Jūrmalas slimnīca ir viena no tām, kuru Veselības ministrijas (VM) diskusiju dokumentā par ārstniecības iestāžu nākotni ieteikts reformēt, pārveidojot par aprūpes slimnīcu vai steidzamās medicīniskās palīdzības punktu.
Bez vēsts pazudušā fotogrāfa Valda Lavrinoviča līķis atrasts Rīgā, P. Stradiņa slimnīcas teritorijā, kur viņu nejauši uzgāja slimnīcas darbinieks. Gan policijai, gan slimnīcai, kur fotogrāfs bija vērsies pēc palīdzības pēc galvas traumas, gan radiniekiem ir savs skatījums uz notikušo.
Kārsavas slimnīca ir nokļuvusi nopietnās finansiālās grūtībās, - ja tai neizdosies saņemt papildu finansējumu, ārstniecības iestādei draud bankrots, aģentūrai LETA pastāstīja Kārsavas slimnīcas vadītājs Vjačeslavs Protasovs.
Līdz 2018. gadam vairākām lokālajām slimnīcām vajadzēs pārtapt par steidzamās medicīnas palīdzības punktiem, aprūpes slimnīcām vai dienas stacionāriem, jo saskaņā ar Veselības ministrijas (VM) veikto pētījumu, tās nespēj sniegt efektīvu veselības aprūpes pakalpojumu.
Nākotnē par Eiropas fondu un valsts galvotā aizdevuma līdzekļiem plānots renovēt arī Rīgas Austrumu slimnīcas klīnikas Gaiļezers operāciju blokus, ambulatoro, Latvijas Onkoloģijas centra un citas nodaļas.
Pasaulē vidēji četri līdz pieci procenti slimnīcās ievietoto pacientu iegūst kādu infekciju, jau atrodoties slimnīcā. Latvijā veiktie pētījumi liecina, ka mūsu slimnīcās inficējas aptuveni 3,9 procenti pacientu.
Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā izveidots vienots zvanu centra numurs, kas turpmāk sniegs vecākiem iespēju pierakstīt savus bērnus uz konsultācijām vai izmeklējumiem gan Torņakalnā, gan Gaiļezerā, zvanot pa vienu īsu tālruņa numuru 8866.
Veselības ministrija (VM) cer, ka P. Stradiņa slimnīcas jaunā vadība ar ekonomisti Rūtu Valteri priekšgalā piedāvās jaunu risinājumu Latvijā lielākās slimnīcas finanšu problēmām.
P. Stradiņa slimnīcas valdi, precīzāk, divus tās locekļus – valdes priekšsēdētāju Modri Dzenīti un valdes locekli Raimondu Brici – ar citām, pagaidām nezināmām personām ir pietiekami stingra, lai tas īstenotos.
Lai samazinātu veselības nozares kapitālsabiedrību – valsts slimnīcu – zaudējumus, ziņojumā valdībai Veselības ministrija (VM) minējusi visai krasus pasākumus, piemēram, būtiski samazināt bezmaksas sniedzamos veselības aprūpes pakalpojumus slimnīcās.
Nacionālais veselības dienests līgumus par valsts apmaksātu pakalpojumu sniegšanu 2012. gadā noslēdzis ar visām 39 slimnīcām. Visas stacionārās ārstniecības iestādes līgumus noslēgušas uz gadu, izņemot divas slimnīcas, – Cēsu klīnika un Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība līgumus parakstījušas uz pusgadu, Neatkarīgajai pastāstīja Nacionālā veselības dienesta (NVD) speciāliste Laura Lapiņa.
Pagaidām 35 no 39 slimnīcām ir noslēgušas līgumus ar valsti par stacionāro veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu, aģentūrai LETA pastāstīja Nacionālā veselības dienesta pārstāve Laura Lapiņa.
Pēc valdības papildu 10,2 miljonu latu finansējuma novirzīšanas Veselības ministrijai, lai palielinātu terapeitiskos tarifus stacionārajā veselības aprūpē, līgumus par pakalpojumus sniegšanu noslēgušas 32 no 39 slimnīcām, aģentūrai LETA pastāstīja Nacionālā veselības dienests direktors Māris Taube.
Saslimušais pacients patlaban ārstējas LIC. Pēc paša slimnieka teiktā, viņš, būdams pensionārs, reti apmeklē sabiedriskas vietas un nezināja, ka vajag vakcinēties pret difteriju. Arī ģimenes ārsts par to neesot brīdinājis.
Kurzemes pilsētu – Ventspils, Liepājas, Kuldīgas un Talsu – pašvaldības iestājušās par savām slimnīcām un uzskata, ka valsts piedāvātos līgumus tās parakstīt nevar.
120 kilogramu smagu vīrieti grib iestūķēt sestās klases skolnieka biksēs – šādi spilgti salīdzinājumi izskanējuši Latvijas Slimnīcu biedrības dalībnieku diskusijās par valsts piedāvātajiem nepietiekamajiem finanšu nosacījumiem šim gadam.