Veselība

14.sep 2019
Mūsdienu straujais dzīves ritms, tehnoloģiju attīstība un tiekšanās pēc aizvien augstākiem profesionālajiem panākumiem rada spēcīgu emocionālo kairinājumu jeb stresu, kas var negatīvi ietekmēt cilvēka veselību un labsajūtu. BENU Aptiekas Veselības monitoringa rezultāti atklāj, ka 29% Latvijas iedzīvotāju regulāri izjūt stresu, 40% ar to saskaras dažkārt, 22% snieguši atbildi, ka stresu izjūt reti, savukārt 6% ar šādu problēmu nesaskaras. Par stresa radītajiem veselības riskiem un to, kā ar tiem cīnīties, stāsta ģimenes ārste Zane Zitmane un BENU Aptiekas farmaceite Zanda Ozoliņa.
13.sep 2019
Zeltainās cidonijas ir bagātas ar dažādiem vitamīniem un minerālvielām, kas ir būtiski mūsu veselībai. Lai gan cilvēki reti izvēlas tās ēst svaigas, tās ir biežs viesis mūsu virtuvēs, piemēram, kad tās iecukuro ziemai.
12.sep 2019
Sirds asinsvadu slimības ir visbiežāk sastopamās slimības Latvijas iedzīvotājiem, kur tieši pašiem pacientiem visbiežāk tiek aizrādīts par riska faktoriem – smēķēšanu, mazkustīgumu, lieko svaru. Tomēr, kā stāsta pacientu organizācijas Parsirdi.lv vadītāja Inese Mauriņa, augstie pacientu līdzmaksājumi, kompensācijas sarakstā neiekļautās zāles, kuras jānopērk pašam pacientam, garās rindas uz nozīmīgiem izmeklējumiem ietekmē šo pacientu iespējas saņemt veselības aprūpes pakalpojumus.
11.sep 2019
Ir jāstrādā, taču domas klīst kaut kur apkārt, grūti nosēdēt pie datora un katrs iemesls šķiet gana labs, lai vēl neķertos klāt darāmajam vai arī iesākto kaut uz brīdi pārtrauktu. Lai gan nekāda svarīga ziņa nav jāgaida, tu lieku reizi izrullē cauri sociālajiem tīkliem, pārbaudi e-pastu, dodies pēc kafijas, ieslēdz austiņās radio vai ielūkojies kādā ziņu portālā. Varbūt aiziet uz aptieku un iegādāties kādu no tiem daudzajiem līdzekļiem, kas uzlabo koncentrēšanās spēju? Tomēr vispirms, lai strādātu efektīvāk un ražīgāk, ir vērts izmēģināt citus, vienkāršākus, paņēmienus.
10.sep 2019
Sviedri ir bez smaržas, jo par 98 % sastāv no ūdens. Specifiskais aromāts veidojas, baktērijām sadalot sviedros esošās olbaltumvielas un sāļus. Jo vairāk uz ādas mikrobu, jo nepatīkamāka smaka, tādēļ svarīgi rūpēties par personīgo higiēnu.
9.sep 2019
Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) biroja darbiniece Inga Rudzīte vērsusies pie tiesībsarga Jura Jansona ar lūgumu novērst cilvēktiesību apdraudējumu, ko rada valsts budžeta projekta veidošana, neievērojot Veselības aprūpes finansēšanas likumu,  informēja LVSADA biroja administratore Vita Pluša.
8.sep 2019
Premenstruālais sindroms (PMS) ir vairāk nekā 100 dažādu fizisku un psiholoģisku simptomu, kas skar 90 % sieviešu reproduktīvajā vecumā. PMS nav noteikta vecuma ierobežojuma, taču izteiktāki simptomi mēdz būt tieši gados jaunākām meitenēm, kuru hormoni svārstās, bet menstruālais cikls vēl nav nostabilizējies. Aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite Laila Zālīte sniedz padomus, kā mēneša īpašajā laikā dabiskā veidā saglabāt fizisko un emocionālo labsajūtu.
7.sep 2019
Elektroniskās cigaretes bieži tiek uzskatītas par veselīgāku alternatīvu klasiskajām cigaretēm, taču izrādās, ka tā nebūt nav. Amerikas medicīnas koledžā veikts pētījums atklājis, ka elektronisko cigarešu smēķēšana, jeb tautā sauktā "veipošana", var veicināt plaušu nosprostošanos, vēsta "Daily Mirror".
6.sep 2019
Pīlādžogas plaši tiek lietotas skaistumkopšanā, jo tām piemīt baktericīda un pretiekaisuma iedarbība. Saspaidītas pīlādža ogas palīdz, ja ir ādas iekaisumi. Tikai jāņem vērā, ka īpaši jutīgai sejas ādai pīlādžogu aktīvās vielas var izraisīt apsārtumu.
4.sep 2019
Pēc pīlādžu krāsas intensivitātes un daudzuma parasti dabas vērotāji pareģo cik auksta un sniegota būs ziema. Ja ogu ķekaru daudz un tajos jūlijā jau sārtme, tad nākošais pavasaris būs mitrs. Ja ogu maz, nākamais pavasaris sauss. Taču no pīlādžogām var pagatavot arī pīlādžu vīnu, marinādi gaļas ēdieniem, kā arī tās ēst kaltētā veidā. Izrādās, ka pīlādzis ir efektīvs ārstnieciskais līdzeklis emocionālo, ādas, gremošanas sistēmas un asinsvadu problēmu gadījumā.
3.sep 2019
Svīšana ir normāls fizioloģisks process, kas palīdz uzturēt nemainīgu ķermeņa temperatūru un izvadīt no organisma vielmaiņas galaproduktus un sāļus. Taču pārlieka svīšana var liecināt par veselības problēmām, piemēram, infekcijas slimībām, sirds un asinsvadu problēmām, pastiprinātu vairogdziedzera darbību un citām saslimšanām. Aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite Mārīte Šukele skaidro, kādi faktori ietekmē svīšanu.
3.sep 2019
Lielbritānijā kāds 19 gadus vecs puisis zaudējis redzi, jo visu laiku ēdi tikai neveselīgu ēdienu, raksta Daily Mail.
2.sep 2019
Pagājušajā gadā melanomas un tās izraisīto komplikāciju dēļ bojā gāja 90 cilvēku,  informēja biedrības "Dzīvo bez bailēm" pārstāve Laine Trankale.
28.aug 2019
Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK), sadarbībā ar Rīgas domes Labklājības departamentu, uzsāk bezmaksas izglītojošu un veselību veicinošu ekskursiju organizēšanu.
27.aug 2019
Tuvojoties vasaras sezonas noslēgumam un skolas gaitu atsākšanai, aktualizējas tik nepatīkamais un delikātais, bet bērnu veselībai un labsajūtai būtiskais temats – dažādu parazītu izplatība. Farmaceite Nora Krauja stāsta, ka aptiekās lielākais pieprasījums pēc pretparazītu līdzekļiem gadu no gada ir vasaras beigās/rudens sākumā. Dati liecina, ka strauji augusi utu izplatība – pēdējo trīs gadu laikā pieprasījums pēc pretutu līdzekļiem palielinājies teju uz pusi (45%).
26.aug 2019
Pārmērīga aizraušanās ar nepārtrauktu saziņu virtuālajā vidē, var novest pie tendences nemitīgi kontrolēt tuvinieku un draugu ikdienas gaitas, secina psihoterapeite Mārīte Priekule, analizējot “Mana Aptieka & Apotheka Veselības indeksa” datus par Latvijas iedzīvotāju “attiecībām” ar virtuālo vidi un modernajām tehnoloģijām.
25.aug 2019
Katrs trešais jeb 32% Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka viens no viņu “kaitīgajiem ieradumiem” ir neregulāra ēšana, liecina jaunākais “Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss”. Speciālisti uzsver - neregulāra ēšana ar laiku var radīt būtisku kaitējumu veselībai.
21.aug 2019
Sociālie tīkli tiek vainoti dažādu garīgās veselības problēmu veicināšanā, bet ne jau visas sabiedrības grupas tas skar, vēsta Time.
21.aug 2019
Doma par otra, pat sava tuvākā, cilvēka zobu sukas lietošanu var izraisīt riebumu, bet vai tas var nopietni kaitēt veselībai – šo jautājumu skaidro Men's Health.
20.aug 2019
Lai gan šogad Latvijā prognozēta mazāka ābolu raža nekā pērn, tie vienmēr bagātīgi papildina mūsu ēdienkarti. Nav noslēpums, ka ābols ir viens no veselīgākajiem augļiem, kas sastopams mūsu dārzos.