Kāpēc ir kaitīgi celties, ja ļoti nāk miegs?

© pexels.com

Miega trūkums ir liela problēma mūsdienu cilvēku dzīvēs, kas būtiski ietekmē veselības stāvokli, raksta "Medicina 2.0".

Neizgulējies cilvēks jūtas apjucis un viņam ir grūtāk koncetrēties darāmajiem darbiem. Tāpat var izpausties saasinātas reakcijas, piemēram, dusmas un agresija pret citiem.

Ja cilvēks nesaņem pietiekamu daudzumu miega, palielinās sirds slimību risks. Cilvēki, kas dzīvo pastāvīgā miega trūkumā divreiz biežāk piedzīvo sirdslēkmes un insultu nekā tie, kas guļ pilvērtīgu laiku.

Regulārs miega trūkums samazina ķermeņa pretestību pat parastas saaukstēšanās gadījumā. Samazinās imunitāte un ir arī saistība starp miega trūkumu un onkoloģiskajām slimībām, proti, krūts, prostatas un zarnu vēzi.

Miega trūkums ietekmē smadzenes un traucē vielmaiņai, kā arī ietekmē uzvedību. Bezmiegs vienkārši "izslēdz" smadzeņu zonu, kas ir atbildīga par sociālās mijiedarbības sfēru. Cilvēks kļūst introverts un dusmīgs, viņam nav spēka un pacietības uzturēt sakarus. Iespējamas emocionālas svārstības.

Miega trūkums var izraisīt arī šizofrēniju, depresiju un pat Alcheimera slimību.

Ārējie Nr.4

Jaunā Rīgas teātra mākslinieciskais vadītājs Alvis Hermanis Marākešas lidostā redzējis ko pagalam nepatīkamu. Turklāt, kā sociālajā vietnē "Facebook" raksta A. Hermanis, "tie nebija krievi, visi bija latvieši. Tādi normāli latviešu dukši. 40-50 gadu vecumā. Tipiski vidēji aritmētiskie Mārupes iedzīvotāji, kuri atgriezās no tūrisma ceļojuma".

Svarīgākais