Viesojoties RīgaTV 24 raidījumā "Ārsts.lv kopā ar Pēteri Apini", Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) Latvijas Infektoloģijas centra Aknu slimību nodaļas vadītāja Ieva Tolmane kliedēja mītu par to, ka uztura bagātinātāju lietošana stiprina imunitāti, uzsverot, ka tas lielākoties ir mārketinga triks.
Vairākos lielveikalos ir izvietoti plaukti, kuros ikviens cilvēks var izvēlēties šķietami nekaitīgus uztura bagātinātājus. Tomēr ārsti un farmaceiti brīdina, ka šādā veidā bez ārsta konsultācijas nopirktie uztura bagātinātāji var kaitēt cilvēka veselībai, vēsta raidījums "Bez Tabu".
Netrūkst cilvēku, kuri gadumijā zem eglītes atrada uztura bagātinātājus. Viņi šo dāvanu droši vien atzina par noderīgu un uztvēra kā labas veselības vēlējumu no dāvinātāja.
Pērn visbīstamākie konstatētie pārkāpumi uztura bagātinātāju izplatībā ir Pārtikas un veselības dienestā (PVD) nereģistrētu uztura bagātinātāju izplatīšana patērētājiem, kas var radīt riskus sabiedrības veselībai, secināts Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) veiktajās pārbaudēs.
Sanita Gertmane, Patērētāju tiesību aizsardzības centra Patērētāju informēšanas un komunikāciju daļas vadītāja norāda: 2013.gadā PTAC īstenojis uzraudzības projektu, kur izvērtēta 24 komersantu prakse piedāvājot uztura bagātinātājus.
Pārtikas un veterinārais dienests saņēmis informāciju no Dānijas Zāļu aģentūras, kas brīdina par vairākiem, neatļautas ķīmiskas vielas saturošiem uztura bagātinātājiem, norāda dienesta pārstāvji.
Eiropas Savienības tirgū ievestie uztura bagātinātāji „Po Chai Pills” un „RockHard Weekend” satur bīstamas ķīmiskas vielas, kas var apdraudēt patērētāju veselību, tādēļ Pārtikas un veterinārais dienests aicina Latvijas patērētājus tos nekādā gadījumā neiegādāties.