Lielākā daļa jeb 70,1% no pašvaldību sniegtajiem pakalpojumiem ir pieejami bez maksas, liecina Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pasūtītā pētījuma dati, ko veica uzņēmums "Corporate&Public Management Consulting Group".
Noskaidrots, ka 15% no sniegtajiem pašvaldību pakalpojumiem ir maksas, par 7,8% tiek iekasēta pašvaldības nodeva, bet par 3,7% pakalpojumu - valsts nodeva. Kombinēti maksa un pašvaldības nodeva vai maksa un valsts nodeva tiek iekasēta 1,7% pakalpojumu.
Visvairāk pakalpojumi pašvaldībās tiek sniegti fiziskām personām - vidēji 48% no visiem pakalpojumu saņēmējiem, bet 28% ir privāto tiesību juridiskās personas, savukārt 24% no pakalpojumu saņēmējiem ir publisko tiesību juridiskās personas.
Pētījumā arī noskaidrots, ka vidēji 47,7% no pilnajā pašvaldību pakalpojumu sarakstā iekļautajiem pakalpojumiem viena pašvaldība sniedz bez partneru iesaistes, 28,1% pakalpojumu sniegšanā ir iesaistītas valsts pārvaldes iestādes, 18,5% - privātais uzņēmums vai nevalstiska organizācija, 14,2% - cita pašvaldība. Tādējādi vidēji 44% no visiem pakalpojumu sniedzējiem ir pašas pašvaldības saviem spēkiem, 26% valsts pārvaldes iestādes, 17% privātais uzņēmums vai nevalstiska organizācija un 13% - cita pašvaldība.
Kopumā klientu apkalpošanā visvairāk pielietotais kanāls ir speciālisti - 24%, kas sniedz pakalpojumu klātienē, 15% pakalpojumi tiek sniegti izmantojot pasta starpniecību, 13% pakalpojumu tiek sniegti ar e-pasta palīdzību, 11% gadījumu - speciālistiem konsultējot pa telefonu. Tāpat konsultācijas pašvaldībās var saņemt, izmantojot faksa, centralizētā informatīvā tālruņa un klientu pakalpošanas struktūrvienību palīdzību.
Datus par pieejamiem pakalpojumiem pētījuma veicējiem sniegušas 100 no 119 pašvaldībām.