Latvijas īpašie sūtņi guvuši apstiprinājumu tam, ka ir notikusi telefonsaruna starp ANO Pasaules pārtikas programmas amatpersonām un grupējumu, kas veica Latvijas pilsoņu nolaupīšanu Sudānā.
Šīs telefonsarunas laikā izdevies īsi aprunāties arī ar pašiem ķīlniekiem, kuri apliecinājuši, ka ir sveiki un veseli un medicīniska palīdzība viņiem nav nepieciešama.
Kā aģentūra LETA uzzināja Ārlietu ministrijas (ĀM) Preses un informācijas nodaļā, par minēto faktu ir informēti nolaupīto tuvinieki. No telefonsarunas izriet, ka grupējums nav izvirzījis konkrētas prasības, tādējādi noprotams, ka šis ir tikai savstarpējo pārrunu sākumposms.
Kā ziņots, ar mērķi risināt jautājumu par nolaupīto trīs Latvijas pilsoņu ātrāku atbrīvošanu, Latvijas oficiālie pārstāvji turpina vizīti Sudānā. Papildus tam notiek aktīvs darbs ĀM vadītajā, speciāli šim gadījumam izveidotajā Koordinācijas centrā.
Kā ziņots, trīs Latvijas valstspiederīgo atbrīvošanā Sudānā iesaistīta arī Sudānas valdība, iepriekš sarunā ar ārlietu ministru Ģirtu Valdi Kristovski (PS) sacīja ANO pārstāvis Maiks Lorencens.
ANO Pasaules Pārtikas programmas drošības dienesta vadītājs Lorencens uzsvēris, ka tiek darīts viss iespējamais, lai nolaupītie Latvijas pilsoņi tiktu atbrīvoti.
ANO dienesti sadarbojoties ne vien ar Latvijas valdības pārstāvjiem un kompetentajiem dienestiem, bet šajā koordinācijas darbā ir iesaistīta arī Sudānas valdība, skaidrojis Lorencens.
Viņš norādīja, ka "visu kopīgais mērķis un apņēmība ir pēc iespējas ātrāk panākt Latvijas cilvēku atbrīvošanu".
Kā ziņots, Sudānas nemierīgajā Dārfūras reģionā 4.novembrī nolaupīti trīs Latvijas pilsoņi, kas strādāja ANO pārtikas programmā.
Sudānā nolaupīto Latvijas pilsoņu atbrīvošanas vadība tiks uzticēta ANO Pasaules Pārtikas programmas dienestam un Latvija nepiedāvās izpirkuma maksu. Par to žurnālistus informēja ĀM valsts sekretārs Andris Teikmanis.
Tiek uzsvērts, ka ANO Pasaules Pārtikas programmas dienestam ir liela pieredze šādu krīžu risināšanā un Latvija pilnībā paļausies uz tās ieteikumiem, viens no kuriem ir arī nepiedāvāt izpirkuma maksu. Izpirkuma maksas nepiedāvāšanu rosina arī Sudānas valdība.
Latvijai nav savas diplomātiskās pārstāvniecības Sudānā, kas būtiski apgrūtinātu šīs ķīlnieku krīzes risināšanu pašu spēkiem.
Uz Sudānu no Latvijas nosūtīts viens ĀM un viens Drošības policijas pārstāvis, kuriem klātienē jāapzina situācija un jākoordinē tālākās darbības.