Viltība, kas ļaus saprast, kad laiks laistīt orhideju

© unsplash.com

Andžela Sleitera, dārzkopības eksperte uzņēmumā “Hayes Garden World”, kas ir viens no Apvienotās Karalistes vadošajiem mājas un dārza mazumtirgotājiem, dalās ar saviem labākajiem padomiem par iekštelpu orhideju kopšanu ar “Express.co.uk”.

Visizplatītākajam orhideju veidam - Phalaenopsis -, ko plaši pārdod veikalos, ir miera periods, kas ilgst no sešiem līdz deviņiem mēnešiem. Šajā laikā, kad augam paliek tikai kaili kāti, ir jāpielāgo laistīšanas režīms, lai pavasarī nodrošinātu sulīgu ziedēšanu.

"Miera periods prasa mazāk ūdens nekā aktīvās augšanas periods," atzīmēja Andžela.

unsplash.com

Viņa arī dalījās ar noderīgu padomu, kā noteikt, kad tieši laistīt savu augu.

"Phalaenopsis laistīšanas triks ir pagaidīt, līdz biezās saknes kļūst sudrabainas, un pēc tam iegremdēt visu podu siltā ūdenī uz dažām sekundēm; ar to pietiek, lai saknes atkal kļūtu zaļas,” viņa skaidro.

Pēc ekspertes domām, šī metode ir piemērota visām orhidejām - svarīgi tikai pagaidīt, līdz saknes nedaudz izžūst, pirms atkal laistīt.

unsplash.com

Orhideju kopšana ietver ne tikai pareizu laistīšanu, bet arī mēslošanu - optimālā stratēģija ir izmantot mēslojumu katrā otrajā laistīšanas reizē.

"Miega un augšanas periodiem ir nepieciešami dažādi barošanas režīmi," skaidro Andžela, norādot, ka daži mēslošanas līdzekļi veicina ziedēšanu, bet citi - atbalsta lapu augšanu.

"Katru otro laistīšanas reizi barojiet falenopsi ar speciālu mēslojumu ziediem," iesaka eksperte, "izšķīdiniet to traukā ar ūdeni un izmantojiet šo šķīdumu tikai katrā otrajā laistīšanas reizē."

unsplash.com

Ja mēslosiet orhideju pārāk bieži, tas var izraisīt kaitīgu vielu uzkrāšanos augsnē.

"Ja jūs mēslojat katru reizi, kad laistāt, jūs varat izraisīt sāļu uzkrāšanos, kas var kļūt toksiski augam," brīdina Andžela.

Ievērojot šos vienkāršos noteikumus, jūs varat nodrošināt savām orhidejām optimālus apstākļus veselīgai augšanai un bagātīgai ziedēšanai.

Svarīgākais