Veselība

23.apr 2021
Lielbritānijā kādam studentam apstājusies sirds pēc tam, kad divus gadus viņš bija lietojis četras enerģijas dzēriena skārdenes dienā, raksta medicīnas žurnāls "BMJ Case Reports".
22.apr 2021
Maskavas veselības departamenta galvenā uztura speciāliste Antoņina Starodubova brīdina par bērzu sulas bīstamību, ziņo RIA Novosti.
21.apr 2021
Internetā bieži vien var izlasīt dažādus padomus, kuri vēsta par veselīgu dzīvesveidu. Nereti šie padomi var šķist visai muļķīgi vai absurdi, tomēr lasot kādu efektu tie var sniegt, mēs mēģinam eksperimentēt. Tāpēc vērtē kritiski, kas ir rakstīts internetā. Šeit apkopoti 8 populārākie padomi, kas patiesībā neveicinās labu veselību, tāpēc iegaumē tos un izskaud tos no savas ikdienas!
20.apr 2021
Parasti maltītes palīdz "uzpildīt bāku" jeb atjaunot enerģiju. Tomēr daži pārtikas produkti var izdarīt tieši pretējo. Portāls "Glavred" nosaucis 7 produktus, kuri mums var atņemt enerģiju.
18.apr 2021
Par spīti tam, ka vairāk laika pavadām mājās, nereti atpūta tiek atstāta otrajā plānā. Tam par iemeslu var kalpot grūtības nodalīt darbu no privātās dzīves - abas jomas saplūst kopā, jo notiek mājās. Bet nepietiekami atvēlēts laiks atpūtai palielina stresa līmeni, kas rezultējas veselīga naktsmiera traucējumos.
18.apr 2021
Kafija palīdz sākt dienu un nesatur kalorijas - vismaz, ja to baudāt bez piena vai cukura. Bet kā rūgtajam dzērienam pievienot nedaudz salduma, neiekrītot kaloriju slazdā?
18.apr 2021
Vairāk nekā puse Covid-19 pārslimojušo izjūt neiroloģiskas sekas - galvassāpes, nogurumu, miega traucējumus vai jau esošās neiroloģiskās slimības paasināšanos, novērojis speciālists Veselības centru apvienības (VCA) Neiroloģijas dienesta vadītājs, neirologs Jānis Mednieks.
18.apr 2021
Sākoties gada siltajam periodam, aizvien vairāk laika pavadīsim pastaigājoties, braucot ar riteni, dodoties piknikā un baudot citas aktivitātes. Tāpēc ir svarīgi nodrošināties, lai mājas aptieciņa tiktu papildināta ar sezonai nepieciešamajiem medikamentiem, aprūpes līdzekļiem un citām svarīgām un sezonai aktuālām lietām. Vairāk par to, kam tieši pavasarī un vasarā obligāti jābūt mājas aptieciņā, stāsta sertificētā farmaceite Mārīte Šukele.
18.apr 2021
Enerģijas un interešu trūkums, nespēja tikt galā ar ikdienas stresu un pienākumiem, nogurums, viegla aizkaitināmība, trauksme - tas viss var liecināt par mentālās veselības grūtībām, ar kurām arvien biežāk sastopas Latvijas pusaudži. Vienlaikus "MOT Latvija" 2021.gada martā veiktais tiešsaistes pētījums* par Latvijas jauniešu mentālo veselību, motivāciju un nākotnes redzējumu rāda, ka katrs ceturtais jaunietis atzīst - vecāki ir viņa balsts un iedvesmas avots, kas motivē un palīdz saņemties.
17.apr 2021
Reti kurš piekritīs teicienam, ka rēta izgrezno ķermeni. Atkarībā no lieluma un atrašanās vietas tā var kļūt par kosmētisku defektu, turklāt būtiski pasliktināt dzīves kvalitāti un cilvēka pašvērtējumu.
17.apr 2021
Krievijā pazīstams gastroenterologs Aleksejs Bueverovs ir atklājis vienīgo veidu, kā izvairīties no paģirām, raksta "AiF".
17.apr 2021
Kakao dzēriens, kas mazina izsalkuma sajūtu, tas veicina laimes hormona veidošanos. Kakao uz ūdens dzer tie cilvēki, kuri vēlas zaudēt svaru. Bet, ja ir veselības problēmas, tad karstajam dzērienam var būt negatīva ietekme. Eksperti atklāj, kam nevajadzētu dzert kakao, raksta "rsute.ru".
16.apr 2021
Viduslaikos baldriāna saknes uzskatīja par nozīmīgām ārstniecībā, piedēvējot teju visu ārstējošas īpašības. Mūsdienīgi baldriāna terapijas apraksti zināmi jau kopš 18. gadsimta beigām. Dr. biol., farmaceits Dailonis Pakalns raksturo iemeslus, kuru dēļ būtu vērts turēt baldriānu savā zāļu skapītī arī šajā ar dažādām emocijām pārņemtajā laika posmā?
16.apr 2021
Krievijas opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs, kas cietumā Vladimiras apgabalā turpina badastreiku, piektdien sociālajā tīklā "Instagram" pavēstīja, ka viņam veiktās asins analīzes "liecina par nopietnu veselības pasliktināšanos un risku" veselībai.
16.apr 2021
Lai gan alkohols lielākoties negatīvi ietekmē veselību, mērena tā lietošana var arī veselībai nākt par labu. Dietoloģe Megana Kobere nosaukusi alkoholus, kuri salīdzinoši un mērenās devās ir veselīgāki par citiem, raksta "Insider".
14.apr 2021
Brīdī, kad prātā ienāk doma, ka vēlamies ar kaut ko panašķēties, nereti pirmais, ko gribam ir čipsi. Tie ir kraukšķīgi, taukaini un garšīgi. Nav nekāds brīnums, ka sākot ar tiem našķēties, ir viegli apēst veselu paku. Tas ir iemīļots našķis ļoti daudziem cilvēkiem. Bet vai esi padomājis par to, kas notiek ar tavu organismu pēc tam, kad esi apēdis veselu čipsu paku?
13.apr 2021
Iekaisuma procesi organismā rodas kā atbilde uz traucēkļiem tā normālai darbībai. Ja dažas slimības, vīrusa infekcijas vai ievainojumus ir grūti novērst, tad, kas attiecas uz uzturu, to vienmēr ir iespējams pielāgot, izslēdzot produktus, kas izraisa iekaisumu. "Econet" nosaucis produktus, kuri rada hronisku iekaisumu organismā.
13.apr 2021
Vairāku uzdevumu vienlaicīga veikšana nenodrošina tādu pašu kognitīvo elastību jeb spēju kvalitatīvi uztvert informāciju, kā fokusēšanās tikai uz vienu lietu reizē.
12.apr 2021
Farmaceite Laila Zālīte skaidro, kāda ir šo tēju iedarbība un kā tās pareizi lietot.
11.apr 2021
Pēdējā gada laikā pat iepriekš apzinīgie melanomas pacienti, kas regulāri veica ādas jaunveidojumu profilaktiskās pārbaudes, ir izvairījušies no ārstniecības iestādes apmeklējuma, secinājis dermatoloģijas klīnikas "Derma Clinic Riga" vadītājs Raimonds Karls.