Veselība

1.mai 2021
Amerikāņu uztura speciāliste Roksana Ehsani pastāstījusi, kādos gadījumos auzu pārslu putra var kaitēt cilvēka organismam, raksta "Eat This, Not That!".
1.mai 2021
Rīta stundas ir pašas produktīvākās, tāpēc tas jāizmanto. Šie seši ieradumi no rītiem palīdzēs veicināt svara zaudēšanas procesu.
30.apr 2021
Maija svētku brīvdienās daudzi plāno atsākt veselīgo nodarbi brīvā dabā - skriešanu. Tā ir viena no populārākajām fiziskajām aktivitātēm, kas palīdz saglabāt labu veselību. Tomēr, nepārzinot veselīgas sportošanas pamatprincipus, organismam var nodarīt kaitējumu. Tādēļ skriešana jāsagatavojas gudri un pareizi," speciālistu padomus apkopojusi, atgādina  farmaceite Daiva Āboliņa.
30.apr 2021
Uztura speciāliste, Krievijas Federālās medicīnas un bioloģijas aģentūras (FMBA) profesore Margarita Koroļeva granātābolu sulu nosaukusi par vienu no labākajām šašlika marinādēm, raksta "lenta.ru".
30.apr 2021
Cilvēka ķermenis ir pietiekami gudrs, lai pats signalizētu, ka kaut kas nav kārtībā, un šajos signālos ir svarīgi laikus ieklausīties.
29.apr 2021
Daudzi no mums brokastu laikā mēdz pieļaut šīs kļūdas, kuras bojā ne tikai figūru, bet arī kaitē veselībai, intervijā medijam "Daily Mail" norāda Austrālijas uztura speciāliste Sjūzija Barela.
27.apr 2021
Laikā, kad sāk plaukt ziedi, mēdz tikpat strauji parādīties arī sezonālā alerģija. Asarojošas acis, aizlikts deguns, nieze - tie ir tikai daži no simptomiem, ar kuriem saskaras sezonālās alerģijas "slimnieki". Lai samazinātu alerģijas simptomus, nav nepieciešams obligāti ķerties klāt pie medikamentiem. Ja arī Jūs piemeklē sezonālā alerģija, tad izmēģiniet šos piecus pārtikas produktus un, iespējams, tiksiet vaļā no nepatīkamajiem simptomiem!
25.apr 2021
Daļai cilvēku multitaskings jeb vairāku uzdevumu vienlaicīga veikšana ir kļuvis par ikdienas ieradumu. Taču laikā, kad cilvēki pilnībā vai daļēji savus ikdienas uzdevumus - darbu, mācības un citas nodarbības - veic mājās, to apvienošana ar sadzīviskiem darbiem ir liels izaicinājums.
25.apr 2021
Daudzi no tiem, kuri pārslimojuši Сovid-19, norāda, ka ilgstoši pēc atveseļošanās ir novērojami tie vai citi simptomi. Kādam “lēkā” temperatūra, kāds cits izjūt depresiju un trauksmi, vēl kādam rodas mentālas problēmas – tā saucamā “migla galvā”. “Taču visbiežāk pacienti norāda uz vājumu un nogurumu. Covid-19 grauj pat jauniem cilvēkiem izturību, tāpēc atgriešanās pie iepriekšējā fiziskās aktivitātes līmeņa var izrādīties ilga. Šobrīd mediķi jau ir uzkrājuši noteiktu pieredzi un izstrādājuši virkni rekomendāciju, kā atjaunot un atgūt agrākos spēkus pēc Covid-19 izslimošanas,” stāsta Roberts Feders, kardiologs ar darba pieredzi labākajās Vācijas klīnikās.
24.apr 2021
Saldumi – kūciņas, konfektes, deserti – parasti satur daudz kaloriju un bieži vien arī daudz piesātināto jeb uzturā ierobežojamo tauku un pievienoto cukuru. No šiem kārumiem nav jāatsakās pavisam, bet atslēgas vārdi ir salduma lielums un lietošanas biežums.
23.apr 2021
Uztura speciāliste Margarita Makuha uzskata, ka šis daudzu iecienītais ēdiens var paaugstināt testosterona un hemoglobīna līmeni asinīs, raksta "Life.ru".
23.apr 2021
Lielbritānijā kādam studentam apstājusies sirds pēc tam, kad divus gadus viņš bija lietojis četras enerģijas dzēriena skārdenes dienā, raksta medicīnas žurnāls "BMJ Case Reports".
22.apr 2021
Maskavas veselības departamenta galvenā uztura speciāliste Antoņina Starodubova brīdina par bērzu sulas bīstamību, ziņo RIA Novosti.
21.apr 2021
Internetā bieži vien var izlasīt dažādus padomus, kuri vēsta par veselīgu dzīvesveidu. Nereti šie padomi var šķist visai muļķīgi vai absurdi, tomēr lasot kādu efektu tie var sniegt, mēs mēģinam eksperimentēt. Tāpēc vērtē kritiski, kas ir rakstīts internetā. Šeit apkopoti 8 populārākie padomi, kas patiesībā neveicinās labu veselību, tāpēc iegaumē tos un izskaud tos no savas ikdienas!
20.apr 2021
Parasti maltītes palīdz "uzpildīt bāku" jeb atjaunot enerģiju. Tomēr daži pārtikas produkti var izdarīt tieši pretējo. Portāls "Glavred" nosaucis 7 produktus, kuri mums var atņemt enerģiju.
18.apr 2021
Par spīti tam, ka vairāk laika pavadām mājās, nereti atpūta tiek atstāta otrajā plānā. Tam par iemeslu var kalpot grūtības nodalīt darbu no privātās dzīves - abas jomas saplūst kopā, jo notiek mājās. Bet nepietiekami atvēlēts laiks atpūtai palielina stresa līmeni, kas rezultējas veselīga naktsmiera traucējumos.
18.apr 2021
Kafija palīdz sākt dienu un nesatur kalorijas - vismaz, ja to baudāt bez piena vai cukura. Bet kā rūgtajam dzērienam pievienot nedaudz salduma, neiekrītot kaloriju slazdā?
18.apr 2021
Vairāk nekā puse Covid-19 pārslimojušo izjūt neiroloģiskas sekas - galvassāpes, nogurumu, miega traucējumus vai jau esošās neiroloģiskās slimības paasināšanos, novērojis speciālists Veselības centru apvienības (VCA) Neiroloģijas dienesta vadītājs, neirologs Jānis Mednieks.
18.apr 2021
Sākoties gada siltajam periodam, aizvien vairāk laika pavadīsim pastaigājoties, braucot ar riteni, dodoties piknikā un baudot citas aktivitātes. Tāpēc ir svarīgi nodrošināties, lai mājas aptieciņa tiktu papildināta ar sezonai nepieciešamajiem medikamentiem, aprūpes līdzekļiem un citām svarīgām un sezonai aktuālām lietām. Vairāk par to, kam tieši pavasarī un vasarā obligāti jābūt mājas aptieciņā, stāsta sertificētā farmaceite Mārīte Šukele.
18.apr 2021
Enerģijas un interešu trūkums, nespēja tikt galā ar ikdienas stresu un pienākumiem, nogurums, viegla aizkaitināmība, trauksme - tas viss var liecināt par mentālās veselības grūtībām, ar kurām arvien biežāk sastopas Latvijas pusaudži. Vienlaikus "MOT Latvija" 2021.gada martā veiktais tiešsaistes pētījums* par Latvijas jauniešu mentālo veselību, motivāciju un nākotnes redzējumu rāda, ka katrs ceturtais jaunietis atzīst - vecāki ir viņa balsts un iedvesmas avots, kas motivē un palīdz saņemties.