Saeima galīgajā lasījumā pieņēmusi grozījumus Republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likumā, kas paredz iespēju ar tiesas spriedumu anulēt pašvaldības deputāta mandātu, ja domē ievēlētais deputāts, kurš neprot valsts valodu, sešu mēnešu laikā to nebūs apguvis.
Ja pašvaldības domē ievēlētais deputāts, kurš neprot valsts valodu, sešu mēnešu laikā nebūs to apguvis, tad ar tiesas spriedumu viņa mandātu varēs anulēt. To paredz Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā trešdien, 15.septembrī, 3.lasījumam sagatavotie grozījumi Republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likumā.
Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas deputāti šodien pēc ilgas diskusijas nolēma neatbalstīt Valsts valodas komisijas vēlmi pastiprināt latviešu valodas lietošanu televīzijā.
Latvijas elektroniskajos medijos demonstrējamās filmas būs jāieskaņo, jādublē vai tām jānodrošina subtitri valsts valodā. To paredz Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā šodien atbalstītais priekšlikums Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumprojekta otrajam lasījumam.
Šodien Valsts prezidenta paspārnē esošās Valsts valodas komisijas sēdē spriests par darbu pie elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumprojekta Saeimā, ņemot vērā nepieciešamību nodrošināt valsts valodas aizsardzību televīzijā un radio.
Liepājas domes deputāta Valerija Kravcova valsts valodas zināšanas nav pietiekamas šādai amatpersonai, latviešu valodas pārbaudē secinājušas Valsts valodas centra inspektores.
Apvienības "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK valde nolēmusi izveidot īpašu apvienības darba grupu, lai sagatavotu priekšlikumus pakāpeniskai pirmsskolas, pamata un vidējās izglītības pārejai uz mācībām tikai valsts valodā.
23 krievu nevalstisko organizāciju pārstāvji ir parakstījuši vēstuli Valsts prezidentam Valdim Zatleram un Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim (JL), pieprasot pārskatīt Ministru kabineta noteikumus par valsts valodas zināšanu apjomu dažādos amatos strādājošiem.