Ko nevajadzētu atstāt automašīnā karstumā? 10 lietas, kas var kļūt bīstamas

© Pexels.com

Ir saraksts ar lietām, kuras karstā laikā nedrīkst atstāt automašīnā - tās var ne tikai sabojāties, bet arī radīt arī zināmas briesmas, raksta “SlashGear” publicējot sarakstu ar 10 lietām, kurām nevajadzētu atrasties automašīnā siltā laikā.

Pirmās palīdzības aptieciņa

Viens no pirmās palīdzības aptieciņu sliktākajiem ienaidniekiem ir ekstremālas temperatūras - gan aukstums, gan karstums. Pirmās palīdzības aptieciņu vislabāk glabāt automašīnā izolētā un vēsā vietā.

Saules aizsargkrēms

Ironiski, ka saules aizsargkrēma sliktākais ienaidnieks ir saule jeb, precīzāk, karstums. Tas nozīmē, ka pat automašīnas salona vietas, kas ir pasargātas no gaismas (cimdu nodalījums, bagāžnieks, soma), nav drošas saules aizsargkrēmam.

Lielākā daļa saules aizsargkrēmu ir specifiski ķīmiski savienojumi, kas sadalās, ja tiek pakļauti pastāvīgai temperatūrai virs 24°C. Ja krēms jāņem līdzi, ieteicams to ievietot aukstumsomā.

Pexels.com

Zāles

Protams, ne visas zāles kļūs neefektīvas ārkārtēja karstuma ietekmē - piemēram, sāls šķīdums ir ļoti izturīgs pret augstām temperatūrām. Tikmēr insulīns ir potenciāli dzīvību glābjošas zāles, ko daudzi cilvēki vienmēr nēsā līdzi, taču tās ir ļoti jutīgas pret karstumu.

Dažas stundas saulē to nesabojās, bet tas var kļūt neefektīvi jau pēc dažām dienām karstā automašīnā. Šādām zālēm nepieciešamo temperatūru var uzturēt tikai, izmantojot izolētu trauku.

Tamponi

Karstums var sabojāt tamponus pirms to derīguma termiņa beigām, un var būt ļoti grūti atšķirt labu tamponu no slikta. Kopumā tamponu glabāšanas laiks ir pieci gadi no ražošanas datuma, un pārmērīgs mitrums automašīnas salonā var izraisīt pelējuma

Brilles

Karstums var sabojāt arī brilles! Jebkuru plastmasas izstrādājumu var pilnībā iznīcināt ilgstoša pakļaušana augstām temperatūrām. Pat ja jūsu lēcas ir izgatavotas no stikla, karstums tās var sabojāt. Polarizētas brilles ir viens no piemēriem, jo ​​pārmērīgs karstums bojā plēvi, kas nodrošina šo efektu - plēve ne tikai noslīdēs nost no lēcām, ja tā būs pārāk karsta, bet arī izraisīs "plaisāšanu" jeb daudzu sīku plaisu veidošanos, kas var sabojāt pilnīgi labās brilles.

Visu veidu kontracepcija

Karstums var iznīcināt jebkura veida kontracepciju. 38°C ir maksimālā temperatūra, ko prezervatīvi var izturēt tikai dažas dienas, savukārt 29°C ir optimālā temperatūra ilgstošai uzglabāšanai.

Arī kontracepcijas tabletes ir jutīgas pret karstumu. Tāpat kā gandrīz visas zāles, tās jāizmet, ja tās vairākas dienas vai ilgāk tiek uzglabātas pietiekami augstā temperatūrā (dažreiz pat tikai līdz 20°C). Tas var ne tikai samazināt to efektivitāti, bet arī izraisīt slimības.

Pexels.com

Plastmasas ūdens pudeles

Plastmasas pudeles var izraisīt ugunsgrēku - protams, tas ir maz ticams, jo ūdens pudelei būtu jāsasniedz 200 °C temperatūra, lai tā aizdegtos, un tad ugunij būtu jātiek galā ar iekšpusē esošo ūdeni. Tomēr, ja pudeli atstāj tiešos saules staros, tā var darboties kā palielināmais stikls un sadedzināt visu tās tuvumā. Drošības labad uzglabājiet pilnas pudeles aizsargātā vietā, piemēram, bagāžniekā vai somā.

Turklāt ūdens, kas ilgstoši glabāts plastmasas pudelē 27°C temperatūrā, var būt piesārņots ar plastmasas ķīmisko vielu pēdām. Pētījumā atklājās, ka četru nedēļu laikā 70°C temperatūrā ūdens var tikt piesārņots ar bīstamu ķīmisku vielu, ko sauc par antimonu. Turklāt siltais ūdens ir ārkārtīgi labvēlīgs atkārtoti izmantotajā traukā esošo baktēriju augšanai. Labākais risinājums ir uzglabāt ūdeni atkārtoti lietojamā, neplastmasas pudelē un regulāri to mazgāt.

Aerosola baloniņi

Aerosola baloniņi ir spiediena trauki. Saspiesta gāze, tāpat kā visas gāzes, mēdz aizņemt pēc iespējas vairāk vietas un izplesties. Kad tvertnē tiek izveidots caurums, piemēram, kad mehānisms tiek aktivizēts un vārsts atveras, gāze izspiež šķidrumu.

Karstums palielina gāzes spiedienu, un pārmērīga karsēšana var pat izraisīt sprādzienu.

unsplash.com

Konfektes un šokolāde

Konfektes un šokolādes, kas ir uzglabātas karstā automašīnā, nav pārāk bīstamas veselībai, bet tās, gluži vienkārši, izkusīs.

Elektronika

Tālrunim, klēpjdatoram un kamerām ilgstoši nevajadzētu palikt karstām. Tāpēc datoriem un spēļu konsolēm ir ventilācijas atveres - gaiss palīdz korpusa iekšpusei palikt vēsai. Ja temperatūra kļūst pārāk augsta, lielākā daļa no tām izslēgsies pašas no sevis, tomēr siltums automātiski neizslēgsies, bet turpinās uzkrāties, potenciāli pārsniedzot drošu līmeni un bojājot aprīkojumu.