Visbīstamākie pārkāpumi uztura bagātinātāju izplatībā pērn ir nereģistrētu produktu tirgošana

© Jānis Saliņš, f64

Pērn visbīstamākie konstatētie pārkāpumi uztura bagātinātāju izplatībā ir Pārtikas un veselības dienestā (PVD) nereģistrētu uztura bagātinātāju izplatīšana patērētājiem, kas var radīt riskus sabiedrības veselībai, secināts Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) veiktajās pārbaudēs.

Lielākoties komersanti uztura bagātinātājiem mēdz piedēvēt ārstnieciskas īpašības, kuras neatbilst patiesībai, kā arī atklāts, ka veselību veicinošas norādes uz produkta nav apstiprinātas un ir maldinošas arī reklāmās, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja PTAC Patērētāju informēšanas un komunikāciju daļas vadītāja Sanita Gertmane.

Pērn veiktajās uzraudzības projekta pārbaudēs, kurās tika izvērtēti 24 uztura bagātinātāju izplatītāji, PTAC arī konstatēja, ka patērētājiem netiek sniegta skaidra informācija par to, ka piedāvātais produkts ir uztura bagātinātājs, bet tiek reklamēts un saukts par preparātu vai zālēm.

Pārbaudes tika īstenotas gan tiešsaistes vidē, piemēram, internetā, gan ārpus tās. Pārkāpumi netika konstatēti tikai trīs gadījumos. Lielākajā daļā gadījumu komersanti veikuši labprātīgus pasākumus pārkāpumu novēršanai, biznesa portālam "Nozare.lv" skaidroja Gertmane.

PTAC komersantu vārdus neatklāj.

Visi "grēkāži" pēc PTAC aicinājuma pārkāpumus ir novērsuši vai apņēmušies tuvākajā laikā tos novērst. "Ja kāds no komersantiem nebūs novērsis neatbilstības, tiks pieņemts lēmums par administratīvo pārkāpumu un šo komersantu nosaukumi tiks paziņoti publiski," biznesa portālam "Nozare.lv" teica PTAC Patērētāju informēšanas un komunikāciju daļas vecākā konsultante Ilze Žunde.

Jau iepriekš ziņots, ka internetā vēl aizvien var iegādāties nereģistrētu uztura bagātinātāju "OxyElite Pro", kas var izraisīt akūtu hepatītu un aknu mazspēju.

PTAC aicina patērētājus, iegādājoties uztura bagātinātājus, pārbaudīt, vai tie ir reģistrēti PVD, jo nereģistrētu uztura bagātinātāju lietošana var radīt riskus cilvēka veselībai, skaidroja Gertmane.

Latvijā

Daži simti tūkstoši Latvijas cilvēku saziņai ar valsts un pašvaldību iestādēm izmanto e-adresi, tomēr daļa no viņiem jau iedzīvojusies nepatikšanās, vēsta 360TV Ziņas. Laikus neapstiprinot savu e-pastu paziņojumu saņemšanai, vairāki cilvēki kopš pavasara nav saņēmuši informāciju par kādu pārkāpumu un tagad soda naudās spiesti maksāt lielas naudas summas.

Svarīgākais