Veselība

14.mar 2021
Kafija var palīdzēt zaudēt svaru, taču šis dzēriens jālieto saprātīgos daudzumos raksta "Znaj".
13.mar 2021
Pētnieki apstiprina, ka citrusaugļi spēj aizsargāt smadzenes no vecuma radītiem bojājumiem un norāda, ka regulāra apelsīnu sulas dzeršana var palīdzēt samazināt demences risku, raksta "Medik Forum".
13.mar 2021
Krievu ārsts, kardiologs Aleksandrs Mjasņikovs televīzijā atklājis, kuru slimību laikā ir lietderīgi dzert kafiju, raksta "newsyou. info".
13.mar 2021
Vairāk nekā katrs trešais jeb 37% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju ir atzinuši, ka Covid-19 laikā viņiem ir samazinājies fizisko aktivitāšu daudzums, kamēr īpaši mazkustīgāki kopš Covid-19 sākuma ir kļuvuši jaunieši vecumā no 18 līdz 24 gadiem, no kuriem 46% šobrīd fizisko aktivitāšu daudzums ir mazāks nekā iepriekš, secināts BENU Aptiekas Stresa termometra datos, kas iegūti sadarbībā ar kompāniju GEMIUS.
10.mar 2021
Latvijas trīs lielākās universitātes slimnīcas ir izveidojušas vienotu rīcības plānu, lai nākotnē viss nepieciešamais ārstēšanas un aprūpes pakalpojumu klāsts - no diagnostikas līdz pēcoperācijas rehabilitācijai un novērošanai - būtu daļa no vienota ārstniecības un atveseļošanās ceļa, kas tiktu nodrošināts iespējami integrētā veidā.
10.mar 2021
40 gadi tiek uzskatīti par bīstamu vecumu sievietes figūrai, jo mainās hormonālais fons un organismam vairs nav nepieciešams tik daudz enerģijas kā agrāk. Uzņemot tikpat daudz kaloriju kā iepriekš, sievietes riskē uzņemt lieko svaru, skaidro dietoloģe Elēna Kalena.
9.mar 2021
Valsts plāno veltīt 330 000 eiro, lai īstenotu septiņas kampaņas Covid-19 izplatības mazināšanai, tostarp emocionālās spriedzes mazināšanai un aktīva dzīvesveida veicināšanai.
9.mar 2021
Pēdējo gadu laikā arvien vairāk cilvēku pievērš pastiprinātu uzmanību uzturam un pilnveido savu ēdienkarti. Populāras kļuvušas dažādas produktu alternatīvas – bezglutēna makaroni un milti, saldinātāji, kokosriekstu eļļa. Cilvēku uztura maiņas paradumi saistīti gan ar slēpto pārtikas alerģiju jeb pārtikas nepanesamību, gan vēlmi izmēģināt citas garšas.
8.mar 2021
Reti, kuram nav bijis tā, ka īsi pirms došanās gulēt prātā "iešaujas" doma, ka varbūt varētu kaut ko apēst. Šāda vēlme kaut ko apēst var saistīties ne tikai ar parastu vēlmi panašķēties, bet arī ar to, ka vakariņu vai visas dienas laikā esat ļoti maz ēduši. Tomēr pastāv vairāki būtiski faktori, kas var notikt ar tavu ķermeni, ja ēdīsi maltītes vai našķosies īsi pirms gulētiešana!
7.mar 2021
Ir ģimenes, kurās pēc bērniņa piedzimšanas atklājas, ka mazulim ir traucēta asins recēšana. Bērniņš ir piedzimis šķietami vesels, bet atliek viņam nokrist, smagāk sasisties, kā parādās neierasti lieli zilumi vai rodas locītavu asiņošana, kuras dēļ bērns izvairās kustināt vienu rociņu vai kājiņu.
7.mar 2021
Krievijas uztura speciāliste Jeļena Solomatina atklājusi, kā pareizi ēst šokolādi, lai gūtu no šī garduma vislielāko labumu, raksta "lenta.ru".
7.mar 2021
Kopš pandēmijas sākuma ievērojami palielinājusies iedzīvotāju interese par D vitamīnu, tostarp tā ietekmi uz Covid-19 un citu vīrusu izraisītu saslimšanu profilaksi.
7.mar 2021
Jau rakstījām, ka dietologi nosaukuši produktus, kuri ir bīstami vīriešu veselībai, piemēram, alus, desa, sarkanā gaļa un citi. Taču nosaukti arī produkti, kurus ir vērts iekļaut uzturā, ja līdz šim tas nav darīts, lai uzlabotu veselību.
6.mar 2021
Sezonas aukstajā laikā katru dienu pastaigas svaigā gaisā lielākoties bauda seniori, savukārt ar aktīvo atpūtu ārā biežāk nodarbojas bērni, bet jauni cilvēki vecumā līdz 30 gadiem svaigā gaisā visbiežāk dodas pāris reizes nedēļā, liecina "Mēness aptiekas" un pētījumu aģentūras "Norstat" veiktā aptauja.
6.mar 2021
Viegli sārti vaigi mēdz asociēties ar veselību un dzīvesprieku, taču izteikti sarkana āda var likt justies neērti un var norādīt, ka pie vainas, iespējams, ir kāda veselības problēma. Apotheka sertificētā farmaceite Ivanda Krastiņa min piecus izplatītākos iemeslus, kādēļ rodas koši vaigi, un piedāvā risinājumus, lai ikdienā tie nesagādā rūpes.
6.mar 2021
Kamēr par attālinātā darba ietekmi uz redzi, muskuļu saspringumu un muguras veselību dzirdam daudz un varam viegli nojaust to arī paši, tad par dzirdes veselību šajā saistībā tiek runāts retāk.
6.mar 2021
Pandēmijas laikā daudz pieminēts ožas un garšas zudums kā izplatīts Covid-19 simptoms, ko saslimušajiem novēro pat tad, kad citu šīs slimības simptomu nav. Speciālisti apkopo plašāku informāciju arī par citiem savādiem garšas efektiem.
6.mar 2021
Krievijas uztura speciāliste Jeļena Solomatina atklājusi maksimālo šokolādes daudzumu, ko var ēst dienas laikā, raksta "lenta.ru".
6.mar 2021
Kā liecina 2020.gadā apkopotie dati, COVID-19 pandēmijas sākumā cilvēku fizisko aktivitāšu daudzums ievērojami saruka, tomēr vēlāk pavasarī un vasarā, aktivitāšu skaits atkal palielinājās, cilvēkiem spējot atrast radošus veidus, kā nodrošināt ikdienā nepieciešamo soļu un citu aktivitāšu skaitu. Lai pētītu COVID-19 pandēmijas ietekmi uz cilvēku dzīvesveidu, tehnoloģiju uzņēmums "Garmin" apkopojis lietotnes "Garmin Connect" lietotāju fiziskās aktivitātes izmaiņas 2020.gada ietvaros, secinot, ka īpaši cieņā bijušas pastaigas, tāpat arī jogas un elpošanas vingrinājumi.
5.mar 2021
Vidēji Latvijas iedzīvotājiem ziemā ir D vitamīna deficīts, savukārt vasarā tas ir pietiekamā līmenī, taču speciālisti norāda, ka to nepieciešams uzturēt optimālā līmenī visa gada garumā, jo īpaši Covid-19 vīrusa straujās izplatības laikā.