Runājiet klusāk un neēdiet uz ielas - tūristu ceļvedis, kā uzvesties Japānā

© unsplash.com

Ceļojums uz uzlecošās saules zemi Japānu var kļūt par neaizmirstamu piedzīvojumu tās skaistās kultūras un dabas dēļ, tomēr vietējās etiķetes nezināšana var radīt problēmas. Lai izvairītos no nepatīkamiem pārsteigumiem, “Euronews” apkopoja dažus ieteikumus, kurus ir vērts ņemt vērā, ja dodaties apciemot Japānu.

Japānas reģionālā aviokompānija JTA ir izdevusi jaunas vadlīnijas tūristiem, kuri plāno apmeklēt “uzlecošās saules zemi”.

"Kultūras un paražu atšķirību dēļ tas, kas japāņiem var būt acīmredzams, ne vienmēr tāds būs arī ārvalstu ceļotājiem," skaidro JTA.

unsplash.com

Tūristiem maksimumstundās iesaka izvairīties no populārām vietām vai apskates objektiem. Labāk tos apmeklēt darba dienās, agri no rīta vai vakarā, iesaka speciālisti - tad sabiedriskais transports būs mazāk pārpildīts un vietējie iedzīvotāji varēs nokļūt darbā vai skolā un atpakaļ.

Tūristiem iesaka ceļot, atstājot lielās somas bagāžas glabātavā vai skapīšos, kas ir plaši pieejami tūristu iecienītajās vietās - to lūdz darīt ar nolūku, lai netraucētu apkārtējiem.

Ir svarīgi arī cienīt Japānas kultūras mantojumu. JTA uzsvēra, ka vietējiem tempļiem un svētvietām ir milzīga vēsturiska un kultūras vērtība. To sabojāšana var ne tikai nepatikt japāņiem, bet arī ir noziedzīgs nodarījums.

Atkritumi un pārstrādājamie priekšmeti vienmēr ir jāizmet atkritumu tvertnēs vai jāņem līdzi uz mājām, piebilda eksperti. Starp citu, Japānā daudzviet nemaz nav atkritumu urnu - vietējie ir pieraduši atkritumus nest uz mājām un izmest tur.

unsplash.com

Noslogotās vietās ir izvietotas zīmes, kas iesaka tūristiem pēkšņi neapstāties un nebloķēt ejas, kā arī fotografējoties pievērst uzmanību apkārtnei un ejot neskatīties telefonā.

Interesanti, ka dažas zīmes aicina tūristus neēst ejot. Šo parādību Japānā sauc par "tabearuki", un saskaņā ar vietējo etiķeti tas liecina par necieņu pret pārtiku. Tā vietā ieteicams atrast kādu klusu parku, kur apēst uzkodas.

Iesaka arī nelietot dzērienus un ēdienu bez vāciņa, īpaši pārpildītās vietās. Tas ir tāpēc, ka tūristi var uzdurties citiem cilvēkiem un tos nosmērēt.

unsplash.com

Ēst, stāvot kājās, nav ieteicams, īpaši pārtikas tirgos vai festivālos. Tūristiem pirms ēdiena vai dzēriena lietošanas ieteicams attālināties no galvenā pūļa un apsēsties.

Atsevišķi ceļvedī arī minēts, ka Japānā nevajag runāt skaļi - runājot restorānos un sabiedriskajā transportā, vajadzētu pazemināt balsi. Turklāt dažviet telefona sarunas ir pilnībā aizliegtas sabiedriskās vietās.

Dzīvesstils

Šajā sakarā ar viņiem labāk vispār nesākt attiecības. Ir bijušie, kuri turpinās ietekmēt pat pēc šķiršanās. Neko darīt – tāda ir viņu daba. Zvaigznes pateiks, kuri vīrieši vajās arī pēc šķiršanās, pat ja jums jau ir jaunas attiecības.

Svarīgākais