Ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis izvairās atbildēt uz žurnālistu jautājumiem par to, kā īsti notikusi Sudānā nolaupīto Latvijas iedzīvotāju atbrīvošana no sagūstītājiem.
"Par labu Latviju" (PLL) un "Saskaņas centra" deputāti iesnieguši pieprasījumu ārlietu ministram Ģirtam Valdim Kristovskim ("Vienotība") skaidrot Ārlietu ministrijas (ĀM) rīcību Sudānā nolaupīto Latvijas pilsoņu atbrīvošanā.
"GM Helicopters", kuras trīs darbinieki ilgāk nekā mēnesi tika saņemti par ķīlniekiem Sudānā, atzinīgi vērtē Latvijas valsts iestāžu rīcību nolaupīto cilvēku atbrīvošanā, - teikts "GM Helicopters" valdes priekšsēdētāja Aivara Bebriša atklātajā vēstulē.
Atklātībā nonākusī informācija par Sudānā sagūstītajiem Latvijas pilsoņiem rada jautājumus, uz kuriem pašlaik atbildes vai nu nav zināmas, vai arī netiek sniegtas.
Ārlietu ministrija joprojām neatklāj sadarbības partneru paveikto Sudānas krīzes atrisināšanā, tomēr ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis ("Vienotība") norāda, ka Ārlietu ministrija (ĀM) netiecas pēc slavas un tās galvenais uzdevums Sudānas ķīlnieku krīzē bija atgādāt Latvijas pilsoņus Latvijā dzīvus un veselus, kas ir izdarīts, ziņu aģentūru LETA informēja ĀM.
Sudānā nolaupīto Latvijas ķīlnieku atbrīvošana ir viens no Saeimas Nacionālās drošības komisijas darba kārtības jautājumiem starpsesiju pārtraukumā, - LNT raidījumā "900 sekundes" sacīja komisijas vadītājs, bijušais Saeimas priekšsēdētājs Gundars Daudze (ZZS).
Sudānā atbrīvotā helikoptera apkalpe no Latvijas - kapteinis Artjoms Nalbandjans, otrais pilots Jānis Gindra un mehāniķis Kaspars Reihlers - ir nogādāta Latvijā un atgriezusies pie savām ģimenēm.
Viens no Sudānā nolaupītajiem un atbrīvotajiem Latvijas pilotiem - helikopteru posma vecākais lidotājs kapteinis Artjoms Nalbadjans - tikai šā gada septembrī atvaļinājies no Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem (NBS).
Par trīs Latvijas ķīlnieku atbrīvošanu no gūsta Sudānā publiski paziņojamu jaunumu nav, vakar Neatkarīgajai atbildēja Latvijas Ārlietu ministrijā. Tomēr laikraksts noskaidroja, ka šonedēļ ministrijā tiks spriests par šo jautājumu.
Ar Sudānā nolaupītajiem Latvijas valsts piederīgajiem ir izdevies sazināties, bet Latvijas Ārlietu ministrija pašlaik nesniedz informāciju, kas ir viņu sagūstītāji.
Latvijas īpašie sūtņi guvuši apstiprinājumu tam, ka ir notikusi telefonsaruna starp ANO Pasaules pārtikas programmas amatpersonām un grupējumu, kas veica Latvijas pilsoņu nolaupīšanu Sudānā.
Tiek darīts viss, lai pēc iespējas ātrāk atbrīvotu Sudānā nolaupītos Latvijas pilotus, un ļoti būtiski, ka šajā procesā ir iesaistīta arī Sudānas valdība, - komentējot nolaupīto trīs Latvijas pilsoņu atbrīvošanas operācijas gaitu, šorīt telefonintervijā "Rietumu Radio" sacīja Eiropas Savienības (ES) attīstības komisārs Andris Piebalgs.
Trīs Latvijas valstspiederīgo atbrīvošanā Sudānā iesaistīta arī Sudānas valdība, šodien sarunā ar ārlietu ministru Ģirtu Valdi Kristovski (PS) sacīja ANO pārstāvis Maiks Lorencens.
ANO dara visu nepieciešamo, lai koordinētu Latvijas un Sudānas dialogu un nodrošinātu drīzu latviešu ķīlnieku atbrīvošanu, aģentūru LETA informēja ANO pārstāvis Latvijā Miks Lorencens.
Šodien Ārlietu ministrijā ieradīsies ANO Pasaules Pārtikas programmas drošības dienesta vadītājs Miks Lorencens, lai runātu par Sudānā nolaupīto Latvijas pilsoņu atbrīvošanas iespējām.
Šodien Ministru kabinets lems, vai vadošo lomu latviešu ķīlnieku krīzē Sudānā deleģēt ANO attiecīgajām struktūrām, vai arī to uzņemties pašai valdībai, aģentūru LETA informēja Ārlietu Ministrijas (ĀM) preses centrā.
Rīt, 9.novembrī, Ministru kabinets lems, vai vadošo lomu latviešu ķīlnieku krīzē Sudānā deleģēt ANO attiecīgajām struktūrām, informē Ārlietu Ministrijas (ĀM) preses centrā.