Ar 5000 eiro sodīts tūrisma pakalpojumu sniedzējs

© pixabay.com

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) piemērojis 5000 eiro sodu Lienei Porītei par nelicencētu kompleksu tūrisma pakalpojumu piedāvāšanu un pārdošanu projekta "Brokastis Toskānā" laikā, aģentūru LETA informēja PTAC.

Institūcijā norāda, ka ir pārkāptas Tūrisma likuma un Negodīgas komercprakses aizlieguma likuma prasības. Vienlaikus personai noteikts pienākums nekavējoties izbeigt negodīgu komercpraksi.

Izskatot saņemtos iesniegumus, PTAC konstatējis, ka vietnē "Facebook" projekta "Brokastis Toskānā" laikā ilgstoši un sistemātiski tika piedāvāti ceļojumi, galvenokārt uz Itāliju. Piedāvājumos par vienu kopīgu cenu bija iekļauti vairāki pakalpojumi - izmitināšana, transports, brokastis, pastaigas un apskates aktivitātes. Šāds pakalpojumu kopums atbilst kompleksa tūrisma pakalpojuma definīcijai, un tā organizēšanai ir nepieciešama tūrisma operatora licence, kā arī finanšu nodrošinājums ceļotāju iemaksu aizsardzībai.

PTAC vairākkārt aicinājis pakalpojumu sniedzēju saņemt tūrisma operatora speciālo atļauju jeb licenci, kā arī nodrošināt apdrošināšanas polisi vai bankas garantiju ceļotāju iemaksu aizsardzībai.

Pēc PTAC vēstītā, šīs prasības netika izpildītas, un ceļojumu piedāvāšana turpinājās bez atbilstoša juridiskā statusa. Turklāt PTAC saņēma ceļotāja iesniegumu par atceltu ceļojumu un grūtībām atgūt iemaksāto naudu.

Ja pakalpojumu sniedzēja lēmumu neizpildīs, PTAC var lemt par "Facebook" profilu piekļuves ierobežošanu Latvijas teritorijā.

PTAC norāda, ka ceļotājiem vienmēr jāpārliecinās, ka izvēlētais pakalpojumu sniedzējs ir saņēmis tūrisma operatora licenci, nodrošinājis likumā noteikto nodrošinājumu, kas aizsargā ceļotāju iemaksas pirms ceļojuma sākšanas, un ir reģistrēts PTAC uzturētajā tūrisma pakalpojumu sniedzēju datubāzē. Informācija par licencētiem pakalpojumu sniedzējiem ir publiski pieejama PTAC tīmekļvietnē.

Tāpat PTAC atgādina, ka pirms apmaksas veikšanas ir jāpārbauda pakalpojumu sniedzēja tiesiskais statuss. Izvēloties nelicencētu ceļojumu organizētāju, pastāv būtisks risks zaudēt samaksāto naudu un nesaņemt solīto pakalpojumu.