Veselība

10.apr 2021
Covid-19 ierobežojumu laikā īpaši saasinājusies jauniešu mentālās veselības problemātika. Pusaudžu motivācijas programma MOT sadarbībā ar Pusaudžu resursu centru veikuši jauniešu aptauju.
10.apr 2021
Kā norāda dietoloģe Valentīna Jakovļeva, vakariņas noteikti ir jāēd, taču tām jābūt dienas vieglākajai maltītei, raksta "Medicina 2.0".
10.apr 2021
Pastiprinātu nogurumu pēc ziemas perioda izjūt ne viens vien – iekšējie vitamīnu resursi iztērēti, saules trūkst, ikdienas steigā nav laika padomāt par savu labsajūtu.
8.apr 2021
Aprīlī rūpīgi jāuzrauga tas, ko ēdam, jo ķermenim nepieciešams uzturvielu atbalsts. Tāpēc pēc aukstā perioda ēdienkartē jāiekļauj ļoti veselīgi produkti, raksta "News You".
8.apr 2021
Mainot ikdienas paradumus, ir iespējams normalizēt asinsspiedienu, ja vien tas jau nav izvērties hroniskā slimībā, un vienlaikus samazināt sirds slimību risku.
7.apr 2021
Dienā obligāti jāizdzer 8 glāzes ūdens jeb vismaz divi litri. Bieži vien tiek teikts, ka dienas laikā ir jāizdzer tieši šāds daudzums ūdens, bet kāpēc tieši tik daudz? 
5.apr 2021
Delikātā un ļoti izplatītā problēma piena sēnīte, jeb vaginālā kandidoze. Kāpēc tā rodas un ko darīt, lai no piena sēnītes izārstētos, atbild Rīgas Stradiņa universitātes docētāja, ginekoloģe un dzemdību speciāliste Olga Plisko.
5.apr 2021
2021.gada sākums nesa vilšanos statistikā - janvārī, salīdzinot ar to pašu mēnesi 2020.gadā, mirstība no sirds un asinsvadu slimībām Latvijā palielinājās par 13% (pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem 1629 gadījumi pret 1435).
5.apr 2021
Pēc garās ziemas un tumšajiem vakariem cilvēki bieži izjūt pavasara nespēku un izteiktu nogurumu. Vienlaikus pavasaris ir īstā sezona, lai dabīgā veidā stiprinātu imunitāti un ar uzviju atgūtu enerģiju.
5.apr 2021
Indijas uztura speciāliste Nmami Agarvala dalījusies ar vienkāršu padomu tiem, kas sākt dzīvot veselīgi un atteikties no alkohola. Viņas vārdus citē The Health Site.
5.apr 2021
Izlasot virsrakstu, pirmā doma droši vien ir: tam jābūt kaut kam saldam un siltam. Taču ne viss ir tā, kā izskatās.
4.apr 2021
Liela daļa Covid-19 pārslimo vieglā formā un mājas apstākļos. Tomēr arī mājās, lai organismam palīdzētu tikt gala ar vīrusu, ir svarīgi ievērot ārsta norādījumus un nodrošināties ar nepieciešamajiem medikamentiem un medicīnas ierīcēm.
4.apr 2021
Maskavas Veselības departamenta galvenā uztura speciāliste Antoņina Starodubova pastāstījusi, cik daudz kafijas dienā cilvēks var dzert, lai nekaitētu veselībai, raksta RIA Novosti.
3.apr 2021
Dati ir satraucoši - 84% Latvijas iedzīvotāju pēdējo trīs gadu laikā nav devušies pie speciālista, lai veiktu dzimumzīmju pārbaudi. Šādu pārbaudi ir veikuši vien 15% aptaujāto.
3.apr 2021
Lai arī 49% miega režīms pēdējo 12 mēnešu laikā nav mainījies, tomēr gandrīz trešdaļai jeb 31% aptaujāto kopš pandēmijas sākuma miega režīms ir kļuvis kopumā neregulārāks (iešana gulēt, celšanās, miegā pavadītais laiks), kamēr 17% atzinuši, ka pēdējā gada laikā miega režīms ir kļuvis regulārāks.
3.apr 2021
Samazinās viens no Covid-19 ierobežojumu pozitīvajiem efektiem - Bērnu slimnīcas Neatliekamās medicīniskās palīdzības un observācijas nodaļā strauji pieaug ar zarnu infekcijām sasirgušo bērnu skaits.
3.apr 2021
Svētki ir laiks, tad atļaujamies apēst vairāk un uzturā iekļaut vairāk svētku našķu. Lieldienas nav izņēmums! Taču vai zinām, kā galveno Lieldienu ēdienu olas, pagatavot droši un pareizi? Un kā to atbilstoši uzglabāt?
2.apr 2021
2.aprīlī tiek atzīmēta Vispasaules autisma atpazīstamības diena. Lai noskaidrotu, kāda ir reālā situācija Latvijā ģimenēs, kurās aug bērniem ar Autiskā spektra traucējumiem (AST), 2021.gada martā Bērnu slimnīcas fonds (BSF) veica interneta aptauju.
2.apr 2021
Līdz šim apkopotie dati norāda uz jaunā koronavīrusa slimības atšķirīgo gaitu vīriešiem un sievietēm: pirmie mirst biežāk, otrie - slimo ilgāk, vēsta "Medikforum".
2.apr 2021
Uztura speciāliste un gastroenteroloģe Nūrija Dianova nosaukusi augli, kas var aizkavēt novecošanos. Viņas vārdus citē TV kanāls "Zvezda".