Jautājums par Ventspils pilsētas turpmāku dalību Latvijas Pašvaldību savienībā (LPS) ir atklāts un, ja LPS nereaģēs uz Ventspils pašvaldības priekšlikumiem, iespējams, būs jādomā par alternatīvas pašvaldību savienības veidošanu, šodien preses konferencē atzina Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs ("Latvijai un Ventspilij").
Šodien Ventspils pilsētas dome ārkārtas sēdē nolēma aicināt Latvijas Pašvaldību savienību sasaukt ārkārtas Latvijas Pašvaldību savienības Domes sēdi, lai noskaidrotu, vai pašvaldību pārstāvji Latvijas Pašvaldību savienības Domes sēdē 2012.gada 26.septembrī ir atbalstījuši pašvaldību budžetā ieskaitāmās iedzīvotāju ienākuma nodokļa daļas 2013.gadā noteikšanu 80% apmērā.
Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija otrdien, 2.oktobrī, konceptuāli atbalstīja grozījumus likumā "Par pašvaldībām", kas paredz atteikties no aizklātiem balsojumiem pašvaldībās.
Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) domes sēdē šodien nolemts piekāpties Finanšu ministrijas (FM) piedāvājumam - pašvaldības arī nākamgad saņems tikai 80% no iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) ieņēmumiem, vienlaikus valsts izveidos dotācijas programmas mazāk attīstītajām novadu pašvaldībām un četrām trūcīgākajām republikas pilsētām.
Valdība, šodien diskutējot par izmaiņām valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzībā, vēl neizlēma par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) priekšlikumiem, kas paredz ieviest iespēju noteikt lielāku algu pašvaldību deputātiem, kā arī atsevišķiem valsts pārvaldes darbiniekiem.
Lai noskaidrotu, kurā vietā uz zemeslodes atrodas jebkurš punkts Latvijā, ar globālās pozicionēšanas sistēmas satelītiem vien ir par maz – dabā nepieciešamas fiziski taustāmas ģeodēzijas zīmes, kas norāda to atrašanās vietu – garumu, platumu, augstumu. Satelīts neierauga meža ceļu zem biezas lapotnes un neielūkojas šaurā ielā starp augstām mājām.
Neraugoties uz pašvaldību, nevalstisko organizāciju un bijušo nozares vadītāju iebildumiem, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija ir sagatavojusi likumdošanas izmaiņas, lai samazinātu deputātu skaitu pašvaldībās un paplašinātu aizliegumus amatu savienošanai. Strīdīgās novitātes jau šonedēļ varētu sākt saskaņošanas procedūru valdībā.
Satiksmes ministrija (SM) veiks finansējuma pārdali Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansētajās aktivitātēs, lai tranzītielu sakārtošanai Latvijas pilsētu teritorijās papildus piešķirtu 7,88 milj. Ls.
Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) kritika par pabalstu sistēmas reformas koncepciju nav pamatota, uzskata Labklājības ministrija (LM), izanalizējot LPS argumentus ministrijai adresētajā vēstulē.
Ar grozījumiem Administratīvā procesa likumā plānots noteikt, kam persona var sūdzēties, ja valsts vai pašvaldības iestāde nepilda pati savus izdotos administratīvos aktus, informē tieslietu ministrija.
Administratīvi teritoriālās reformas rezultātā pirms trim gadiem izveidoja 118 novadu, nu jau to ir 119, iespējams, ka vēl pēc gada būs 120. Pirmie novadu šķeltnieki bija Mērsrags un Roja, nu viņu pēdās grib sekot Aloja un Staicele.
Valdības šodien pieņemtie noteikumi par iekšējās kontroles sistēmu tiešās pārvaldes iestādēs risinās vairākas problēmas, taču arī uz pašvaldībām būtu jāattiecina šāda kārtība, šodien žurnālistiem sacīja Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) Korupcijas novēršanas nodaļas vadītāja Diāna Kurpniece.
Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, Veselības, Labklājības, Izglītības un zinātnes, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijām izsludina pašvaldībām pieteikšanos konkursam "Eiropas Gada pašvaldība 2012".
Piektdien, šā gada 13.aprīlī, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs piedalīsies Latvijas pašvaldību izpilddirektoru sanāksmē Aizputē.
Pašvaldības nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) parādus pacieš, lieki nestresojot, un arī valdības vēlmi pašvaldībām noteikt vienotas prasības NĪN likmei pašlaik vērtē bez satraukuma un arī bez azarta.
Saeimā nonācis jauns administratīvi teritoriālās reformas projekts, kas paredz atteikties no ievēlētām pašvaldībām, to vietā ieviešot valsts ieceltus novadu un pilsētu pārvaldniekus jeb gubernatorus.
„Es šo ideju samazināt deputātu skaitu pašvaldībās pilnīgi un kategoriski noliedzu. Protams, var rēķināt, uz cik iedzīvotājiem cik deputāti. Tad jāparēķina, cik Ķīnas parlamentā deputātu, izdalām uz iedzīvotāju skaitu, un skatāmies – Latvijā droši vien pat viens deputāts nesanāks,” komentējot vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Edmunda Sprūdža ideju samazināt pašvaldību deputātu uz pusi, sacīja Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.
Salaspils novada domes sēdē šodien neizdevās panākt vadības nomaiņu - opozīcijas deputāti atteicās piedalīties pašu ierosinātajā balsojumā par Salaspils mēra Raimonda Čudara (V) nomaiņu, pametot sēdes telpu, aģentūrai LETA pastāstīja opozīcijas deputāte, Čudara bijusī vietniece Zoja Rimša (TB/LNNK).