Līdz plkst.20 referendumā par Saeimas atlaišanu piedalījušies 41,33 % jeb 616 739 no 1 491 735 vēlētājiem, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) dati.
Deviņu stundu laikā līdz plkst.16 referendumā par Saeimas atlaišanu piedalījušies 32,32% jeb 482 180 no 1 491 735 vēlētājiem, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) dati.
Saulkrastu novada domē iekārtotajā iecirknī sestdien pusdienas laikā vērojama liela balsotāju aktivitāte, un rinda stiepjas līdz pat ielai, aģentūrai BNS pastāstīja iecirkņa vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Dagnija Gurtiņa.
Līdz plkst. 12 referendumā par Saeimas atlaišanu piedalījušies 259454 jeb 18.53% no 1 491 735 vēlētājiem, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) dati.
Līdz plkst. 8 referendumā par Saeimas atlaišanu piedalījušies 1,37 % jeb 20 409 no 1 491 735 vēlētājiem, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) dati.
Šodien,23. jūlijā, notiek referendums par 10.Saeimas atlaišanu, kas jārīko pēc eksprezidenta Valda Zatlera ierosinājuma, aģentūrai BNS pavēstīja Centrālajā vēlēšanu komisijā.
Ministru kabinets (MK) otrdien akceptēja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) lūgumu piešķirt nepilnus 1,79 miljonus latu, lai 23.jūlijā varētu sarīkot tautas nobalsošanu par 10.Saeimas atlaišanu.
Parakstu vākšanā tautas nobalsošanas ierosināšanai par apturētajiem sociālo pabalstu likumu grozījumiem pagaidām piedalījušies vairāk par 52 tūkstošiem iedzīvotāju, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas apkopotā informācija.
No 11. maija līdz 9. jūnijam izsludināta parakstu vākšana par Nacionālās apvienības rosinātajiem grozījumiem Satversmē, kas paredz izglītību tikai valsts valodā, no 18. maija līdz 16. jūnijam – par sociālo pabalstu griestu ierobežojuma nepagarināšanu. Iespējams, šīs aktivitātes vēl papildinās parakstu vākšana par otrās valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai.
Parakstīties par likumprojekta „Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē” ierosināšanu no 11.maija līdz 9.jūnijam vēlētāji varēs 669 parakstu vākšanas vietās. No tām 624 parakstu vākšanas vietas atradīsies Latvijā, bet 45 parakstu vākšanas vietas – ārvalstīs.
Latviešiem ir tiesības palikt dominējošiem Latvijā valodas ziņā, intervijā Latvijas Televīzijā ceturtdienas rītā sacīja kardināls emeritus Jānis Pujats.
Centrālā vēlēšanu komisija vakar noteica, ka no 18. maija līdz 16. jūnijam Latvijā noritēs parakstu vākšana, kuras gaitā būs jāsavāc 10 000 parakstu par pabalstu griestu sistēmas nodošanu referendumam. Savukārt no 11. maija līdz 9. jūnijam noritēs sabiedrības aptaujāšana par pakāpenisku pāreju uz mācībām tikai latviešu valodā. Tikmēr rudens sākumā plānots vākt parakstus, pieprasot, lai par valsts valodu tiek atzīta ne vien latviešu, bet arī krievu valoda.
Eiropas Parlaments (EP) 15.decembra balsojumā apstiprināja Lisabonas līgumā paredzēto "Pilsoņu iniciatīvu", kas nosaka, ka Eiropas Komisija (EK) turpmāk varēs izstrādāt jaunus Eiropas Savienības (ES) likumu priekšlikumus, ja to pieprasīs vismaz viens miljons ES pilsoņu, aģentūru LETA informēja EP Informācijas birojs Latvijā.
Apvienība "Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (TB/LNNK) šodien nolēma sākt parakstus referendumam par izglītības ieviešanu valsts un pašvaldību finansētajās skolās tikai valsts valodā.
Šodien Šveicē notikušā referendumā vairums pilsoņu ir iebilduši pret jaunu minaretu celtniecību. Islāmticīgie bažījas, ka šāds iznākums musulmaņus pakļauj uzbrukumu riskam, bet daļa politiķu uzskata, ka šādā veidā novērsts mēģinājums palielināt islāma ietekmi.
Šveices islāmticīgie pirms referenduma par minaretu celtniecības aizliegumiem ir atvēruši mošeju durvis visiem interesentiem, lai mazinātu bailes un aizspriedumus saistībā ar islāmu.