smadzenes

27.jun
Ja smadzenes nesaņem iespēju atpūsties un atgūties, tad cieš garastāvoklis, veiktspēja un veselība. Dodot savam prātam laiku klaiņošanai un sapņošanai, tas uzlādējas ar jaunu enerģiju.
15.apr
Zinātniskās fantastikas filmās esam redzējuši scenāriju, kad cilvēks tiek pilnībā sasaldēts, lai nākotnē viņu varētu atdzīvināt. Bet vai tas ir iespējams?
30.sep 2023
Lielai daļai cilvēku reizēm ir gadījusies sajūta, kad viss šķiet nereāls vai liekas, ka redzi savu dzīvi no malas. Šo sajūtu fenomenu zinātniski sauc par disociāciju.
22.feb 2023
Ēdiens ne tikai palīdz mazināt izsalkumu, sniegt enerģiju, bet arī var veicināt labu veselību. Piemēram, labai smadzeņu darbībai iesaka ēst lasi, riekstus, ogas, bet vai zināt, kuri produkti var kaitēt atmiņai, kā arī citādāk negatīvi ietekmēt smadzeņu darbību?
20.aug 2022
Eksperti norāda, ka šie trīs dzērieni var negatīvi ietekmēt smadzeņu darbību.
26.mar 2022
Latvija ir vienā no pēdējām vietām Eiropā pēc veselīgi nodzīvotiem dzīves gadiem pēc 65 gadu vecuma. Pensionējies cilvēks Latvijā veselīgi nodzīvo vidēji vien četrus piecus gadus, savukārt vidēji Eiropas Savienībā seniori nodzīvo veselīgi vismaz desmit gadu.
11.aug 2021
Ķermenis gadu gaitā mainās. Mainās gan izskats, gan dažādu ķermeņa funkciju darbības. Zinātnieki ir pierādījuši, ka ar katru desmitgadi, pēc 40 gadu vecuma, smadzeņu darbība var kļūt lēnāka. Tomēr ir būtiski, lai šis process nepaātrinātos atsevišķu ikdienas paradumu dēļ. Izlasiet un uzziniet, kādi ikdienas paradumi var veicināt priekšlaicīgu prāta "asuma" zudumu.
2.jūl 2021
Zinātnieki no dažādām valstīm ir veikuši pētījumus un brīdinājuši par noteiktu pārtikas produktu bīstamību smadzenēm. Tie būtu jāizslēdz no uztura, lai samazinātu Alcheimera slimības attīstības risku, raksta britu arābu valodas laikraksts Rai Al Youm.
6.nov 2019
Ķīnā Vangam Lī no galvas izņemts 12 centimetrus garš lentenis, kas lēnām ēdis vīrieša smadzenes 15 gadus, vēsta tabloīds The Mirror.
5.apr 2019
Regulāra apelsīnu sulas lietošana uzturā par 50% paaugstina aizsardzību pret slimībām, kas var negatīvi ietekmēt smadzeņu darbību. Pie tāda secinājuma nonākuši pētnieki no Hāvardas universitātes.
18.apr 2018
Laiks piecelties, jo jaunā pētījumā secināts, ka ilga sēdēšana negatīvi ietekmē cilvēka smadzenes, informē PLOS One.
29.mar 2018
Ārvalstu medijos parādījies ziņu sižets, kurā redzams, kā, guļot uz operācijas galda, mūziķe spēlē flautu, kamēr viņai tiek veikta smadzeņu operācija.
23.mar 2018
Lielbritānijā vīrietis reibumā nokrita pa kāpnēm, kā rezultātā sasita galvu. Pēc trim dienām viņš nomira, vēsta "Mirror".
19.okt 2017
Šermuļus izraisoši medicīniskie pētījumi atklājuši, ka, kad cilvēks nomirst, viņš to zina, jo smadzenes turpina funkcionēt un cilvēks zina, kas notiek apkārt īsi pēc sirds apstāšanās, vēsta "Mirror".
19.sep 2017
Deju nodarbības palīdz ne tikai uzturēt fizisko formu, bet arī aizkavēt ar novecošanu saistītos procesus smadzenēs, vēsta Science Daily.
20.jūl 2017
Jo kūtrāk mēs izmantojam savu prātu un ieslīgstam rutīnā, jo mazākas izredzes saglabāt prāta asumu vecumdienās. Zināms, ka prātu uzturēt labā formā palīdz krustvārdu mīklu risināšana, jaunas informācijas iegaumēšana un jaunu darbību apguve, pat dzejoļu mācīšanās no galvas – gluži kā skolas laikos.
19.mai 2015
26 gadus vecā Portlendas iedzīvotāja Koula Koena jau kopš bērnības bija saskārusies ar pamatīgām problēmām ar matemātiku, orientēšanos apkārtējā vidē, un dažādām citām lietām, kuras nesagādāja itin nekādas problēmas viņas vienaudžiem. Izrādījās, ka meitenes smadzenēs ir citrona izmēra caurums, raksta NY Post.
20.apr 2015
Šeit apkopoti seši maz zināmi un aizraujoši fakti par mūsu galvas smadzenēm un to spējām.
1.dec 2014
Mūsu smadzenes un to iespējas ir iespaidīgas, tomēr, izpratnes trūkums par to funkcijām un darbību novedis pie dažnedažādiem mītiem. Šeit apkopoti un izskaidroti pieci populārākie mīti par smadzeņu darbību.
20.aug 2013
ASV policija arestējusi 22 gadus vecu jaunieti, kurš atzinies slepkavībā un kanibālismā. Jaunietis apēdis noslepkavotā vīrieša sirdi un smadzenes, raksta Fox News.