Ārējie Nr.4

4.feb
Šodien valdība lems par ārkārtējās situācijas pagarināšanu līdz 6.aprīlim un izmaiņām ierobežojumos.
 
4.feb
Šodien valdība plānojusi lemt par ārkārtas situācijas pagarināšanu vēl uz diviem mēnešiem, tas ir, līdz 6. aprīlim. Ja šī iecere iegūs likuma spēku, tad ārkārtējā situācija Latvijā ilgs jau piecus mēnešus pēc kārtas, no kuriem četri būs pavadīti ārkārtējās situācijas pagarinājumā. Iedzīvotāju bažām, ka līdz ar to tiks pārkāpta likuma “Par ārkārtējo situāciju un izņēmuma stāvokli” norma, pēc Saeimas speciālistu skaidrotā nav pamata, jo ārkārtējo situāciju varot pagarināt neskaitāmas reizes un katru reizi uz laiku, kas nepārsniedz trīs mēnešus. Taču, ja likumu interpretē šādā veidā, tas rada bažas, ka ārkārtējo situāciju Latvijā var pagarināt bezgalīgi.
 
3.feb
Bijusī ministre un tagadējā "Hotel Roma" vadītāja Linda Mūrniece šajā pelēkajā laikā, kad sabiedrības garastāvokli nospiež arī valstī valdošā situācija saistībā ar Covid-19 pandēmiju, dalījusies ar to, kas viņas dienu spēj uzlabot.
 
3.feb
Biedrības "Pilsēta cilvēkiem" valdes priekšsēdētājs Māris Jonovs mikroblogošanas vietnē Twitter dalījies ar saviem novērojumiem par nenovāktajām sniega kupenām Rīgā.
 
3.feb
Žurnālists Arnis Krauze mikroblogošanas vietnē Twiiter dalījies ar atklājumu, kas pārsteidzis viņu pašu.
 
3.feb
Dailes teātra aktrise Lelde Dreimane sociālajā vietnē Instagram dalījusies ar kadru no 2017. gada, kurā jaunā sieviete izskatās gluži citāda.
 
3.feb
Kanāla Rīga TV24 raidījumā "Uz līnijas" viedokli par vakcīnu iegādi Latvijā paudis Dartmutas universitātes, ASV medicīnas profesors Uģis Gruntmanis.
 
3.feb
Bijusī veselības ministre Ilze Viņķele STV pirmā! raidījumā "Kad viņas satiekas" runājusi par komentāriem internetā, kas veltīti viņai.
 
3.feb
Dabas zīmju vērotājs Vilis Bukšs pastāstījis, ko laiks februārī liecina par pavasari un vasaru.
 
3.feb
Raidījumā "Slavenības. Bez filtra" multimākslinieks Kaspars Blūms - Blūmanis jeb plašāk pazīstams kā Kašers atklājis, kā iepazinies ar mīļoto vīrieti Jāni.
 
3.feb
Kā zināms, vakar Starptautiskā Hokeja federācija lēma, ka viss Pasaules čempionāts hokejā norisināsies Rīgā. Lai gan latviešiem hokejs ir "svēta lieta", tomēr daudzi nav pārliecināti, vai tiešām šāda mēroga pasākums Latvijai šogad nepieciešams.
 
3.feb
Mūziķis Jānis Aišpurs Laumas Lūses-Kreicbergas materiālā "Ir vairāk laika sarunām" izdevumā "Una" atklājis, ka abi ar dziedātāju Aiju Andrejevu nevar sūdzēties par finansiālo situāciju pandēmijas laikā.
 
3.feb
Rīgas centrā aizturēts vīrietis, kuru tur aizdomās par krāpnieciskām darbībām portālā “ss.lv”, kur viņš uzdevies par būvnieku un pēc avanasa saņemšanas aizlaidies, darbus nepaveicot, vēsta “Degpunktā”.
 
3.feb
Šodien stājas spēkā prasība sejas vairogus vairs neklasificēt kā mutes un deguna aizsegus, tādēļ vietās, kur noteikta obligāta sejas masku valkāšana, sejas vairogus varēs lietot tikai kombinācijā ar medicīnisko vai nemedicīnisko sejas masku.
 
3.feb
Meklējot darbiniekus labi apmaksātam darbam Vakcinācijas projekta birojā, kā pirmā prasība kandidātiem tika izvirzīta nevainojama reputācija. Tātad nekādu likuma pārkāpumu vai skandālu, kas varētu mest ēnu uz tobrīd topošo un nu jau strādājošo Vakcinācijas projekta biroju.
 
2.feb
Jau rakstījām, ka Meganas Mārklas vārds mēnesi pēc dēla piedzimšanas izņemts no Ārčija dzimšanas apliecības. Meganas pārstāvji norādīja, ka to darījusi karaliskā ģimene, taču avots norāda, ka pašas Meganas pārstāvji ir par to atbildīgi, raksta "The Mirror".
 
2.feb
67 gadus vecajai Krievijas humoristei Jeļenai Stepaņenko tika veikta nopietna operācija, informāciju par kuru viņa slēpa no sabiedrības, raksta Krievijas mediji.
 
2.feb
Latvijā populārais aktieris Intars Rešetins piedzīvojis krasas vizuālā izskata pārmaiņas.
 
2.feb
1. februārī mūžībā devies komēdijseriāla "Glābējzvans" zvaigzne - Dastins Daimonds. Viņam bija vien 44 gadi, raksta ārvalstu mediji.
 
2.feb
Eiropas Zāļu aģentūras (EZA) un Eiropas Komisijas (EK) apstiprinātās uzņēmuma "AstraZeneca" ražotās vakcīnas ir drošas, un tās sniegs aizsardzību arī cilvēkiem pēc 55 gadu vecuma, liecina Zāļu valsts aģentūras (ZVA) sniegtā informācija.
 
2.feb
Saruna ar Saeimas deputātu, partijas “Saskaņa” vadītāju Jāni Urbanoviču.
 
2.feb
Absurdie tirdzniecības ierobežojumi, kas neļauj klātienē nopirkt grāmatas, zābakus, bikses, špakteles, sēklu paciņas un daudzas jo daudzas citas lietas, ilgst jau kopš pagājušā gada decembra vidus. Daļa preču tirdzniecības notiek kā komēdijā, kur pārdevējs un pircējs spēlē savas lomas kā teātrī, izliekoties, ka preču iegāde notiek attālināti. Tirgotāji ir uz izmisuma robežas, bet pircēji, kuriem preču iegāde tiešsaistē ir neiespējama, niknojas.