Neticami fakti par Portugāli, kas pārsteigs pat pieredzējušus ceļotājus. Portugāle ir pārsteigumu pilna valsts. Starp standarta tūristu maršrutiem slēpjas unikāli stāsti un negaidītas detaļas, kas padara jebkuru ceļojumu vēl aizraujošāku.
Daži fakti, kas nav uzskaitīti nevienā ceļvedī, var pārsteigt pat vispieredzējušākos ceļotājus, raksta RBC.
Jūs varētu būt pārsteigts, uzzinot, ka Lisabona ir viena no vecākajām galvaspilsētām Eiropā, jo tā ir gandrīz 400 gadus vecāka par Romu.
Pētījumi liecina, ka pirmās apmetnes Lisabonas vietā datējamas ar aptuveni 1200. gadu p.m.ē., kad feniķieši tur nodibināja tirdzniecības ostu. Salīdzinājumam, Roma tika dibināta ap 753. gadu p.m.ē. Starp Eiropas galvaspilsētām tikai Atēnas ir vecākas par Lisabonu.
Ja plānojat doties uz kinoteātri Portugālē, nebrīnieties: lielākā daļa ārzemju filmu netiek dublētas. Tā vietā tās tiek rādītas ar oriģinālo audio celiņu un portugāļu subtitriem.
Tas palīdz veicināt svešvalodu apguvi iedzīvotāju vidū. Izņēmums ir animācijas filmas, kuras parasti tiek dublētas bērniem.
Portugāļu valodā ir unikāls vārds "saudade", kuram nav precīza ekvivalenta citās valodās. Tā ir dziļa, melanholiska ilgošanās, nostalģijas vai bēdu sajūta par kaut ko zaudētu, kas, iespējams, nekad neatgriezīsies.
Tiek uzskatīts, ka šis jēdziens radās Atklājumu laikmetā, kad jūrnieki devās tālos ceļojumos, uz gadiem atstājot savas ģimenes. Saudade ir būtiska, lai izprastu portugāļu dvēseli, īpaši caur viņu nacionālo mūziku fado.
Portugāle ir pasaulē lielākā korķa ražotāja, kas piegādā vairāk nekā 50% no pasaules tirgus. Plaši korķa ozolu meži klāj ievērojamas valsts teritorijas, īpaši Alentežu reģionā.
Korķis netiek izmantots tikai vīna korķiem; pateicoties tā unikālajām īpašībām, to izmanto arī būvniecībā, modes industrijā un dizainā.
Pastaigājoties pa Lisabonu, īpaši vēsturiskajos rajonos, pazemē var dzirdēt dīvainas, šņācošas un dūcošas skaņas. Tā nav maģija, bet gan daļa no pilsētas modernās infrastruktūras: dažās vietās ir uzstādīta pneimatiskā atkritumu savākšanas sistēma.
Atkritumi, kas izmesti speciālās tvertnēs, automātiski tiek "iesūkti" pa pazemes caurulēm uz centrālajām šķirošanas stacijām.
Lisabonā atrodas Livraria Bertrand, kas oficiāli atzīta par vecāko nepārtraukti darbojošos grāmatnīcu pasaulē. Tā tika dibināta 1732. gadā un ir pārdzīvojusi zemestrīces un vēsturiskus satricinājumus, turpinot piedāvāt tūkstošiem grāmatu līdz pat šai dienai. Tā ir paradīze grāmatu mīļotājiem un vēstures entuziastiem.
Portugāļi ir pazīstami ar savu viesmīlību un spēcīgajām ģimenes vērtībām. Tā ir vairāk nekā tikai tradīcija. Ģimene vienmēr ir pirmajā vietā. Nav nekas neparasts redzēt vairākas paaudzes pulcējamies svētdienas pusdienās, kas aizņem pusi restorāna.
Lasi arī: Pasaulē būs jauna valsts
Dažos rajonos cilvēki tradicionāli atstāj savas ārdurvis atvērtas pusdienu laikā vai atpūšoties mājās. Tas simbolizē uzticību un atvērtību, lai gan mūsdienās lielākās pilsētās tas ir retāk sastopams.
Ikviens ir dzirdējis par portvīnu, bet ne visi zina, kas to padara unikālu. Saskaņā ar starptautiskajām tiesībām īstu portvīnu var ražot tikai Doro ielejā Portugāles ziemeļos.
Tas atšķiras ar to, ka fermentācijas laikā tam pievieno brendiju, lai apturētu procesu un saglabātu dabisko cukuru.
Tas piešķir portvīnam raksturīgo saldumu un augstu alkohola saturu, kā arī ļauj tam nogatavināties mucās daudz ilgāk nekā lielākajai daļai vīnu.
Nazare ir neliela zvejnieku pilsētiņa Portugāles piekrastē, kas ir kļuvusi par globālu lielo viļņu sērfošanas Meku.
Pateicoties unikālajam Nazares kanjonam zem jūras, šeit veidojas daži no pasaules augstākajiem viļņiem, sasniedzot vairāk nekā 30 metru augstumu. Šeit tiek pārspēti pasaules rekordi, un tā piesaista pārdrošus sērfotājus no visas pasaules.
Daudzos attālos Portugāles lauku rajonos pasta darbiniekiem ir svarīga sociālā loma. Viņi ir arī sociālie darbinieki, kas palīdz cilvēkiem, kuriem tā nepieciešama.
Viņi ne tikai piegādā pastu un pensijas, bet arī piegādā pārtikas preces un medikamentus. Tā ir daļa no īpašas valdības programmas, lai atbalstītu vecāka gadagājuma vai izolētus pilsoņus, izmantojot pasta sistēmu.