Ir iznācis Latvijas Izglītības un zinātnes ministrijas veidotais kalendārs, kurā mēs iepazīstam Latvijas zinātniekus, kuri ar saviem pētījumiem valsts vārdu nes pasaulē. Zinātnieku veikums ir apskatāms arī ceļojošajā fotoiztādē #ZinātneLatvijai. Šogad Liepājas Universitāte lepojas ar savu logopēdi Baibu Trinīti, kura ir izvēlēta starp šī gada 12 zinātniekiem un kuras foto ir redzams kalendāra janvāra mēnesī.
Anna Panna un kūkas – tas ir nesaraujams vārdu virknējums. Šis draudzības stāsts aizsākās virtuvē – viens eksperiments, tad otrs, tad vēl un vēl. Pēc tam radās doma par sava bloga izveidi, lai ar rezultātiem virtuvē varētu iepazīstināt citus. Pamazām Anna un viņas kūkas ieguva arvien lielāku atpazīstamību. Kūkas ir atslēgvārds Annas profesionālās dzīves gājumā.
Lai gan daļa pārtikas produktu šogad pasaules tirgū varētu palikt lētāki, Latvijā šīs izmaiņas nebūs jūtamas. Pārtiku Latvijā sadārdzinās izmaksu kāpums, piemēram, akcīzes nodokļa sadārdzinātā degviela un darbaspēka trūkuma izraisītais atalgojuma pieaugums.
Tieši pirms trijiem gadiem autobūves nozare ar pieaugumu par 46,6% nodrošināja Latvijas rūpniecībai izaugsmi kopumā par 11,3%, bet 2019. gada beigās autobūve ar –15,7% pazemināja Latvijas rūpniecības kopējā apjoma izmaiņu rādītāju līdz –0,2% pret 2018. gada novembri.
Uzņēmumu reģistrs (UR) ir atvēris elektronisku pieeju lielai daļai no iestādē uzkrātās informācijas, lai ikviena fiziska persona varētu bez maksas daudz ko uzzināt par Latvijas uzņēmumiem un uzņēmējiem.
Šā gada izmaiņas nodokļos, protams, nevar salīdzināt ar 2018. gada nodokļu reformu, kuras sekas izjūtam joprojām, un, tā kā šogad netiek plānotas fundamentālas izmaiņas, pat ne pieļauto kļūdu labošana, tad tās izjutīsim arī nākotnē. Šogad ieviesto nodokļu izmaiņu rezultātā nedaudz lielāku naudas summu uz rokas saņems nelielus ienākumus gūstošie bez apgādājamajiem, bet dārgāk par degvielu un citām precēm nāksies maksāt visiem.
Neskatoties uz savstarpējo cīņu par klientiem, uzņēmumi Latvijā sadarbojas dažādu tehnisku jautājumu risināšanā un jaunu mobilo sakaru risinājumu izstrādē.
No 2019. gada garumā uzturētā piedāvājuma iegūt 30 gadu nomas tiesības uz Stūra māju jeb Tetera namu Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) nav nopelnījuši naudu, bet uzņēmēju interesi jeb solījumus painteresēties par atkal nākamo minētās ēkas izsoli.
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) jau 11. reizi aicināja topošos uzņēmējus iesniegt pieteikumus inovatīvo biznesa ideju konkursam Ideju kauss 2019 un cīnīties par naudas balvām savu ideju attīstīšanai. Šogad uzvarētāju vidū ir idejas ar potenciālu kļūt par pelnošiem un veiksmīgiem uzņēmumiem. Pirmās vietas ieguvējs – Vertexo Sports – jau ir eksportspējīgs uzņēmums, kura platformā reģistrējušies vairāk nekā 3200 sportistu no visas pasaules piecos sporta veidos.
Pilsētā daudz tukšu ēku, kas celtas ar aprēķinu pārdot mājas un dzīvokļus termiņuzturešanās (TUA) atļauju lūdzējiem, no kuru naudas Latvijas valsts atteikusies.
Digitālo nodokli lokālā mērogā jau ir ieviesušas vai gatavojas piemērot vairākas Eiropas Savienības (ES) valstis. Latvija pagaidām ar šādas normas pieņemšanu nesteidzas, visticamāk, gaidot vienotu ES lēmumu.
Jau gandrīz 25 gadus par savu otru ģimeni Ņina Upesleja sauc McDonald’s kolektīvu. Ņina stāsta, ka šis darba posms viņai paskrējis vienā elpas vilcienā. Šo gadu laikā sieviete no virtuves darbinieces izaugusi līdz restorāna vadītājai un ir pārliecināta – ja cilvēks ir mērķtiecīgs, atbildīgs, savus pienākums pilda pēc labākās sirdsapziņas, šādu karjeras lēcienu var piedzīvot ikviens.
Katra sevi cienoša ASV iestāde ir jau pacentusies vai vēl pacentīsies sacerēt apgalvojumu par Latvijas komercbanku saistību ar Ziemeļkorejas kodolieroču programmas finansēšanu.
Analizējot izskatīšanai pieņemtās sūdzības par Publisko iepirkumu likuma, Sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju iepirkumu likuma, Aizsardzības un drošības jomas iepirkumu likuma un Publiskās un privātās partnerības likuma iepirkuma procedūras pārkāpumiem attiecībā uz konkursiem vai sarunu procedūrām, no Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) apkopotās informācijas redzams, ka visvairāk to ir bijis par būvdarbiem.
Briselē sacerētā un uz Latviju tikai tagad rakstveidā atsūtītā prasība «likvidēt visas ieguldītājiem domātās sistēmas, kas paredz pilsonības vai uzturēšanās atļaujas iegūšanu», liek domāt tā, ka Latvija ir kārtējo reizi pārsteigusies pēc pirmā svilpiena izpildīt tādas prasības, kādas citas valstis līdz šim ignorējušas.
Ar brīvpusdienu likvidēšanu 1. līdz 4. klašu skolēniem aizņemtā Krišjāņa Kariņa valdība nupat kā saņēmusi 28. novembra Neatkarīgajā jau atzīmētu uzbrēcienu no Briseles – prasību pilnībā atteikties pat no tiem niecīgajiem ienākumiem, kādi Latvijai vēl atlikuši no termiņuzturēšanās atļauju (TUA) tirgošanas.
Neskatoties uz dažādiem tabakas izstrādājumu aprites un smēķēšanas ierobežojumiem, kā arī pastāvīgi augošo akcīzes nodokli, Latvijā joprojām saglabājas augsts tabakas un nikotīna lietotāju īpatsvars, liecina smēķēšanas kaitējuma samazināšanai veltītajā diskusijā atklātie pētījumu rezultāti. Savukārt informācijas par smēķēšanas alternatīvām Latvijā trūkst.
Rīgā šajās dienās notiek vērienīgs starptautisks pasākums – 5G Techritory forums, kas vienkopus pulcēs politikas, biznesa un zinātnes līderus no visas pasaules, lai apspriestu Eiropas līderības iespējas 5G attīstībā. Līdz ar to šonedēļ Rīga kļūs par 5G galvaspilsētu.