Veselība

17.apr 2021
Reti kurš piekritīs teicienam, ka rēta izgrezno ķermeni. Atkarībā no lieluma un atrašanās vietas tā var kļūt par kosmētisku defektu, turklāt būtiski pasliktināt dzīves kvalitāti un cilvēka pašvērtējumu.
17.apr 2021
Krievijā pazīstams gastroenterologs Aleksejs Bueverovs ir atklājis vienīgo veidu, kā izvairīties no paģirām, raksta "AiF".
17.apr 2021
Kakao dzēriens, kas mazina izsalkuma sajūtu, tas veicina laimes hormona veidošanos. Kakao uz ūdens dzer tie cilvēki, kuri vēlas zaudēt svaru. Bet, ja ir veselības problēmas, tad karstajam dzērienam var būt negatīva ietekme. Eksperti atklāj, kam nevajadzētu dzert kakao, raksta "rsute.ru".
16.apr 2021
Viduslaikos baldriāna saknes uzskatīja par nozīmīgām ārstniecībā, piedēvējot teju visu ārstējošas īpašības. Mūsdienīgi baldriāna terapijas apraksti zināmi jau kopš 18. gadsimta beigām. Dr. biol., farmaceits Dailonis Pakalns raksturo iemeslus, kuru dēļ būtu vērts turēt baldriānu savā zāļu skapītī arī šajā ar dažādām emocijām pārņemtajā laika posmā?
16.apr 2021
Krievijas opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs, kas cietumā Vladimiras apgabalā turpina badastreiku, piektdien sociālajā tīklā "Instagram" pavēstīja, ka viņam veiktās asins analīzes "liecina par nopietnu veselības pasliktināšanos un risku" veselībai.
16.apr 2021
Lai gan alkohols lielākoties negatīvi ietekmē veselību, mērena tā lietošana var arī veselībai nākt par labu. Dietoloģe Megana Kobere nosaukusi alkoholus, kuri salīdzinoši un mērenās devās ir veselīgāki par citiem, raksta "Insider".
14.apr 2021
Brīdī, kad prātā ienāk doma, ka vēlamies ar kaut ko panašķēties, nereti pirmais, ko gribam ir čipsi. Tie ir kraukšķīgi, taukaini un garšīgi. Nav nekāds brīnums, ka sākot ar tiem našķēties, ir viegli apēst veselu paku. Tas ir iemīļots našķis ļoti daudziem cilvēkiem. Bet vai esi padomājis par to, kas notiek ar tavu organismu pēc tam, kad esi apēdis veselu čipsu paku?
13.apr 2021
Iekaisuma procesi organismā rodas kā atbilde uz traucēkļiem tā normālai darbībai. Ja dažas slimības, vīrusa infekcijas vai ievainojumus ir grūti novērst, tad, kas attiecas uz uzturu, to vienmēr ir iespējams pielāgot, izslēdzot produktus, kas izraisa iekaisumu. "Econet" nosaucis produktus, kuri rada hronisku iekaisumu organismā.
13.apr 2021
Vairāku uzdevumu vienlaicīga veikšana nenodrošina tādu pašu kognitīvo elastību jeb spēju kvalitatīvi uztvert informāciju, kā fokusēšanās tikai uz vienu lietu reizē.
12.apr 2021
Farmaceite Laila Zālīte skaidro, kāda ir šo tēju iedarbība un kā tās pareizi lietot.
11.apr 2021
Pēdējā gada laikā pat iepriekš apzinīgie melanomas pacienti, kas regulāri veica ādas jaunveidojumu profilaktiskās pārbaudes, ir izvairījušies no ārstniecības iestādes apmeklējuma, secinājis dermatoloģijas klīnikas "Derma Clinic Riga" vadītājs Raimonds Karls.
11.apr 2021
Sniedzot savas mentālās veselības pašvērtējumu, 44% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju norādījuši, ka pēdējā gada laikā viņu mentālā veselība ir pasliktinājusies .
11.apr 2021
Austrālijas uztura speciāliste Rebeka Gavtorna kliedē mītu par veselīgo šokolādi. Par to ziņo Daily Mail.
11.apr 2021
Mūsu imunitāte ir sarežģīts mehānisms, kas ik dienas gādā par to, lai mēs spētu pilnvērtīgi funkcionēt. Lai arī imunitāti ietekmē dažādi faktori, viens no svarīgākajiem, protams, ir sabalansēts, pilnvērtīgs uzturs.
11.apr 2021
Lai gan alkohols pēc būtības uzskatāms par kaitīgu, daži dzērieniem ļoti mērenās devās var pat nedaudz palīdzēt veselībai, piemēram, vīns un tekila. Taču dietoloģe Megana Kobere medijam "Insider" nosaukusi alkoholiskos dzērienus, no kuriem vēlams atteikties pavisam.
11.apr 2021
Britu eksperti ir pierādījuši, ka atkarība no tabakas un elektroniskajām cigaretēm var rasties no īpašiem iedzimtiem gēniem, raksta portāls "Medicina 2.0".
11.apr 2021
Nav noslēpums, ka melna kafija bez piedevām no rīta var ne tikai palīdzēt mums kļūt mundrākiem bet arī uzlabot metabolismu. Ir pavisam vienkāršs triks, kā kafiju padarīt saldāku bez cukura palīdzības, raksta "newsyou.info".
11.apr 2021
Pilnvērtīgas brokastis palīdz uzturēt veselīgu svaru, kā arī uzlabo kognitīvo un fizisko sniegumu. Taču svarīgs ir arī brokastu laiks, raksta krievu medicīnas portāls "Medicina 2.0".
10.apr 2021
Viens no galvenajiem stresa cēloņiem Covid-19 krīzes laikā ir pārslodze, uzskata SIA "Euroaptieka" farmaceite Zane Melberga.
10.apr 2021
Covid-19 ierobežojumu laikā īpaši saasinājusies jauniešu mentālās veselības problemātika. Pusaudžu motivācijas programma MOT sadarbībā ar Pusaudžu resursu centru veikuši jauniešu aptauju.