Uztura bagātinātāji

12.aug
Igaunijā reģistrēts uzņēmums "DirectMarketing" Latvijā reklamētais un izplatītais Vācijas izcelsmes uztura bagātinātājs "Omega-3 Blueberry Zinc Lutein" 120 kapsulu iepakojumos nav reģistrēts uztura bagātinātāju reģistrā, brīdina Pārtikas un veterinārais dienests (PVD).
12.aug
Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) konstatējis neatļautu pesticīdu - izoprotiolānu - Ukrainas izcelsmes uztura bagātinātāja "Mukoltik", liecina dienesta publiskotā informācija.
23.mai
Uztura eksperts doktors Maikls Moislijs no Apvienotās Karalistes atklāj - viņš katru dienu lieto uztura bagātinātāju, kas maksā tikai vidēji 2 centus dienā, lai novērstu demenci un vēzi, raksta mirror.co.uk.
31.mar 2022
Salīdzinājumā ar 2020. gadu pērn Latvijas iedzīvotāji biežāk sākuši lietot uztura bagātinātājus, secināts BENU Aptiekas Veselības monitoringa rezultātos, ka iegūti sadarbībā ar pētījumu centru SKDS. 2020. gadā uztura bagātinātājus ikdienā regulāri lietoja 14% respondentu, kamēr 2021. gadā šis rādītājs pieauga līdz 21%. Par uztura bagātinātāju atbildīgu lietošanu stāsta ģimenes ārste Zane Zitmane.
12.mar 2022
Rīgas Centrāltirgū pārdotie Krievijas un Baltkrievijas uztura bagātinātāji nav uzskatāmi par bezrecepšu zālēm, norādīja Veselības inspekcijā (VI).
4.feb 2022
Ja ikdienas uzturam papildus lietojat vitamīnus un minerālvielas, iespējams, ir ienācis prātā, kāds īsti ir labākais brīdis vitamīnu uzņemšanai.
3.feb 2021
Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) ir saņēmis sūdzības par komersantu "Helvetia Direct Marketing" un "Natural Pharmaceuticals" īstenoto praksi - zvanot un piedāvājot preces, kā arī sūtot tiešā pasta un e-pasta vēstules, it kā par brīvu vai uz izdevīgiem noteikumiem piedāvājot piegādāt uztura bagātinātājus, tāpēc PTAC patērētājus aicina uzmanīties.
31.dec 2020
Šobrīd, kad sabiedrībā tiek pievērsta īpaša uzmanība veselības stiprināšanai, iedzīvotāji bieži vien vēršas aptiekā, lai iegādātos nepieciešamo ne tikai sev, bet arī tuviniekiem – gan ikdienas vajadzībām, gan dāvanai svētkos.
11.sep 2020
Latvijā uztura bagātinātājus kopumā lieto 53% iedzīvotāju (14% ikdienā, 30% - dažkārt, 9% - reizi sezonā kā ārstniecisko ciklu), 33% uztura bagātinātājus ikdienā nelieto, bet vēl 14% konkrētu atbildi sniegt nevarēja. Visbiežāk lietotie uztura bagātinātāji ir D vitamīns (44%), magnijs (26%), zivju eļļa (22%), C vitamīns (22%) un B grupas vitamīni (20%), secināts jaunākajos BENU Aptiekas Veselības monitoringa rezultātos, kas iegūti sadarbībā ar SKDS.
30.jun 2019
49% Latvijas iedzīvotāju uztura bagātinātājus izvēlas un pērk paši pēc savas iniciatīvas – atklāj BENU Aptiekas Veselības monitoringa rezultāti. Tāpat pētījumā secināts, ka 39% aptaujāto uztura bagātinātāju iegādi saskaņo ar ārstu, 22% tos iegādājas pēc farmaceita vai tuvinieku ieteikumiem, savukārt 16% respondentu savu izvēli veic, balstoties uz medijos un internetā pieejamo informāciju.
24.feb 2019
Pēdējā laikā cilvēki aizvien biežāk vēršas Pārtikas un veterinārajā dienestā (PVD), lai pārliecinātos, ka uztura bagātinātājs ir reģistrēts un drošs, iekams to iegādājas.
4.apr 2018
Gan sa­bied­rī­bas, gan me­di­ķu do­mas par šo jau­tā­ju­mu da­lās. Vie­ni ka­te­go­ris­ki ie­sa­ka ēst piln­vēr­tī­gu, sa­ba­lan­sē­tu uz­tu­ru un ar ba­gā­ti­nā­tā­jiem ne­nie­ko­ties, ci­ti uz­ska­ta, ka mūs­die­nu pār­ti­kas pro­duk­ti ne vien­mēr spēj no­dro­ši­nāt vi­su va­ja­dzī­go, tā­pēc uz­tu­ra ba­gā­ti­nā­ša­na ir dzī­ves ne­pie­cie­ša­mī­ba.
12.mar 2018
Gan sa­bied­rī­bas, gan me­di­ķu do­mas par šo jau­tā­ju­mu da­lās. Vie­ni ka­te­go­ris­ki ie­sa­ka ēst piln­vēr­tī­gu, sa­ba­lan­sē­tu uz­tu­ru un ar ba­gā­ti­nā­tā­jiem ne­nie­ko­ties, ci­ti uz­ska­ta, ka mūs­die­nu pār­ti­kas pro­duk­ti ne vien­mēr spēj no­dro­ši­nāt vi­su va­ja­dzī­go, tā­pēc uz­tu­ra ba­gā­ti­nā­ša­na ir dzī­ves ne­pie­cie­ša­mī­ba.
22.nov 2017
Viesojoties RīgaTV 24 raidījumā "Ārsts.lv kopā ar Pēteri Apini", Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) Latvijas Infektoloģijas centra Aknu slimību nodaļas vadītāja Ieva Tolmane kliedēja mītu par to, ka uztura bagātinātāju lietošana stiprina imunitāti, uzsverot, ka tas lielākoties ir mārketinga triks.
13.feb 2017
Vairākos lielveikalos ir izvietoti plaukti, kuros ikviens cilvēks var izvēlēties šķietami nekaitīgus uztura bagātinātājus. Tomēr ārsti un farmaceiti brīdina, ka šādā veidā bez ārsta konsultācijas nopirktie uztura bagātinātāji var kaitēt cilvēka veselībai, vēsta raidījums "Bez Tabu".
14.jan 2015
Ne­trūkst cil­vē­ku, ku­ri ga­du­mi­jā zem eg­lī­tes at­ra­da uz­tu­ra ba­gā­ti­nā­tā­jus. Vi­ņi šo dā­va­nu dro­ši vien at­zi­na par no­de­rī­gu un uz­tvē­ra kā la­bas ve­se­lī­bas vē­lē­ju­mu no dā­vi­nā­tā­ja.
21.feb 2014
Pērn visbīstamākie konstatētie pārkāpumi uztura bagātinātāju izplatībā ir Pārtikas un veselības dienestā (PVD) nereģistrētu uztura bagātinātāju izplatīšana patērētājiem, kas var radīt riskus sabiedrības veselībai, secināts Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) veiktajās pārbaudēs.
21.feb 2014
Sanita Gertmane, Patērētāju tiesību aizsardzības centra Patērētāju informēšanas un komunikāciju daļas vadītāja norāda: 2013.gadā PTAC īstenojis uzraudzības projektu, kur izvērtēta 24 komersantu prakse piedāvājot uztura bagātinātājus.
21.sep 2010
Pārtikas un veterinārais dienests saņēmis informāciju no Dānijas Zāļu aģentūras, kas brīdina par vairākiem, neatļautas ķīmiskas vielas saturošiem uztura bagātinātājiem, norāda dienesta pārstāvji.
12.apr 2010
Eiropas Savienības tirgū ievestie uztura bagātinātāji „Po Chai Pills” un „RockHard Weekend” satur bīstamas ķīmiskas vielas, kas var apdraudēt patērētāju veselību, tādēļ Pārtikas un veterinārais dienests aicina Latvijas patērētājus tos nekādā gadījumā neiegādāties.