Mate ir negrauzdēta Dienvidamerikas akmeņozola lapu tēja, kas aktivizē ķermeņa darbību, nostiprina imūnsistēmu, samazina stresu un uzlabo mentālo darbību. Šis ir vienīgais zināmais augs, kas līdzīgi kā melnā un zaļā tēja satur kofeīnu tādēļ mate tēja tiek bieži ieteikta kā kafijas aizstājējs, tomēr, izrādās tās labo īpašību saraksts ar to vien nebeidzas.
Rudenī un ziemā neaizstājams siltuma un veselības avots ir zāļu tējas, kas savāktas vasaras ziedošajās pļavās un dārzā. Lai saglabātu tēju labvēlīgo iedarbību pēc iespējas ilgāk, svarīgi ir tās kārtīgi izžāvēt un pareizi uzglabāt. Piedāvājam padomus glabāšanas mākslā un radošas idejas pašrocīgiem tējas maisiņiem, kas izrotās virtuves plauktu un noderēs sirsnīgai dāvanai.
Latvieši var lepoties ar savu prasmi pazīt, ievākt savvaļā vai izaudzēt dārzā augus, no kuriem var gatavot gardas tējas. Šajās zālītēs ir dabas spēks, daudzas lieto pret visādām kaitēm, bet ne jau tas šoreiz ir galvenais.
Biologs no Ķīnas vēlas uzsākt tējas ražošanu, par izejvielu izmantojot pandu fekālijas. Zinātnieks plāno pārdot savu preci par 50 000 mārciņām (ap 41 000 latiem) kilogramā.
Tēja ir viens no populārākajiem dzērieniem pasaulē. Tā lieliski remdē slāpes, tonizē un labvēlīgi ietekmē nervu sistēmu. Tradīcija dzert auksto tēju pie mums atnākusi pirms apmēram 150 gadiem no siltajiem dienvidiem.