Veselība

11.apr 2021
Sniedzot savas mentālās veselības pašvērtējumu, 44% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju norādījuši, ka pēdējā gada laikā viņu mentālā veselība ir pasliktinājusies .
11.apr 2021
Austrālijas uztura speciāliste Rebeka Gavtorna kliedē mītu par veselīgo šokolādi. Par to ziņo Daily Mail.
11.apr 2021
Mūsu imunitāte ir sarežģīts mehānisms, kas ik dienas gādā par to, lai mēs spētu pilnvērtīgi funkcionēt. Lai arī imunitāti ietekmē dažādi faktori, viens no svarīgākajiem, protams, ir sabalansēts, pilnvērtīgs uzturs.
11.apr 2021
Lai gan alkohols pēc būtības uzskatāms par kaitīgu, daži dzērieniem ļoti mērenās devās var pat nedaudz palīdzēt veselībai, piemēram, vīns un tekila. Taču dietoloģe Megana Kobere medijam "Insider" nosaukusi alkoholiskos dzērienus, no kuriem vēlams atteikties pavisam.
11.apr 2021
Britu eksperti ir pierādījuši, ka atkarība no tabakas un elektroniskajām cigaretēm var rasties no īpašiem iedzimtiem gēniem, raksta portāls "Medicina 2.0".
11.apr 2021
Nav noslēpums, ka melna kafija bez piedevām no rīta var ne tikai palīdzēt mums kļūt mundrākiem bet arī uzlabot metabolismu. Ir pavisam vienkāršs triks, kā kafiju padarīt saldāku bez cukura palīdzības, raksta "newsyou.info".
11.apr 2021
Pilnvērtīgas brokastis palīdz uzturēt veselīgu svaru, kā arī uzlabo kognitīvo un fizisko sniegumu. Taču svarīgs ir arī brokastu laiks, raksta krievu medicīnas portāls "Medicina 2.0".
10.apr 2021
Viens no galvenajiem stresa cēloņiem Covid-19 krīzes laikā ir pārslodze, uzskata SIA "Euroaptieka" farmaceite Zane Melberga.
10.apr 2021
Covid-19 ierobežojumu laikā īpaši saasinājusies jauniešu mentālās veselības problemātika. Pusaudžu motivācijas programma MOT sadarbībā ar Pusaudžu resursu centru veikuši jauniešu aptauju.
10.apr 2021
Kā norāda dietoloģe Valentīna Jakovļeva, vakariņas noteikti ir jāēd, taču tām jābūt dienas vieglākajai maltītei, raksta "Medicina 2.0".
10.apr 2021
Pastiprinātu nogurumu pēc ziemas perioda izjūt ne viens vien – iekšējie vitamīnu resursi iztērēti, saules trūkst, ikdienas steigā nav laika padomāt par savu labsajūtu.
8.apr 2021
Aprīlī rūpīgi jāuzrauga tas, ko ēdam, jo ķermenim nepieciešams uzturvielu atbalsts. Tāpēc pēc aukstā perioda ēdienkartē jāiekļauj ļoti veselīgi produkti, raksta "News You".
8.apr 2021
Mainot ikdienas paradumus, ir iespējams normalizēt asinsspiedienu, ja vien tas jau nav izvērties hroniskā slimībā, un vienlaikus samazināt sirds slimību risku.
7.apr 2021
Dienā obligāti jāizdzer 8 glāzes ūdens jeb vismaz divi litri. Bieži vien tiek teikts, ka dienas laikā ir jāizdzer tieši šāds daudzums ūdens, bet kāpēc tieši tik daudz? 
5.apr 2021
Delikātā un ļoti izplatītā problēma piena sēnīte, jeb vaginālā kandidoze. Kāpēc tā rodas un ko darīt, lai no piena sēnītes izārstētos, atbild Rīgas Stradiņa universitātes docētāja, ginekoloģe un dzemdību speciāliste Olga Plisko.
5.apr 2021
2021.gada sākums nesa vilšanos statistikā - janvārī, salīdzinot ar to pašu mēnesi 2020.gadā, mirstība no sirds un asinsvadu slimībām Latvijā palielinājās par 13% (pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem 1629 gadījumi pret 1435).
5.apr 2021
Pēc garās ziemas un tumšajiem vakariem cilvēki bieži izjūt pavasara nespēku un izteiktu nogurumu. Vienlaikus pavasaris ir īstā sezona, lai dabīgā veidā stiprinātu imunitāti un ar uzviju atgūtu enerģiju.
5.apr 2021
Indijas uztura speciāliste Nmami Agarvala dalījusies ar vienkāršu padomu tiem, kas sākt dzīvot veselīgi un atteikties no alkohola. Viņas vārdus citē The Health Site.
5.apr 2021
Izlasot virsrakstu, pirmā doma droši vien ir: tam jābūt kaut kam saldam un siltam. Taču ne viss ir tā, kā izskatās.
4.apr 2021
Liela daļa Covid-19 pārslimo vieglā formā un mājas apstākļos. Tomēr arī mājās, lai organismam palīdzētu tikt gala ar vīrusu, ir svarīgi ievērot ārsta norādījumus un nodrošināties ar nepieciešamajiem medikamentiem un medicīnas ierīcēm.