Veselība

3.dec 2019
Ūdens ir viena no svarīgākajām zemeslodes sastāvdaļām – aptuveni 70% aizņem okeāni, jūras, ezeri, upes. Arī pats cilvēks ir viena liela ūdenskrātuve. Varbūt tāpēc jau kopš senseniem laikiem ūdenim pievērsta tik liela uzmanība: tas izmantots reliģiskos rituālos, dziedniecībā un visu veidu atpūtā. Arī mūsdienās miesas un gara ārstēšanā tam ir ļoti liela nozīme.
2.dec 2019
Alternatīvās ārstniecības metodes ir labs palīgs, taču mūsdienu medicīnas zinātne šobrīd attīstās ciešā sasaitē ar jaunākajām tehnoloģijām. Tās uzdevums – pēc iespējas ātrāk noteikt diagnozi. Lai to «notvertu» pēc iespējas ātrāk, tiek meklēts veids, kā to izdarīt ar neinvazīvu (bez fiziskas iejaukšanās ķermenī), vienkāršu testu palīdzību.
1.dec 2019
Krievijā pazīstamā dietoloģe un uztura speciāliste Jeļena Solomatina atklāj, kāds labums un arī iespējams ļaunums var būt, ēdot mandarīnus, raksta Vesti.
1.dec 2019
Kurā vietā prioritāšu skalā ir veselība? Vārdos daudziem tā būs pirmajā vietā, bet darbos – ne tik tuvu prioritāšu trijniekam. Kad saaukstējamies, kāds dzer pulverīti, cits – augu tēju. Kad gribam ne tikai ārstēties, bet būt cik vien iespējams veseli, meklējam, kā to panākt. Ne vienmēr tie ir tikai tradicionālās jeb Rietumu medicīnas līdzekļi – iedzersi tabletīti, un visas kaites metīs līkumu. Reizēm tieši tad, kad nonāc aci pret aci ar slimību, ir stimuls paskatīties plašāk, izmēģināt ko citu, jo nereti zaudēt vairs nav ko. Ir tikai cerība, ka varēs izķepuroties.
28.nov 2019
Gada nogalē darba pilnas rokas, skaistus Ziemassvētkus iecerot un saviem mīļajiem jaukas dāvanas sarūpējot. Tāpēc nepavisam nav īstais laiks slimošanai un enerģijas trūkumam. Daudziem senioriem ir savas možuma un veselības uzturēšanas receptes, un bieži vien tās ir ļoti vienkāršas, atliek tikai ievērot.
28.nov 2019
Emocionālā gaisotnē Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris vakar vēstīja par labdarības koncertu melanomas pacientiem Es nākšu, lai tu dzīvotu, kas notiks nākamnedēļ. Līdzcilvēku atbalsts nepieciešams melanomas pacientiem, kuriem pašlaik valsts finansētas zāles nepienākas. Ziedot.lv palīdzību lūdz trīs pacientes, taču pacientu, kuru dzīvības glābšanai ir vajadzīgas zāles, ir vairāk, jo melanomu gadā konstatē vismaz 200 pacientiem.
25.nov 2019
Medicīnas centrs Aurora, kas vismaz gadu ar apšaubāmām metodēm piesaistīta pacientus, nosakot viņiem, iespējams, pat neesošas diagnozes, beidzot ir izslēgts no Ārstniecības iestāžu reģistra. Par to paziņojusi Veselības inspekcija.
24.nov 2019
Pēc nesen veiktā Nestlé Baltics pētījuma datiem, lielākā daļa cilvēku Latvijā ēd vairāk nekā trīs reizes dienā, un 70 % aptaujāto uzkož kaut ko starp dienas maltītēm. Arvien vairāk cilvēku pievērš uzmanību produktu kompozīcijai uz šķīvja. Agrāk sviestmaize bija galvenā brokastu izvēle, bet arvien biežāk dienas sākumā mēs to sākam mainīt pret ēdieniem, kas ir veselīgāki un kuriem nav nepieciešama ilga pagatavošana. Pusdienām mēs izvēlamies pilnīgāku ēdienu un ēdam to galvenokārt ārpus mājām, un vakariņām piemeklējam kuņģim labāk pārstrādājamus ēdienus.
24.nov 2019
Zinātnieki atklājuši, ka ūdens vai cits šķidrums, kas iepildīts plastmasas pudelē, iesūc veselībai bīstamus ķīmiskos savienojumus un rada tā saucamo estrogēna efektu, raksta "golos.ua".
24.nov 2019
Zinātnieki no Kalifornijas universitātes, veicot pētījumu, nonāca pie secinājuma, ka regulāra lūpukrāsas lietošana paaugstina risku saslimt ar vēzi, raksta "hyser.com.ua".
22.nov 2019
Vemšana, trīce, zilgana āda, elpošanas traucējumi vai pat tās apstāšanās, miegainība, krampji – tie ir vien daži simptomi, kas var liecināt par kratītā bērna sindromu. Ilgtermiņā tas var izraisīt smadzeņu bojājumus, aklumu, kurlumu, intelektuālās attīstības problēmas, invaliditāti, kā arī dažādas pakāpes mugurkaula traumas, paralīzi un pat nāvi. Par šādām sekām neaizdomājas ne tie, kuri savas atvases krata savā bezspēcībā, lai „beidzot viņš pārstāj brēkt!”, ne tie, kuri zīdaini met gaisā, lai iegūtu skaistu bildi savai Instagram plūsmai.
21.nov 2019
Ja vēdera aizcietējumi kļuvuši par pastāvīgu problēmu, par to noteikti jārunā ar ārstu, kaut vai tādēļ, lai pārliecinātos, ka aiz šīs šķietami parastās likstas neslēpjas kāda patiešām nopietna slimība.
21.nov 2019
Gandrīz puse jeb 48% Latvijas iedzīvotāju diennaktī pietiekami daudz guļ, bet katrs trešais jeb 28% cieš no miega traucējumiem.
21.nov 2019
No tehnoloģiju straujās attīstības ieguvēji ir arī cilvēki, kuriem nepieciešamas dzirdes palīgierīces, jo ražotāji piedāvā arvien jaunus risinājumus, kas ļauj uzlabot dzīves kvalitāti cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem.
21.nov 2019
Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā Ventspilī veiksmīgi turpina attīstīties oftalmoloģijas un otolaringoloģijas (LOR) nozares, sniedzot saviem pacientiem aizvien pieejamāku un kvalitatīvāku veselības aprūpi.
21.nov 2019
Melanomas pacienti šovasar Saeimā iesniedza vairāk nekā 12 000 Latvijas iedzīvotāju parakstītu iniciatīvu Valstij atbalstīt smagās slimības melanomas slimniekus, kā tās ir Lietuvā un Igaunijā. Nu šī iniciatīva ir iestrēgusi Saeimā, jo pagaidām nekādu risinājumu deputāti piedāvāt nevar. Veselības ministrija skarbi norāda, ka melanomas pacienti nav vienīgie, kuriem vajag ārstēšanu, bet šogad papildus zālēm onkoloģijā ir atvēlēti vien daži simti tūkstošu eiro.
21.nov 2019
Elpceļu vīrusu plosīšanās nevienam nesagādā prieku, bet mediķi teic – tas nav nekas neparasts un ārkārtējs, šāda situācija ir katru gadu, tāpēc ikvienam jādomā, ko darīt, lai veicinātu organisma pretošanās spējas slimību izraisītājiem. Ir lietas, ko vajadzētu darīt augu gadu, ir pasākumi, kas veicami, kad iestājas vīrusu izplatībai labvēlīgi apstākļi, un tādi, kas svarīgi brīžos, kad tuvākajā apkārtnē ir jau pirmie saslimušie.
21.nov 2019
Veselīgs ēdiens ir viens no faktoriem, kas palīdzēs saglabāt veselību un dzīvot ilgi. Ārsti atklāj, kādi pieci produkti būtu jāēd katru dienu, raksta nv.ua.
20.nov 2019
Atkarībā no tā, kādā informatīvajā burbulī katrs dzīvo, dažs būs, bet dažs arī nebūs ievērojis vīriešu veselībai veltītās ūsu mēneša aktivitātes, kas šogad Latvijā nav plaši pamanāmas. Tomēr tas nenozīmē, ka vīriešu veselības jautājumi būtu atstāti novārtā. Neraugoties uz sarežģīto situāciju veselības aprūpē, mediķi cenšas, lai arvien vairāk informācijas tomēr nonāktu līdz cilvēkiem, kuriem tā patiešām nepieciešama.
19.nov 2019
Šodien notika preses konference par HIV testēšanas nedēļas "HIV. Bīstami nezināt" atklāšanu. Novembra otrajā pusē, pirms pasaules AIDS dienas, ko atzīmē 1.decembrī, vairāk nekā 30 Eiropas valstīs norisinās ikgadējā Eiropas HIV testēšanās nedēļa, kuru mērķis ir palielināt sabiedrības informētību par to, cik svarīgi ir savlaicīgi un regulāri veikt HIV testu. Latvijā HIV testēšanās aktivitātes "HIV. Bīstami ir nezināt" šogad notiks no 19.novembra līdz 30.novembrim. Preses konferencē piedalījās atbalsta grupas inficētajiem ar HIV un AIDS slimniekiem "Agihas" valdes priekšsēdētājs Andris Veiķenieks, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Infektoloģijas centra Infektoloģijas poliklīnikas vadītāja Inga Ažiņa, Latvijas Ārstu biedrības prezidente Ilze Aizsilniece, Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētājs Andris Skride (AP), Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas locekle Anda Čakša, Veselības ministrijas Sabiedrības veselības nodaļas vadītāja Jana Feldmane, Latvijas Nacionālā teātra direktors Jānis Vimba, Vācijas Federatīvās Republikas vēstniecības Latvijā Kultūras nodaļas vadītājs Tomass Šeps, Baltijas HIV asociācijas valdes priekšsēdētāja Inga Upmace un televīzijas kanāla "RĪGA TV 24" direktors Klāvs Kalniņš.