Vairāk nekā puse jeb 62% Latvijas iedzīvotāju guļ ieteicamo stundu skaitu diennaktī - septiņas vai astoņas stundas, noskaidrots pētījumu kompānijas "Kantar" veiktajā aptaujā.
Aptauja tika veikta, lai noskaidrotu, aptuveni cik stundas diennaktī guļ Latvijas iedzīvotāji un kā viņi vērtē savu miega higiēnu.
Aptaujas dati liecina, ka aptuveni trešā daļa - 31% - Latvijas iedzīvotāju diennaktī guļ mazāk stundu nekā ieteicams, tostarp 3% respondentu guļ mazāk nekā piecas stundas, 5% guļ piecas stundas; savukārt 23% guļ sešas stundas.
Starp 62% aptaujāto, kas diennaktī guļ ieteicamo stundu skaitu, 35% miegā pavada septiņas stundas, savukārt 27% - astoņas stundas. Savukārt 5% respondentu diennaktī guļ vairāk nekā astoņas stundas, noskaidrots pētījumā.
Secināts, ka pašnodarbinātie un iedzīvotāji Latgalē salīdzinoši biežāk guļ astoņas stundas diennaktī, lauku teritorijā dzīvojošie biežāk guļ piecas stundas diennaktī, bet jaunieši - mazāk nekā piecas.
Kopumā Latvijas iedzīvotāji atzīst, ka ir apmierināti ar savu miega higiēnu.
Tāpat aptaujas laikā iedzīvotājiem tika lūgts novērtēt miega higiēnu desmit punktu skalā, kur 1 punkts nozīmēja pilnību neapmierinātību, un attiecīgi 10 punkti - pilnīgu apmierinātību ar miega higiēnu.
Šī jautājuma rezultāti liecina, ka kopumā iedzīvotāji ir apmierināti ar savu miega higiēnu, proti, vidējais Latvijas iedzīvotāju sniegtais vērtējums ir 6,5 punkti.
Aptuveni piektā daļa - 17% - iedzīvotāju, vērtējot savu miega higiēnu, ir snieguši salīdzinoši zemāku vērtējumu - vienu līdz četrus punktus. Vidēju vērtējumu jeb piecus līdz sešus punktus sniegusi ceturtā daļa jeb 25% iedzīvotāju, savukārt salīdzinoši augstāku vērtējumu, septiņus līdz desmit punktus, snieguši 55% respondentu.
Sievietes salīdzinoši biežāk novērtē savu miega higiēnu ar deviņiem punktiem, savukārt iedzīvotāji vecumā no 25 līdz 34 gadiem biežāk sniedz astoņus punktus.
Vienlaikus iedzīvotāji ar personīgajiem ienākumiem līdz 500 eiro biežāk miega higiēnu ir novērtējuši ar diviem punktiem, savukārt Latgales iedzīvotāji biežāk vispār nav varējuši sniegt miega higiēnas vērtējumu.
Līdztekus dati liecina, ka iedzīvotāji, kuri diennaktī guļ ieteicamās septiņas līdz astoņas stundas, ir arī krietni apmierinātāki ar savu miega higiēnu, to kopumā vērtējot augstāk. Rezultāti arī apstiprina to, ka 65% Latvijas iedzīvotāju gan guļ ieteicamo stundu skaitu diennaktī, gan arī ir apmierināti ar savu miega higiēnu.
Turpretī iedzīvotāji, kuri diennaktī guļ mazāk nekā sešas stundas, savu miega higiēnu vērtē zemāk, līdz četriem punktiem, norādot, ka nav ar to apmierināti.