ar ūdeni, derēs glāze. Tikai pēc tam ievietojiet visu ledusskapī. Kas attiecas uz baziliku, tad tas dod priekšroku siltumam, tāpēc to var glabāt virtuvē, bet vēlams vēsākajā vietā.

Sasaldē ingveru. Šī auga sakni var uzglabāt ledusskapī vairākas nedēļas. Bet ja vēlies uztaisīt rezervi, tad sagriež vai sarīvē, ieliek maisiņā un liek saldētavā. Galvenais, lai gaiss nenokļūtu uzglabāšanas traukā.

Foto: pixabay.com

Pareizi uzglabājiet gurķus un tomātus. Daži dārzeņi un augļi ir jutīgi pret etilēnu, gāzi, kas veicina nogatavošanos. To ražo āboli, melone, avokado, bumbieri, tomāti, pipari un banāni. Tāpēc tomāti un gurķi jāuzglabā atsevišķi. Papildus gurķiem citi pārtikas produkti, kas ir jutīgi pret etilēnu, ir mango, sparģeļi, persiki, sīpoli, baklažāni un vīnogas.

Apgrieziet burkānus. Šī dārzeņa galotnes absorbē barības vielas no visas sakņu kultūras. Tāpēc pirms uzglabāšanas ir jānogriež zaļās galotnes.

Ļaujiet sīpolam elpot. Lai šis dārzenis ilgāk saglabātos svaigs, tam nepieciešama laba gaisa cirkulācija. Tāpēc nelieciet to plēvē vai maisiņos. Uzglabājiet sīpolus sausā vietā un pārliecinieties, ka tuvumā nav daudz pārtikas.

Foto: pixabay.com

Uzglabājiet sēnes papīra maisiņā. Šim produktam patīk vēsums un laba ventilācija. Tātad, izņemiet sēnes no plastmasas iepakojuma un ievietojiet tās papīra maisiņā. Tādā veidā tie saglabāsies svaigi nedēļu. Pirms vārīšanas sēnes noskalo ar vēsu ūdeni.

Dzīvesstils

Ziemā vairāk laika pavadām telpās, kas nereti netiek pietiekami labi vēdinātas, tā paverot ceļu elpceļu vīrusiem. Līdztekus sarunai par proaktīvu rīcību ir svarīgi saprast, kas atšķir vieglu saslimšanu no smaga, pat dzīvībai bīstama stāvokļa - pneimonijas. Sīkāk par pneimoniju kā aktuālu sabiedrības veselības problēmu ģimenes ārste Linda Šauriņa un "Mēness aptiekas" farmaceite Ieva Turonoka.

Svarīgākais