Smēķēšana, kas ir lielākais slimību un nāves riska faktors Eiropas Savienībā, Latvijā ir pakāpeniski samazinājusies, secināts Veselības ekonomikas centra publicētajā ziņojumā "Atkarību izraisošo vielu lietošanas izplatība un sekas Latvijā".
Brīdinājumi, kas smēķētājiem atgādina par viņu ieraduma nāvējošajām sekām var daļai no viņiem likt smēķēt vairāk, tādējādi mēģinot aizmirsties, apzinoties nāves nenovēršamību.
Smēķēšana katru gadu nogalina piecus miljonus cilvēku, bet šis skaitlis palielināsies, ja valstis nespers konkrētus soļus smēķēšanas apkarošanai, brīdina Pasaules Veselības organizācija (PVO).
Valdība šodien atbalstīja Iekšlietu ministrijas (IeM) sagatavoto grozījumu projektu Administratīvo pārkāpumu kodeksā (APK), kas ļautu piemērot administratīvos sodus līdz pat 25 latiem tiem nepilngadīgiem jauniešiem, kuri smēķē, lieto alkoholiskos dzērienu vai citas apreibinošas vielas.
Vairāk kā 285 tūkstoši cilvēku Krievijā katru gadu mirst no ļaundabīgiem jaunveidojumiem, piektā daļa no viņiem ir smēķētāji, paziņojusi Krievijas veselības aizsardzības ministre Tatjana Golikova, informē "RIA Novosti".
Īrijas zemo cenu lidsabiedrība "Ryanair" savās lidmašīnās ieviesusi bezdūmu cigaretes, lai smēķējošajiem pasažieriem nodrošinātu iespēju lidojumu laikā iegūt nepieciešamo nikotīna devu, teikts aviokompānijas oficiālajā paziņojumā.