Vai jūs sarunājaties ar saviem augiem? Tagad viņi var jums arī atbildēt!

© Pexels.com

Sadarbība starp vadošajiem dārza dizaineriem un “Microsoft” ir izveidojusi unikālu programmu, kas ļaus arī jums sarunāties ar saviem augiem. Tā tiks prezentēta “Chelsea” ziedu izstādē 2025. gadā, ziņo “The Guardian”.

Nevienam nav noslēpums, ka kaislīgi dārznieki mēdz sarunāties ar saviem lolojumiem - taču nākamā gada slavenajā Čelsijas ziedu izstādē apmeklētāji tiks iepazīstināti ar iespēju tērzēt ar savu dārzu ar mākslīgā intelekta palīdzību.

Dārza dizaineris Toms Masijs, sadarbojoties ar “Microsoft”, ir izveidojis “inteliģento” dārzu. Īpaši sensori augsnē sadarbojas ar mākslīgo intelektu, kas ir apmācīts ar Karaliskās dārzkopības biedrības augu datiem un dārzkopības padomiem, kas nozīmē, ka apmeklētāji var jautāt dārzam, piemēram: "Kā tev klājas?"

Masijs teica: "Dārzs jums varētu atbildēt, piemēram, šādi - man vajag mazliet vairāk ūdens un es priecātos par tādu un tādu mēslojumu."

Šī iespēja ne tikai padarīs dārzkopību vienkāršāku un jautrāku, bet tai ir arī daudz plašāks pielietojums - agsnē paslēptie bezvadu sensori mēra mitrumu, barības vielu līmeni, skābumu un sārmainību. Tie tiks savienoti ar datoru, kas atradīsies dārza paviljonā, ar kuru cilvēki varēs konsultēties, lai redzētu, kā dārzam klājas.

"Tam ir jābūt interaktīvam," sacīja Masijs. "Paredzēts, ka tas demonstrēs šīs patiešām jaunās tehnoloģijas, kā arī ietaupīs resursus."

Viņš teica, ka vienkāršo sensoru tehnoloģiju no sākuma varētu ieviest pēc izmēra lielos īpašumos. Viens no ieguvumiem varētu būt, ka tā vietā, lai darbinātu automātiskās laistīšanas sistēmas, kas ieslēdzas atkarībā no laika, augi tiek laistīti tikai tad, kad augsnes mitrums nokrītas zem noteikta līmeņa un tas patiešām ir tiem nepieciešams.

"Mēs izšķērdējam tik daudz ūdens, un Londonā pastāv risks, ka tuvākajos gados ūdens pietrūks," viņš teica. “Iedomājieties, cik daudz ūdens jūs varētu ietaupīt, ja izmantotu ūdeni tikai tad, kad tas ir nepieciešams! Šobrīd apūdeņošanas sistēmas ieslēdzas regulāri, lai laistītu neatkarīgi no tā, vai tas ir vajadzīgs vai nē.”

Viņš teica, ka pats dārzs savā dizainā nav futūristisks, un tāds arī nav šīs idejas mērķis.

"Mēs vēlējāmies, lai tas būtu zaļš, organisks un dabisks, AI jeb mākslīgais intelekts ir tikai palīgs, nevis noteicošais elements,” paskaidro Masijs.

Vai arī mēs savos dārzos varēsim ieviest mākslīgā intelekta priekšrocības, lai sarunātos ar saviem augiem? Iespējams! Tikai - mazliet pacietību!

Atceries, kas notika...?

Svarīgākais