Iepazīstiet! Divas īpašas Ķīnas miskantes

© Foto: Dārzs zem Saules

Divas īpašas Ķīnas miskantes ir Memory un Polonus. Kā pārdomāti tās kopt pēc tik smagas augiem ziemas.  Abu skaistums ir izcils!

MEMORY

MEMORY- elpu aizraujošs skaistums, ātri augoša, veido stāvu augumu, apakšā šaurāku, augšā platāku. Rudenī veido milzīgas, balti rozā zīdainas zieda skaras.

Foto: Dārzs zem Saules

Aug līdz 2,5 m augstumā. Garas, zaļas lapas, salīdzinoši platas salīdzinājumā ar citām šķirnēm, regulāri sašaurinātas, ar baltu galveno dzīslu, kas iet caur centru.

Foto: Dārzs zem Saules

Sezonas beigās ziedkopas kļūst sudrabainas, lapas kļūst dzeltenīgi oranžas un nokalst.

Foto: Dārzs zem Saules

Priekšroku dod auglīgai augsnei, mēreni mitrai, nedaudz skābai un saulainai vietai. Izturīgas pret salu. Ieteicams audzēt piemājas dārzos, muižu un publiskos apstādījumos.

Ir izturīga, pat ja to atstāj novārtā.

Selekcionārs un izplatītājs ir Makss Rīdelsheimers. Šķirne laista tirgū Vācijā.

Graudzāle ir tik populāra, ka tai uzradušies daudz atdarinātāju un ne vienmēr, nopērkot Memory, būs Memory, diemžēl.

Foto: Dārzs zem Saules

“Dārzā zem Saules” sadarbībā ar oficiāliem šā auga izplatītājiem ir nopērkami jau nopietna izmēra stādi:

  • 19 euro stāds - savu pilnu augumu sasniegs 2 sezonās;
  • 35 euro stāds - savu pilno augumu sasniegs jau nākamgad, bet šogad jau būs iespaidīgs akcents jūsu dārzam;
  • Stādu skaits ļoti ierobežots.

POLONUS

Foto: Dārzs zem Saules

2022. gadā dārzu pasaule beidzot iepazinās ar Ķīnas miskanti Polonus. Miskanti, kas patiesi izceļas ar savu vidējo izmēru. Blīvo ziedu kuplums izaug tieši virs lapotnes, piešķirot šai miskantei glītu un pilnīgu efektu.

Foto: Dārzs zem Saules

Rudenī parādās sarkanīgi violetas ziedu plūksnas, un tās ir apvienotas ar skaistu krāsu maiņu: lapotne sākas tumši zaļa un lēnām pāriet siltā dzeltenā krāsā.

Foto: Dārzs zem Saules

Rudenī ziedu plūksnas kļūst pūkainākas un piešķir augam īpaši graciozu izskatu. Polonus ir izturīga pret kaitēkļiem un prasa minimālu kopšanu. Miskante Polonus ir vidēji augsta un lieliski piemērota pagalmam vai nelielam dārzam.

Kā kopt miskanti Polonus?

Foto: Dārzs zem Saules

Stādiet pilnā saulē vai daļējā ēnā. Šī šķirne labi augs samērā bagātā, labi drenētā augsnē. Polonus izaug līdz 150 cm augsta un bez kopšanas saglabā savu vidējo izmēru.

Foto: Dārzs zem Saules

Izturīgs līdz -23 ºC kailsalā, stāsta šīs šķirnes selekcionārs Breeder Artur Maj no kokaudzētavas “Rolne”.

Foto: Dārzs zem Saules

“Dārzā zem Saules” sadarbībā ar oficiāliem šā auga gala izplatītājiem ir nopērkami nopietna izmēra stādi:

  • 19 euro stāds - savu pilnu augumu sasniegs 2 sezonās; stādu skaits ļoti ierobežots.

Pārdomas par šo ziemu un stādīšanu

Stādām saulē, skrajā pusēnā. Augsne- organiska, dzīva, drenējoša, diezgan bagāta, bet nepārbarojam ar sintētiskiem minerlmēslojumiem, gāzīsies skaras. Jāstāda labā augsnē un neaizmirsti sākumā laistīt. Ja stādīsi pavasari, augs izveidos lielāku sakņu sistēmu un ziemā jau būs ieaudzis, var pat noriskēt ziemā nemulčēt, bet rudens stādījumus iesaku samulčēt. Šī ziema pēc 10 gadu atelpas atgādināja, ka mūsu laikapstākļi ziemā nav tik viennozīmīgi.

Atceries, ka miskantes mostas ļoti vēlu, kad zeme kārtīgi ir sasilusi, pavasara prieks tas nebūs, bet vasaras otras puses skaistums ir grandiozs.

Par mazajām hortenzijām lasiet šeit.

Dzīvesstils

Šajā atsvaidzinošajā sorbetā apvienojas skābie rabarberi, saldās meža zemenes un stiprais ingvers. Tas iegūst gludu konsistenci no nedaudz prosecco. Kā atsvaidzinošs deserts šis ir garšīgs un atspirdzinošs vasaras gardums, īpaši Līgo vakaram.

Svarīgākais