No 1. jūlija ļoti daudzi Latvijas iedzīvotāji savos komunālo pakalpojumu rēķinos ieraudzīs kārtējo nodokli – pārvaldīšanas vai apsaimniekošanas maksai tiks piemērots pievienotās vērtības nodoklis (PVN) uzreiz 21 procenta apmērā, ko daudzdzīvokļu namu iedzīvotāji samaksās nevis pašvaldības vai pārvaldnieka, bet gan valsts maciņā. Pastāv iespēja nemaksāt paaugstināto PVN likmi. Vismaz uz laiku. Un likuma ietvaros. Taču ne visiem. Tāds tas rēbuss.
Jācer, ka lēnāks karuselis nenozīmē ērtāku braukšanu. Latvijā joprojām ir adreses, kurās reģistrēts pat simtiem firmu, un daudzas pazīmes liecina, ka to vienīgais mērķis ir nodokļu krāpšana. Taču ir pamats domāt, ka blēžu bizness sācis buksēt.
Piedaloties Eiropas Savienības (ES) finanšu ministru sanāksmē, finanšu ministre Dana-Reizniece Ozola (ZZS) šodien paudusi atbalstu straujākiem tempiem risinājumu rašanai cīņā ar pievienotās vērtības nodokļa (PVN) neiekasēšanu un krāpniecību.
Gandrīz vienlaikus notikušie skandāli Dobelē un Cēsīs apliecina pievienotās vērtības nodokļa (PVN) piedzinēju un maksātāju kopīgo neizpratni par to, kāpēc jāmaksā tādas, nevis pavisam savādākas naudas summas.
Sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss" sākta parakstu vākšana, lai samazinātu pievienotās vērtības nodokli (PVN) veselīgai pārtikai, vienlaikus to palielinot neveselīgiem produktiem.
ASV trešais prezidents Tomass Džefersons sacījis, ka vislabākā valdība ir tā, kuras ir vismazāk – proti, tāda, kas netraucē cilvēkiem dzīvot. Par Latvijas aizgājušo Laimdotas Straujumas valdību gan nevar sacīt, ka tā būtu bijusi nepamanāma un nesāpīga. Jaunajā gadā spēkā stāsies virkne likumu, kas diezgan jūtami ietekmēs ļaužu dzīvi.
Pēc sarunas ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni panākta vienošanās atlikt pievienotās vērtības nodokļa (PVN) piemērošanu kultūras un izklaides pasākumiem, aģentūrai LETA apliecināja Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vadītājs Kārlis Šadurskis (V).
Vairāki desmiti cilvēku pie Saeimas pulcējušies, lai protestētu pret plānoto 21% pievienotās vērtības nodokļa (PVN) piemērošanu kultūras un izklaides pasākumiem.
Protestējot pret ieceri no 2016.gada janvāra kultūras un izklaides pasākumiem piemērot pievienotās vērtības nodokli (PVN) 21% apmērā, šorīt plkst.9.30 pie Saeimas norisināsies sapulce "Par atbalstu kultūras pasākumiem!", liecina sociālajā tīklā "Facebook" publicētā informācija.
Budžeta veidotāju ideja aplikt ar pievienotās vērtības nodokli (PVN) izklaides un popkultūras pasākumus, sacēlusi vētru koncertu un festivālu rīkotāju aprindās. PVN piemērošana izklaides pasākumu biļetēm nozīmē ne tikai lielākus tēriņus ģimenēm, bet draud arī ar pieticīgāku kultūras pasākumu piedāvājumu.
Ieceri no nākamā gada 1. jūlija namu apsaimniekošanas pakalpojumu aplikt ar pievienotās vērtības nodokli (PVN) negatīvi vērtē ne tikai dzīvokļu īpašnieki un īrnieki, bet arī māju pārvaldītāji un īpašnieki un viņus pārstāvošas organizācijas.
Ieviešot pievienotās vērtības nodokli (PVN) 21% apmērā daļai Latvijā notiekošo kultūras pasākumu, tiks panākts tas, ka mazākie pasākumu rīkotāji pārtrauks darbību un tā rezultātā samazināsies kultūras pasākumu skaits, uzskata Latvijas Pasākumu producentu asociācijas (LaPPA) biedri.
Jāizskata Nodokļu politikas stratēģijā 2015.-2017.gadam ietvertās apņemšanās pārcelt nodokļu slogu no darbaspēka uz patēriņu, ietverot arī pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmes pārskatīšanu, aģentūrai LETA atzina Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) ģenerāldirektore Līga Meņģelsone.
Iespējams, ka no nākamā gada 1. janvāra biļetes uz kultūras sarīkojumiem un koncertiem maksās dārgāk, jo tiem tiks piemērots 21% pievienotās vērtības nodoklis, gan paredzot atlaides valsts, pašvaldību un biedrību rīkotājiem, kā arī valstiski nozīmīgiem pasākumiem.
Finanšu ministrija apstiprina – nākamgad būs jāsavelk jostas, jo valsts budžets būs jākonsolidē par 0,4% no IKP jeb, kā aprēķinājusi Fiskālās disciplīnas padome – par 113,8 miljoniem eiro. FM apsver iespēju samazināt ministriju izdevumus, atteikties no plānotās iedzīvotāju ienākuma nodokļa samazināšanas vai paaugstināt pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi.
Pievienotās vērtības nodokļa likmes samazināšana pārtikai tās patēriņu ietekmēs minimāli, pretēji lauksaimnieku paustajam viedoklim saka ekonomisti, un negribīgi šim viedoklim pievienojas arī pārtikas ražotāji.