Veselība

16.mai 2021
Reti kurš pārtikas produkts raisa tik daudz patīkamu izjūtu kā saldumi, kas lutina garšas kārpiņas, uzlabo garastāvokli un rada svētku sajūtu. Tas nav nekas pārsteidzošs – saldā garša ir pirmā, ko cilvēks iepazīst līdz ar mātes pienu, tāpēc tā šķiet sevišķi mīļa. Tomēr pārāk daudz cukura ikdienas uzturā var radīt veselības problēmas un izraisīt sliktu pašsajūtu. Tā kā cukurs ir atrodams daudzu ikdienišķu produktu sastāvā, ne vienmēr pietiek ar atteikšanos no saldumiem, lai uzlabotu veselību. Kā samazināt cukura daudzumu ikdienas uzturā, iesaka uztura speciāliste Lizete Puga.
16.mai 2021
Par melanomas riskiem un ādas aizsardzību no saules stariem tiek runāts arvien plašāk, taču, neskatoties uz izglītojošo informāciju, saslimšana ar melanomu turpina pieaugt. Turklāt joprojām pastāv daudz mītu par saules staru iedarbību uz ādu, saules aizsarglīdzekļu un D vitamīna lietošanu.
15.mai 2021
Brīdī, kad dabā viss sāk ziedēt un plaukt, vējš pa gaisu nes putekšņus un dzenā putekļus, alerģijas dēļ daudziem sāk niezēt un asarot ne tikai acis vai tecēt deguns, - nereti parādās arī tūska. Bet, vai vienmēr ir vainīga alerģija? Skaidro alergoloģe Signe Puriņa.
14.mai 2021
Ārsts Serkans Jildizs no Turcijas skaidrojis, kāpēc ir bīstami dzert ūdeni, ja nav slāpju, raksta "Medicina2.0".
14.mai 2021
Šī produkta iekļaušana uzturā varot palīdzēt nodzīvot līdz pat 100 gadu vecumam, ziņo CNBC.
13.mai 2021
Daudzi no mums nevar iedomāties savu dzīvi bez šokolādes vai nespēj ne dienu iztikt bez gaļas. Arī šīs atkarības ir saistītas ar mūsu smadzeņu darbību. Pārtika, kurā ir daudz cukura, tauku vai sāls, visticamāk, izraisīs šo reakciju.
12.mai 2021
Lai siltajā laikā izvairītos no organisma dehidrācijas, nepieciešams dienas laikā uzņemt daudz šķirduma. Citronūdens būs ne tikai garšīgs slāpju veldzētājs, bet sniegs organismam arī daudz laba. Dietalogi ir apkopojuši sešus iemeslus, kāpēc ikdienā ikvienam vajadzētu dzert citronūdeni! 
11.mai 2021
Ir pagājis vairāk nekā gads, kopš diendienā saskaramies ar Covid-19 vīrusu un tā izraisītajām sekām. Viena no biežākajām saslimšanas pazīmēm ir īslaicīgs ožas un garšas zudums.
11.mai 2021
Parasti par galveno noguruma iemeslu mēdz uzskatīt miega trūkumu, taču nereti pat pēc pilvērtīga miega dienas laikā uzmācas pamatīgs nogurums. Tam par iemeslu var būt uzturs.
10.mai 2021
Agrīnai melanomas diagnostikai no šodienas vairākās pilsētās būs pieejamas aptuveni 150 bezmaksas vizītes ādas veidojumu pārbaudei, informēja organizē melanomas pacientu atbalsta biedrībā "Soli priekšā melanomai".
10.mai 2021
Kā visvieglāk sadedzināt kalorijas? Guļot! Labs miegs ir būtisks, lai organisms ne tikai atpūstos, bet arī atgūtu enerģiju un sadedzinātu kalorijas. Pieaugušiem cilvēkiem nepieciešams gulēt vismaz septiņas stundas. Pētījumi ir pierādījuši, ka, jo vairāk laika tiek pavadīts guļot, jo vairāk kaloriju tiek sadedzināts.
9.mai 2021
Urīnpūslis ir orgāns, kurā uzkrājas urīns, tādējādi filtrējot nevajadzīgās un kaitīgās vielas, un izvadot tās no organisma. Problēmas šī svarīgā orgāna darbībā var būt ļoti traucējošas, tādēļ labāk tajās neiedzīvoties.
8.mai 2021
Studente no Lielbritānijas jau trīs gadus ir spiesta lielāko dienas daļu aizvadīt guļot, esot nomodā vien trīs stundas, vēsta medijs "Daily Star".
8.mai 2021
Lai novērstu mazuļu līdz sešu mēnešu vecumam saslimšanu ar bīstamo garo klepu, ir nepieciešams ieviest valsts apmaksātu grūtnieču vakcināciju, informē Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) Komunikācijas daļas vadītāja Dace Zaldāte-Rozentāle.
6.mai 2021
Olbaltumvielas ir vienas no svarīgākajām barības vielām, īpaši tiem, kuri nodarbojas ar sportu. Tām piemīt daudz labvēlīgu īpašību. Pierastākie olbaltumvielu avoti parasti ir olas un vistas gaļas, taču ir vēl produkti, kuri ir bagāti ar olbaltumvielām.
4.mai 2021
Maija svētku brīvdienās daudzi plāno atsākt veselīgo nodarbi brīvā dabā - skriešanu. Tā ir viena no populārākajām fiziskajām aktivitātēm, kas palīdz saglabāt labu veselību. Tomēr, nepārzinot veselīgas sportošanas pamatprincipus, organismam var nodarīt kaitējumu.
4.mai 2021
Pēc datiem, kas tiek iegūti veicot redzes pārbaudes, sasniedzot senioru vecumu - 62 gadu vecumu - ikvienam Latvijas senioram nepieciešams brilles lasīšanai. Tomēr, kaut vai palūkojoties uz saviem radiniekiem, ne visi brilles izmanto, un, ja izmanto, bieži vien tās nav piemērotas.
4.mai 2021
Trombs jeb asins šūnu veidots receklis asinsvados - vēnās vai artērijās - var radīt dažādas būtiskas veselības komplikācijas. Tas visbiežāk veidojas gados vecākiem cilvēkiem, tomēr pastāv vairāki riska faktori, kas veicina trombu veidošanos jebkurā vecumā.
4.mai 2021
Nereti pandēmijas laikā speciālista palīdzība tiek meklēta brīdī, kad jau ir pasliktinājusies pašsajūta, ar mājas aptieciņā esošo vairs nevar apkarot simptomus un slimības dēļ būtiski tiek traucētas dienas gaitas.
3.mai 2021
Iestājoties pavasarim un paaugstinoties gaisa temperatūrai, sākas arī ērču sezona. Ar ērču pārnēsātām slimībām Latvijā ik gadu slimo vairāki simti cilvēku, piemēram, 2020. gadā ar ērču encefalītu saslima 210 cilvēku, bet ar Laimas slimību jeb laimboreliozi – 321 cilvēks. Tādēļ par ērču pārnēsātajām slimībām un rīcību, kad ir piesūkusies ērce, stāsta Veselības centra 4 infektoloģe Una Caune un farmaceite Zanda Ozoliņa.