Veselība

2.mai 2021
Izrādās, ka minerālūdens dzeršana var kaitēt organismam, brīdina ārsts Sergejs Obložko, raksta "Medicina 2.0".
2.mai 2021
Palielinās onkoloģisko pacientu skaits ar ļoti daudzveidīgiem funkcionēšanas traucējumiem, proti, fiziskiem, emocionāliem un arī kognitīviem, norādīts Nacionālā rehabilitācijas centra "Vaivari" vadītājas Andas Nulles priekšlikumos Veselības ministrijai (VM).
2.mai 2021
Uztura speciāliste Natālija Denisova atklājusi, cik daudz riekstu vēlams apēst dienā, lai nekaitētu veselībai, vēsta "Medicina 2.0".
2.mai 2021
Daudzi no mums mūsdienās saskaras ar bezmiega problēmu, kura iemesls var būt pārstrādāšanās vai pārmērīgs stress. Zinātnieki identificējuši vēl vienu miega traucējumu cēloni, proti, kalcija un D3 vitamīna trūkumu, raksta "Cursorinfo".
2.mai 2021
Bulgāru gaišreģe Vanga esot dalījusies ar ieteikumiem, kā nodzīvot ilgāku mūžu. Viņa par to savulaik pastāstīju Krievijas televīzijas kanālam "Domashny", raksta "mysteries24.com".
2.mai 2021
Pēc 30 gadu sasniegšanas palielinās nosliece uz dažādām veselības problēmām, kuras ietekmē uzturs. Dietoloģe Marija Mališeva nosaukusi produktus, no kuriem ieteicams atturēties.
1.mai 2021
Vismaz pusei jeb 51% Latvijas iedzīvotāju pēdējā gada laikā ir palielinājies viedierīču lietošanas apjoms. Turklāt tieši jaunieši (18-24 gadi) un sievietes aptaujā visbiežāk norādīja, ka viņu viedierīču lietošanas apjoms ir stipri palielinājies, secināts BENU Aptiekas Veselības monitoringa rezultātos, kas iegūti sadarbībā ar tirgus un sabiedriskās domas izpētes kompāniju SKDS. Kāda ir viedierīču lietošanas apjoma palielināšanās ietekme uz redzes un vispārējo veselību un kā to mazināt?
1.mai 2021
Krievijas zobārsts Aleksejs Antipenko kliedējis populārākos mītus par zobu pastām. Pēc ārsta domām, tās nepalīdz balināt zobus, atbrīvoties no kariesa un smaganu asiņošanas, informē Ridus.
1.mai 2021
Šī, iespējams, ir vienkāršākā svara zaudēšanas metode pasaulē: ceturtdaļa litra ūdens tukšā dūšā pozitīvi ietekmē organismu. Šo metodi plaši pielieto ājurvēdā un japāņu ūdens terapijā, raksta ""Medikforum.ru".
1.mai 2021
Amerikāņu uztura speciāliste Roksana Ehsani pastāstījusi, kādos gadījumos auzu pārslu putra var kaitēt cilvēka organismam, raksta "Eat This, Not That!".
1.mai 2021
Rīta stundas ir pašas produktīvākās, tāpēc tas jāizmanto. Šie seši ieradumi no rītiem palīdzēs veicināt svara zaudēšanas procesu.
30.apr 2021
Maija svētku brīvdienās daudzi plāno atsākt veselīgo nodarbi brīvā dabā - skriešanu. Tā ir viena no populārākajām fiziskajām aktivitātēm, kas palīdz saglabāt labu veselību. Tomēr, nepārzinot veselīgas sportošanas pamatprincipus, organismam var nodarīt kaitējumu. Tādēļ skriešana jāsagatavojas gudri un pareizi," speciālistu padomus apkopojusi, atgādina  farmaceite Daiva Āboliņa.
30.apr 2021
Uztura speciāliste, Krievijas Federālās medicīnas un bioloģijas aģentūras (FMBA) profesore Margarita Koroļeva granātābolu sulu nosaukusi par vienu no labākajām šašlika marinādēm, raksta "lenta.ru".
30.apr 2021
Cilvēka ķermenis ir pietiekami gudrs, lai pats signalizētu, ka kaut kas nav kārtībā, un šajos signālos ir svarīgi laikus ieklausīties.
29.apr 2021
Daudzi no mums brokastu laikā mēdz pieļaut šīs kļūdas, kuras bojā ne tikai figūru, bet arī kaitē veselībai, intervijā medijam "Daily Mail" norāda Austrālijas uztura speciāliste Sjūzija Barela.
27.apr 2021
Laikā, kad sāk plaukt ziedi, mēdz tikpat strauji parādīties arī sezonālā alerģija. Asarojošas acis, aizlikts deguns, nieze - tie ir tikai daži no simptomiem, ar kuriem saskaras sezonālās alerģijas "slimnieki". Lai samazinātu alerģijas simptomus, nav nepieciešams obligāti ķerties klāt pie medikamentiem. Ja arī Jūs piemeklē sezonālā alerģija, tad izmēģiniet šos piecus pārtikas produktus un, iespējams, tiksiet vaļā no nepatīkamajiem simptomiem!
25.apr 2021
Daļai cilvēku multitaskings jeb vairāku uzdevumu vienlaicīga veikšana ir kļuvis par ikdienas ieradumu. Taču laikā, kad cilvēki pilnībā vai daļēji savus ikdienas uzdevumus - darbu, mācības un citas nodarbības - veic mājās, to apvienošana ar sadzīviskiem darbiem ir liels izaicinājums.
25.apr 2021
Daudzi no tiem, kuri pārslimojuši Сovid-19, norāda, ka ilgstoši pēc atveseļošanās ir novērojami tie vai citi simptomi. Kādam “lēkā” temperatūra, kāds cits izjūt depresiju un trauksmi, vēl kādam rodas mentālas problēmas – tā saucamā “migla galvā”. “Taču visbiežāk pacienti norāda uz vājumu un nogurumu. Covid-19 grauj pat jauniem cilvēkiem izturību, tāpēc atgriešanās pie iepriekšējā fiziskās aktivitātes līmeņa var izrādīties ilga. Šobrīd mediķi jau ir uzkrājuši noteiktu pieredzi un izstrādājuši virkni rekomendāciju, kā atjaunot un atgūt agrākos spēkus pēc Covid-19 izslimošanas,” stāsta Roberts Feders, kardiologs ar darba pieredzi labākajās Vācijas klīnikās.
24.apr 2021
Saldumi – kūciņas, konfektes, deserti – parasti satur daudz kaloriju un bieži vien arī daudz piesātināto jeb uzturā ierobežojamo tauku un pievienoto cukuru. No šiem kārumiem nav jāatsakās pavisam, bet atslēgas vārdi ir salduma lielums un lietošanas biežums.
23.apr 2021
Uztura speciāliste Margarita Makuha uzskata, ka šis daudzu iecienītais ēdiens var paaugstināt testosterona un hemoglobīna līmeni asinīs, raksta "Life.ru".