Zāles

1.mar 2020
Īstu komentāru jūru un skatījumu skaitu sociālajā tīklā facebook saņēmis kāds ieraksts, kurā tās autors ironizē par bērnu pabalsta apmēru Latvijā un to, cik, piemēram, maksā viens iepakojums medikamentu, kas bērniem paredzēti sāpju mazināšanai, iekaisuma un temperatūras mazināšanai.
18.feb 2020
Ja iepriekš esam vēstījuši par gadījumiem, kad krāpnieki, stāstot par dzīves nebūšanām, mēģinājuši no cilvēkiem izvilināt naudu palīdzībai, tad šķiet, ka nu šobrīd tie gājuši vēl tālāk. Proti, iespējams, "iedvesmojoties" no ziņām par jauno koronavīrusu, Liepājas pusē uzradušies "labdari", kas uz ielas piedāvā iegādāties zāles pret vīrusiem.
2.feb 2020
Baltijas valstīs visplašāk lietotas sirds zāles jeb kardiovaskulārās sistēmas slimību ārstēšanai paredzētās zāles, liecina dati no jaunās grāmatas Baltic Statistics on Medicines 2016–2018.
19.jan 2020
Pirmās reakcijas pēc Veselības ministrijas paziņojuma, ka vienošanās par jauniem zāļu uzcenojuma principiem jāpanāk līdz pavasarim, liecina, ka nozarē pārmaiņas grib novilcināt. Lai samazinātu medikamentu cenas, kas Latvijā nereti mēdz būt augstākas nekā Lietuvā un Igaunijā, jāsamazinās farmācijas biznesa apetītei, īpaši lieltirgotāju daļā, secinājis LTV raidījums “de facto”. Tomēr attiekties no ienākumiem neviens īsti negrib.
19.jan 2020
Kā izrādās, daudzas zāles ir bīstamas veselībai. Ārsti skaidro, ar kuriem mājas aptieciņā atrodamajiem medikamentiem jābūt uzmanīgiem, raksta "golos.ua".
16.jan 2020
Saeima šodien pieņēma lēmumu uzdot Ministru kabinetam sagatavot koncepciju par zāļu finansiālo pieejamību.
20.dec 2019
Veselības ministrija Farmācijas jomas konsultatīvajā padomē piedāvājusi apspriešanai piecus variantus recepšu un bezrecepšu zāļu cenu veidošanas principu pārskatīšanai. Tomēr pagaidām publiskai apspriešanai ārpus šīs padomes konkrētus priekšlikumus ministrija neatklāj. Zināms, ka viens no šiem priekšlikumiem ir fiksēta piecenojuma noteikšana zālēm.
11.dec 2019
Veselības ministrija sagatavojusi vairākus variantus, kā mainīt zāļu piecenojumus, un jau nākamnedēļ ar tiem iepazīstinās Farmācijas jomas konsultatīvo padomi.
26.nov 2019
Latvijā zāles ir dārgākas nekā Lietuvā un Igaunijā, un šoreiz šī nav kāda atsevišķa pacienta žēlošanās sociālajos tīklos. Konkurences padome secinājusi: pat ja zāļu ražotāji medikamentiem Latvijā nosaka zemākas cenas nekā Lietuvā un Igaunijā, cenu veidošanas mehānisma dēļ pacientiem zāles var izmaksāt dārgāk. Konkurences padomes analizētie konkrētu zāļu cenu veidošanās piemēri apliecina, ka ne tikai var veidoties augstāka cena, bet tāda arī lielākajā daļā gadījumu izveidojas.
25.nov 2019
Latvijā ir patērētājiem nelabvēlīgākais zāļu cenu veidošanas mehānisms Baltijas valstīs, tirgus uzraudzībā, kurā salīdzinātas atsevišķu biežāk pirkto valsts kompensējamo un nekompensējamo zāļu cenas Baltijas valstīs, secinājusi Konkurences padome (KP).
1.nov 2019
Teju traģiski beigušās kādas ģimenes Halovīna svinības Austrālijā. Proti, ģimenē esošā trīs gadus vecā meita apēdusi recepšu medikamentus, kas bijuši paslēpti dāvinātā Halovīnu saldumu iepakojumā.
22.okt 2019
Pēc ārstēšanās slimnīcā pacienti turpmāk saņems tādu izrakstu, kurā nebūs norādīti slimnīcā lietoto zāļu komerciālie nosaukumi, bet tikai šo zāļu aktīvā viela. Šīs izmaiņas noteikumos seko jau iepriekš Veselības ministrijas pieņemtajam uzstādījumam – receptēs rakstīt tikai aktīvo vielu, nevis konkrēta ražotāja medikamentus – un politikai ar mērķi samazināt zāļu cenas.
16.sep 2019
Trešdaļa pacientu vecumā virs 62 gadiem nespēj iegādāties zāles, ko izrakstījis ārsts, bet 46 procenti iedzīvotāju atzinuši, ka bijuši spiesti iegādāties tikai daļu no kompensējamām zālēm, jo līdzmaksājumu summa par zālēm bijusi pārāk augsta. Ar šiem faktiem pašlaik operē visi veselības aprūpē iesaistītie un saprot, ka ir nepieciešams situāciju uzlabot.
2.sep 2019
Gandrīz trešā daļa jeb 28,4% iedzīvotāju pēdējos gados Latvijā ir izjutuši finansiālas grūtības, lai iegādātos ārsta izrakstītos kompensējamos medikamentus, bet gandrīz puse jeb 45,8% atzīst, ka bijuši spiesti iegādāties tikai daļu no kompensējamām zālēm, jo līdzmaksājumu summa par zālēm bijusi pārāk augsta, liecina Starptautisko inovatīvo farmaceitisko firmu asociācijas (SIFFA) pasūtītā, Berg Research veiktā iedzīvotāju aptauja par kompensējamo zāļu iegādes paradumiem.
26.aug 2019
Par kādu medikamentu īslaicīgu vai ilglaicīgu pazušanu no aptieku plauktiem informācija parādās periodiski. Vairāki pacienti Neatkarīgajai stāsta, ka jau ilgāku laiku aptiekās nav pieejams D vitamīna šķīdums jeb pilieni, kas ir recepšu medikaments.
15.aug 2019
Kokneses iedzīvotāja Iveta pati pret savu gribu tikusi pie aizdomīga sūtījuma un šī iemesla dēļ brīdina līdzcilvēkus.
5.aug 2019
Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka, panākot vienošanos ar zāļu ražotājiem un lieltirgotavām, vairākiem valsts kompensējamo zāļu sarakstā iekļautajiem medikamentiem no 2 % līdz 51 % samazināta cena, kuru valsts maksā, lai nodrošinātu zāles kompensācijas sistēmas ietvaros. Pateicoties šim finanšu ietaupījumam, kompensējamās zāles var saņemt lielāks pacientu skaits, kā arī daļai medikamentu samazinās pacientu līdzmaksājums.
4.aug 2019
Farmaceits visbiežāk ir pirmais, pie kā vēršas iedzīvotāji, ja jūtas saslimuši, savukārt ģimenes locekļu un internetā atrastie ārstēšanās padomi tiek izmantoti biežāk nekā ģimenes ārsta konsultācijas, liecina Aptieku īpašnieku asociācijas un pētījumu aģentūras "Norstat" veiktā aptauja.
21.jūl 2019
Vasara ir gada piemērotākais laiks brīvdabas festivālu un zaļumbaļļu apmeklēšanai, kā arī aktīvai atpūtai svaigā gaisā. Tomēr līdz ar aktīvās sezonas iestāšanos palielinās arī riski iegūt dažādus sasitumus, nepatīkamas traumas un brūces. Par to, kā rīkoties šādos gadījumos un kādus līdzekļus izmantot brūču un sasitumu apstrādei, stāsta farmaceite Ilze Priedniece.
18.jūl 2019
Patlaban netiek plānots samazināt pievienotās vērtības nodokli (PVN) medikamentiem, vienlaikus jau sākta diskusija ar farmācijas industriju par citu zāļu piecenojumu samazināšanu, žurnālistiem stāstīja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).